Wnętrza w nowej aranżacji  – samodzielne prace montażowe

Wnętrza w nowej aranżacji – samodzielne prace montażowe

Wykorzystując dostępne na rynku gotowe elementy wykończeniowe możemy samodzielnie i szybko zmienić wnętrze naszego mieszkania. Do wyboru mamy bardzo szeroką gamę produktów, m.in.: listwy ozdobne i rozety sufitowe z serii Decosa firmy Saarpor Czytaj dalej

Produkty dekoracyjne Decosa są przygotowane specjalnie do samodzielnej aranżacji wnętrz. Główną zaletą elementów wykończeniowych tej marki jest łatwość ich montażu.  Do wyboru mamy wiele rodzajów listew ozdobnych, narożników i rozet- zarówno nowoczesnych jak i stylizowanych.

Stylistyka elementów dekoracyjnych Decosa zapewniają możliwość wykorzystania ich praktycznie w każdym wnętrzu: nowoczesnym i klasycznym.
Możemy je zamontować jako zwykłe elementy wykończeniowe- szczególnie w przypadku zastosowania tapet, ale również jako elementy dekoracyjne przełamujące monotonię gładkich ścian, czy jako element ozdobny lamp lub zawieszonych na ścianie obrazów.
Samodzielny montaż – krok po kroku
Zasada, o której powinniśmy pamiętać przy montażu wszystkich elementów ozdobnych to  suche i czyste podloże.  

Krok 1
Przy montażu listew podsufitowych najważniejsze jest precyzyjne docięcie narożników. Pomocna będzie tu skrzynka uciosowa firmy Saarpor, w której umieszcza się listwę wzorem do góry. Przycinając listwę należy ją docisnąć do powierzchni skrzynki. Zaleca się używanie piłki o drobnych ząbkach. Narożniki wewnętrzne, które mają być zamontowane w rogach ścian docinamy w następujący sposób: lewe ramię listy docinamy w prawym wycięciu skrzynki, natomiast prawe ramię – w lewym wycięciu skrzynki. Narożniki zewnętrzne docinamy według zasady: lewe ramię w lewym wycięciu skrzynki, prawe ramię układamy do skrócenia w prawym wycięciu.Wskazówka
Znacznym ułatwieniem jest stosowanie gotowych naroży zewnętrznych i wewnętrznych. Podczas montażu najpierw montuje się gotowe naroże, następnie należy zmierzyć długość potrzebnych listew, które docinamy na właściwą długość.


Krok 2
Jeżeli listwy mają być malowane, należy to zrobić przed ich przyklejeniem. Szczególnie istotne jest to w przypadku, jeżeli listwa będzie w innym kolorze niż sufit lub ściana. Zaoszczędzi nam to przykrych niespodzianek m.in. z zaciekami farby.

Krok 3
Listwy ozdobne i narożniki montuje się przy użyciu specjalistycznego kleju bez rozpuszczalników dedykowanego dla materiałów styropianowych np.: marki Decosa. W przypadku listew ozdobnych klej nakładamy na krawędzie a w przypadku narożnika na jego obie tylne części.

Krok 4
Element ozdobny dociskamy do powierzchni sufitu lub ściany, w zależności od wybranego miejsca. Ewentualny nadmiar kleju usuwa się za pomocą wilgotnej gąbki.
Na zakończenie wszelkie ewentualne otwarte spoiny wypełniamy klejem lub szpachlą.  

Krok 5

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zastosowanie listew ozdobnych, to ich nieodłącznym dopełnieniem kompozycyjnym powinny być także ozdobne rozety. Montaż rozet rozpoczynamy od wybrania miejsca umieszczenia elementu dekoracyjnego. Miejsce obrysowujemy ołówkiem. Jeśli rozeta montowana jest na suficie nad żyrandolem, wycinamy w rozecie otwór nożem. Najlepiej do tego celu przyłożyć do rozety maskownicę kabla od lampy i dokonać wycięcia wokół niej. Na tylną stronę rozety nakładamy cienką warstwę kleju Decosa. Rozetę przykładamy i dociskamy do zaznaczonego wcześniej miejsca. Jeśli na łączeniu pojawi nam się nadmiar kleju, usuwamy go wilgotną gąbką.

Wszystkie elementy dekoracyjne marki Decosa oraz akcesoria dodatkowe jak klej, skrzynka uciosowa, piłka czy szpachla dostępne są w marketach budowlanych i sklepach z asortymentem budowlano-wykończeniowym na terenie całego kraju.

Źródło: budnet.pl
Autor: GlobalBrand Institute/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • jakiej firmy wybrać meble dla dziecka Liczba postów: 857 Grupa: Porady i op... Ja dla mojej córeczki ze strony MoonWood.me zamówiłam stolik i taborecik. Świetnie komponuje się z aranżacją pokoju, a córka bawi się przy nim i rysuje.
  • Warto skorzystac z pomocy? Liczba postów: 2 Grupa: Porady i op... Zainwestowanie w pomoc biura z pewnością pozwoli uniknąć podstawowych błędów na początkowych etapach projektowania, które później będzie ciężko naprawić gdy pra...
  • Cegła w salonie Liczba postów: 15 Grupa: Porady i op... We wnętrzach ciekawie sprawdzą się płytki klinkierowe, które można ułożyć w taki sposób aby wyglądały jakby ściana była ceglana. Dobre rozwiązanie do kuchni.
  • Szkolenie BHP Liczba postów: 210 Grupa: Porady i op... Jeśli zatrudniacie nowych pracowników, to na pewno jest to dla Was odpowiednie rozwiązanie, aby skorzystać również z dobrego sposobu szukania takich pracowników...
  • Łazienka w naturalnym stylu Liczba postów: 7 Grupa: Wnętrza Szukając nowoczesnych, funkcjonalnych i dobrze wykonanych baterii umywalkowych, czy również do kabin prysznicowych to tutaj serdecznie zapraszamy do zapoznania....

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17336 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 181

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >