Wykaszarka świetnie sprawdza się tam, gdzie kosiarka nie da sobie rady

Wykaszarka świetnie sprawdza się tam, gdzie kosiarka nie da sobie rady

Trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Jeżeli zależy nam na zielonej i równo przyciętej trawie musimy pamiętać, że kosiarka nie dotrze do ukrytych zakamarków w naszym ogrodzie. Aby nasz trawnik przypominał najpiękniejsze angielskie ogrody, powinniśmy zaopatrzyć się w podkaszarkę. Narzędzie świetnie sprawdza się tam, gdzie kosiarka nie da sobie rady. Czytaj dalej

 

Kosiarka nie dotrze wszędzie

Praca kosiarką nie zapewnia całościowego skoszenia powierzchni trawnika, ponieważ w każdym ogrodzie znajdują się miejsca trudnodostępne dla większych maszyn. To właśnie jest zadanie dla podkaszarek. Dzięki nim szybko i łatwo przytniemy brzegi trawnika, skosimy trawę na wąskich, krętych ścieżkach i poradzimy sobie z trawą na nierównej lub stromej powierzchni. Podkaszarka to narzędzie niezbędne dla każdego ogrodnika, któremu zależy na zadbanym wyglądzie swojego zieleńca – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

 

 

Czytaj również: Poziomnica doskonała


Podkaszarka a wykaszarka

Jeżeli jesteśmy zainteresowani precyzyjnym przycinaniem brzegów trawnika przy krawężnikach, rabatach czy płocie, podkaszarki stanowią przydatną pomoc. Z kolei wykaszarki spalinowe, dzięki dużej mocy, poradzą sobie, kiedy trawa będzie zbyt wysoka na zastosowanie tradycyjnej kosiarki. Sprzęt tego typu można również wykorzystać, gdy teren, który trzeba skosić, jest nierówny, nadmiernie pochyły i kosiarka nie mogłaby po nim jeździć, a podkaszarka jest zbyt słaba. Dłuższa praca podkaszarką może spowodować obciążenie pleców i ramion, a co za tym idzie jakieś dolegliwości. Dlatego warto wybrać urządzenie z regulowanym, asymetrycznym uchwytem np. wykaszarkę McCulloch B28 B. Maszyna jest komfortowo noszona na podwójnych szelkach, asymetryczny uchwyt sprawia, że głowica tnąca jest centralnie przed użytkownikiem, co w połączeniu z dużą mocą zwiększa efektywność pracy – radzi Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

 


Jak twój ogród widzą, tak cię piszą

Dzięki maszynom McCulloch szybko przygotujesz ogród na wieczornego grilla w ogrodzie, czy urodziny na świeżym powietrzu. Szerokość koszenia każdego modelu wynosi 43 cm. Dzięki systemowi Soft Start oraz pompce paliwa siła potrzebna do uruchomienia podkaszarki jest aż o 40% mniejsza niż normalnie. Wyłącznik STOP automatycznie powracający do pozycji wyjściowej sprawia, że maszyna jest zawsze gotowa do użycia. Dzięki zastosowaniu głowicy żyłkowej Tap N’ Go po przyciśnięciu głowicy do ziemi żyłka wysuwa się automatycznie. Po skończonej pracy łatwo wyczyścić lub wymienić filtr, do którego jest beznarzędziowy dostęp. Wszystko to zamknięte w stylowej żółto-czarnej obudowie.

 

 

Czytaj również: Akcesoria do nawadniania w ogrodzie

Źródło: compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17357 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 246

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >