Unowocześnianie obszaru logistyki magazynowej

Unowocześnianie obszaru logistyki magazynowej

Unowocześnienie obszaru logistyki magazynowej, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa, to najważniejsze wyzwanie z jakimi należy się zmierzyć przy projektowaniu infrastruktury pomieszczenia.

 

Naprzeciw potrzebom przedsiębiorców wychodzi firma STILL Polska, która w swej ofercie systemów regałowych proponuje rozwiązania mobilne.

 

Czytaj również: Jak wygląda sprawa z MdM w Katowicach?

 

Kluczem do zwiększenia efektywności działań wewnątrzzakładowych jest optymalizacja przestrzeni pracy. Analiza parametrów magazynu i przewożonych towarów, pozwoli na prawidłowe zorganizowanie powierzchni tak, aby była ona funkcjonalna i bezpieczna. Systemy regałów przesuwnych to rozwiązanie dedykowane magazynom, których warunki wymuszają konieczność zwartego składowania, przy jednoczesnej dobrej dostępności każdego ładunku. Znajdują one również zastosowanie w pomieszczeniach generujących wysokie koszty eksploatacji, np. w branży chłodniczej lub spożywczej. Regały mobilne charakteryzują się dużą elastycznością – możliwość indywidualnego dopasowania ich wielkości i układu zwiększa poziom wydajności pracy przedsiębiorstwa.

 

 

Działanie systemów regałowych może być zorganizowane zgodnie z zasada FIFO („pierwsze weszło, pierwsze wyszło”). Montowane na mobilnych bazach regały, przesuwają się po zamontowanych w posadzce szynach - Regały przesuwne oferowane przez STILL Polska charakteryzują się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Gwarantuje to zdecentralizowany system sterowania oraz fotoelektryczny system bezpieczeństwa zamontowany na zewnątrz bazy mobilnej i po każdej stronie całej instalacji – tłumaczy Piotr Szekiełda, specjalista ds. intralogistyki STILL Polska. – Dodatkową ochronę stanowi certyfikowany system wykrywania ludzi i wózków w korytarzach roboczych oraz przycisk bezpieczeństwa „STOP”, znajdujący się na regałach – dodaje. Systemy są także zaopatrzone w dodatkowe osłony zabezpieczające, zwiększające bezpieczeństwo najbardziej narażonych elementów przed uderzeniem ze strony wózka widłowego. Sterowanie regałami jest możliwe dzięki renomowanym i ekonomicznym napędom elektrycznym (0,37 kW) oraz przekazywaniu momentu obrotowego na koła po przez wał, uruchamiany przy pomocy pilota lub manualnie. 

 

Czytaj również: Przedłużenie umowy najmu w Galerii "Nowy Świat"

 

Optymalne wykorzystanie przestrzeni organizowanej przez regały mobilne, wiąże się z redukcją korytarzy roboczych do minimum. Do obsługi niezbędny jest tylko jeden, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie możliwości magazynowych pomieszczenia. Na etapie projektowania rozmieszczenia regałów, można zaplanować taki układ baz regałowych aby spełnić rygorystyczne przepisy przeciwpożarowe lub umożliwić rozsunięcie kilku korytarzy roboczych dla wózków komisjonujących.

2013-12-11
Źródło: InPlus Pr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1296 Grupa: Trudne tema... Ktoś tutaj wcześniej wspomniał co nie co na temat depresji i powiem Wam, że zdrowie psychiczne jest zwyczajnie najważniejsze :) Mam kolezankę, u które zdiagnozo...
  • Jak rozwinąć swój biznes w okresie COVID? Liczba postów: 6 Grupa: Trudne tema... Trzeba przede wszystkim postawić na bezpieczeństwo swoje jak i swoich klientów. My do firmy zakupiliśmy klika lamp wirusobójczych tego typu https://oswietlenie-...
  • panorama jako reklama firmy? Liczba postów: 295 Grupa: Trudne tema... Jest wiele całkiem ciekawych form reklamy i nic tylko je wykorzystywać. Im bardziej coś kreatywnego tym lepiej, bardziej trafi do ludzi. Można na przykład wykor...
  • Uniwersalna i oryginalna dieta Liczba postów: 277 Grupa: Trudne tema... Myślę, że zanim sami pobawimy się w dietetyków to warto wziąć także pod uwagę właśnie diety pudełkowe. Na rynku dostępnych jest wiele firm, które oferują bardzo...
  • Potrzebny adwokat Liczba postów: 240 Grupa: Trudne tema... sprawdź sobie http://kancelaria-kurowski.pl. Myślę, ze nie pożałujesz :)

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16121 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 216

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >