Zastąp piłę ręczną elektryczną piłą prostą marki Ferm

Zastąp piłę ręczną elektryczną piłą prostą marki Ferm

By nasz ogród na wiosnę ponownie rozkwitł feerią barw, musimy przygotować go do zimnych miesięcy.

Rośliny przechodzą jesienią w stan spoczynku i właśnie wtedy można bezpiecznie przeprowadzić zabieg przycinania ich pędów. Przycina się głównie młode drzewa, w celu uformowania ich sylwetki. Późniejsze przycinanie należy generalnie ograniczyć do usuwania odrośli korzeniowych oraz suchych i chorych gałęzi. Szczególnie w przypadku drzew owocowych przeprowadza się zabieg prześwietlania korony. Idealnymi narzędziami do przeprowadzania tego typu prac są Piły proste marki Ferm dostępne w asortymencie Proma Polska.


Model FRS 710 to piła napędzana silnikiem komutatorowym o mocy 710W. Posiada ona płynną regulacje obrotów silnika w zakresie 600-2.500/min, co pozwala na dostosowanie parametrów do twardości przecinanego materiału. Nowością w ofercie Proma Polska jest mocniejszy model Piły prostej – FRS 800K charakteryzujący się lepszymi parametrami cięcia. Można nią przecinać drewno i tworzywa sztuczne do 150mm, a także stal do 3mm. Urządzenie wyposażone w silnik komutatorowy o mocy 800W z płynna regulacja obrotów w zakresie 600-2500/min. W obu modelach występuje duży skok brzeszczotu (30mm), co przy cięciu drewna ma duże znaczenie.

Piły dostarczane są w poręcznej walizce z kluczem i dwoma brzeszczotami. Co ważniejsze, znormalizowany system mocowania narzędzi pozwala na zastosowanie szerokiej gamy brzeszczotów dostępnych na rynku.


Piły proste Ferm to narzędzia wszechstronne, można nimi ciąć zarówno detale o przekroju okrągłym jak i powierzchnie płaskie. W tym drugim przypadku można używać ich jako wyrzynarki do skomplikowanych kształtów. Piłą tą można także ciąć w miejscach, do których jest dostęp tylko z jednej strony np. korzenie lub gałęzie z drzewa sąsiada. Idealna do cięcia drewna, metalu oraz wszelkiego typu pracach ciesielskich. Przewagą pił prostych nad szlifierkami kątowymi jest fakt, że nie iskrzą one podczas cięcia.

Nareszcie w szybki, tani i prosty sposób możemy zadbać o nasz ogród. W asortymencie firmy Proma Polska znajdziemy piły do ścinania gałęzi, odkurzacze ogrodowe do zdmuchiwania liści, a także kosiarki i podkaszarki do koszenia trawy.

Źródło: E.C.H.O Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19231 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >