Urządzenia najnowszych technologii

Urządzenia najnowszych technologii

Jedna z firm poinformowała dziś o rozszerzeniu oferty stacji roboczych i profesjonalnych monitorów. Firma zaprezentowała m.in. pierwszą na świecie stację roboczą klasy Ultrabook™ z ekranem 14”— oraz pierwszą w branży linię stacji roboczych, które wykorzystują technologię Thunderbolt do szybkiego transferu danych.

 

Nowa oferta obejmuje trzy nowe przenośne stacje robocze HP ZBook, ulepszone procesory i grafikę w nagradzanej linii stacjonarnych  stacji roboczych HP Z, a także dwa nowe monitory HP Z.

 

 

Rodzina produktów HP Z została zaprojektowana z myślą o potrzebach najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują największej wydajności i niezawodności. Nowa seria stacji roboczych jest pierwszą, w której wybrane modele stacjonarnych i przenośnych stacji HP Z zostały wyposażone w złączę Thunderbolt, najszybsze i najbardziej uniwersalne połączenie typu I/O do przesyłu danych pomiędzy komputerem, monitorem i urządzeniami peryferyjnymi.

 

Czytaj również: Innowacyjna seria żelazek

 

Rodzina produktów HP Z to idealne narzędzia dla specjalistów w dziedzinie inżynierii, CAD, architektury, designu, animacji, filmu, edukacji, administracji publicznej i opieki zdrowotnej, które zostały zaprojektowane, przetestowane i certyfikowane pod kątem wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa do zastosowań profesjonalnych.

 

 

HP odkrywa na nowo mobilną stację roboczą

Poprzez najnowszą  linię urządzeń ZBook, firma HP stworzyła nowy standard przenośnych stacji roboczych, zawierający całą esencję  znanej i cenionej przez klientów z całego świata serii HP Z.  Seria HP ZBook charakteryzuje się cieńszą i lżejszą, konstrukcją. Rodzina HP ZBook obejmuje pierwszą na świecie stację roboczą klasy Ultrabook — HP ZBook 14 — a także modele HP ZBook 15 i 17.

 

Przenośne stacje robocze HP ZBook zostały wyposażone w dwu- lub czterordzeniowe procesory Intel® Haswell czwartej generacji oraz najnowocześniejsze technologie graficzne firmy NVIDIA i AMD, w tym nowo zapowiedziane profesjonalne układy NVIDIA oparte na architekturze Keplar. Wszystkie przenośne stacje robocze HP ZBook mają innowacyjne, beznarzędziowe obudowy, które ułatwiają modernizację i serwis urządzeń.

 

Czytaj również: Telewizor z profilowanym ekranem

 

Model HP ZBook 14 jest również dostępny w wersji z panelem dotykowym, co jest dobrym rozwiązaniem dla użytkowników lubiących bezpośrednią obsługę komputera.
HP ZBook 15 i 17 są wyposażone w port Thunderbolt oraz opcjonalny panel DreamColor Display, który zapewnia wierność i idealne odwzorowanie kolorów zarówno na dużym ekranie jak i wydruku.

 

 

Stacje robocze HP Z z procesorami Ivy Bridge i portem Thunderbolt

Zaawansowane stacjonarne stacje robocze HP Z — HP Z420, Z620 i Z820 — zostały teraz wyposażone w najnowsze procesory z rodzin Intel Xeon®(4) E5-1600v2 oraz E5-2600v2 (znane też jako Ivy Bridge), nową, o 16 proc. szybszą pamięć, a także porty Thunderbolt drugiej generacji, które usprawniają przepływ pracy. Technologia Thunderbolt przyspieszy kreatywne projekty, zapewniając transfer danych nawet czterokrotnie szybszy niż USB 3.0 i umożliwiając łączenie wielu urządzeń za pomocą zaledwie jednego portu.

 

Dwuprocesorowa stacja robocza HP Z820 oferuje niezwykłą wydajność, atrakcyjną wizualnie i nagradzaną za wzornictwo obudowę , która zapewnia największe w swojej kategorii możliwości rozbudowy oraz beznarzędziową obsługę. Stacja HP Z820 oferuje nawet 24 rdzenie obliczeniowe, do 512 GB pamięci z korekcją ECC(5), do 15 TB szybkiej przestrzeni dyskowej(6) i nawet dwie karty graficzne NVIDIA K6000.

 

Czytaj również: Najnowsza technologia chłodziarek 

 

Stacja robocza HP Z620 łączy moc obliczeniową i graficzną w cichej, kompaktowej obudowie. HP Z620 to najbardziej wszechstronna stacja robocza HP, która oferuje nawet 24 rdzenie obliczeniowe, do 192 GB pamięci z korekcją ECC, do 12 TB szybkiej przestrzeni dyskowej oraz jedną kartę graficzną NVIDIA K6000 albo dwie karty NVIDIA K5000. 

 

Najpopularniejsza stacja robocza HP, HP Z420, oferuje nawet osiem rdzeni obliczeniowych w najnowszych procesorach z rodzin Intel Xeon E5-1600 v2 i E5-2600 v2, do 64 GB pamięci z korekcją ECC, do 12 TB szybkiej przestrzeni dyskowej, a także kartę graficzną NVIDIA Quadro K6000 lub AMD W7000 albo dwie karty NVIDIA K2000. Ulepszony model Z420 zapewnia nowy poziom wydajności i rozszerzalności w łatwo dostępnej, beznarzędziowej obudowie typu miniwieża — za doskonałą cenę.

 

 

Niedościgniona jakość obrazu dzięki monitorom HP Z

Nowe profesjonalne monitory HP Z27i i Z30i z matrycą IPS są doskonałą propozycją dla projektantów, twórców treści multimedialnych i pracowników umysłowych, którzy potrzebują wysokiej jakości obrazu, dużych możliwości regulacji oraz wysokiej niezawodności.

 

Nowe monitory oferują doskonałe pokrycie przestrzeni barw sRGB — standardowej gamy kolorów w projektach internetowych oraz w większości zastosowań inżynierskich, kreatywnych i profesjonalnych. Zarówno HP Z27i, jak i Z30i zapewniają 100-procentowe pokrycie.(3) Model HP Z30i obsługuje też całą przestrzeń barw Adobe® RGB, często używaną w obróbce fotografii oraz cyfrowym prepressie.

 

Czytaj również: Ekologiczna zmywarka

 

Monitory HP Z, wyposażone w panele IPS drugiej generacji, pozwalają nawet na 37-procentową oszczędność energii w porównaniu z produktami HP IPS pierwszej generacji, przy jednoczesnym zachowaniu tej samej wysokiej wierności barw i szerokich kątów widzenia. Monitory HP Z posiadają certyfikaty ENERGY STAR® i EPEAT® Gold. Oba są wyposażone w regulowaną, czterostopniową, podstawę HP oraz szybką blokadą HP QR2. Oba monitory posiadają również certyfikat TCO. Zarówno dla HP Z27i, jak i Z30i dostępny jest zestaw do montażu terminali HP Thin Client, który zwalnia miejsce na biurku, umożliwiając zainstalowanie terminala HP Thin Client lub desktopu Ultra Slim z tyłu monitora.

Źródło: Senior Account Executive / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17209 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 248

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >