Wykładziny i podłogi zwalczające bakterie w pokoju dziecinnym i nie tylko

Wykładziny i podłogi zwalczające bakterie w pokoju dziecinnym i nie tylko

Najnowsze badania, przeprowadzone w Szkockim Laboratorium Infekcji Bakteryjnych i Epidemiologii, wykazały aktywność bakteriostatyczną wykładziny MARMOLEUM firmy FORBO FLOORING. Studia laboratoryjne udowodniły, że innowacyjna posadzka zwalcza różnego rodzaju bakterie oraz hamuje infekcje, a zatem posiada właściwości zdrowotne i higieniczne.

Celem przeprowadzonych badań było rozstrzygające udowodnienie, że wykładzina Marmoleum ma właściwości zwalczające groźne dla zdrowia bakterie gronkowca złocistego oraz inne patogeny szpitalne. W ich trakcie przetestowano różne partie posadzki Forbo, pod kątem działania antybakteryjnego. Badania udowodniły, że podłoga ta nie tylko powstrzymuje rozwój bakterii, ale także na jej powierzchni bakterie rzeczywiście tracą żywotność. W trakcie eksperymentu powstrzymanie wzrostu bakterii następowało przy ich bardzo wysokim stężeniu, a nawet w przypadkach występowania bakterii w odżywczym medium, jakim jest np. woda. Aktywność bakteriostatyczna podłogi oznacza, że jest mało prawdopodobne, iż gronkowiec złocisty przetrwa na jej powierzchni, co tym samym redukuje ryzyko rozprzestrzeniania się groźnych dla zdrowia chorób.

Nowoczesne podłogi Marmoleum koncernu Forbo, ze względu na naturalne surowce użyte do ich produkcji oraz wyjątkowe walory higieniczne, używane są w szpitalach i ośrodkach opieki zdrowotnej. Polecane są także do domów i mieszkań. Świetnie sprawdzają się w kuchniach, pokojach dziecięcych, sypialniach, czy pokojach alergików. Dostępne są m.in. w sieci sklepów Komfort.

 

Źródło: Po prostu PR / budnet.pl
Autor: Po prostu PR/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17209 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >