Zrównoważony rozwój miejskiej infrastruktury

Zrównoważony rozwój miejskiej infrastruktury

Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom miast na całym świecie, Schneider Electric, globalny lider w zarządzaniu energią wraz z przejętą niedawno firmą Telvent, wiodącym dostawcą informacji i rozwiązań IT, zaprezentowały swój wspólny produkt SmartCity.

 

Ta połączona oferta umożliwia miastom wdrożenie zintegrowanego pakietu rozwiązań podnoszących wydajność i wspomagających zrównoważony rozwój miejskiej infrastruktury, co prowadzi do powstania miast, w których żyje się lepiej. Miasta na całym świecie, bez względu na wielkość i specyfikę odczuwają konieczność ulepszenia swojej infrastruktury, aby sprostać wzrostowi populacji, a także zapewnić sobie większą konkurencyjność i atrakcyjność na globalnym rynku.

 

Schneider Electric i Telvent to firmy znajdujące się w wyjątkowo dogodnej pozycji, aby zaoferować innowacyjne, specjalistyczne rozwiązania oraz podjąć współpracę z najlepszymi partnerami, zwłaszcza lokalnymi, w odpowiedzi na bieżące i długofalowe potrzeby miast. Produkt SmartCity to połączenie najwyższej klasy urządzeń, oprogramowania oraz usług, służące zwiększeniu wydajności infrastruktury, zapewnieniu bardziej zrównoważonego rozwoju oraz wyższego standardu usług miejskich.

 

Czytaj również: Jak stworzyć idealne biuro?

 

Połączona specjalistyczna wiedza i doświadczenie Schneider Electric i Telvent daje nam wyjątkową możliwość stworzenia rozwiązań dostosowanych do konkretnych potrzeb danego miasta” – mówił Philippe Delorme, wiceprezes do spraw strategii i innowacji. „Nasza innowacyjna propozycja SmartCity, to zintegrowany – więc bardziej wydajny – pakiet rozwiązań, stworzony we współpracy z naszymi udziałowcami i partnerami, aby zrewolucjonizować rynek potrzeb infrastrukturalnych zarówno istniejących, jak i powstających miast.

 

Koszty związane z tworzeniem, ulepszaniem oraz konserwacją infrastruktury wywołane rosnącymi potrzebami są największym wyzwaniem stojącym dziś przed miastami. W skali globalnej proces urbanizacji zachodzi coraz szybciej, szacuje się że odsetek ludności miejskiej wynoszący obecnie 50% wzrośnie do 70% do roku 2050. Oznacza to, że władze lokalne potrzebują rozwiązań, zwiększających wydajność i zapewniających zrównoważony rozwój systemów miejskich, które są ekonomiczne, łatwe w instalacji i zarządzaniu oraz zaspokajają wszystkie potrzeby miasta.

 

Czytaj również: Kupiono Centrum Handlowe w Szczecinie

 

SmartCity

SmartCity to wyjątkowa propozycja łącząca sprawdzone rozwiązania Schneider Electric i Telvent, służące do zarządzania kluczową infrastrukturą. Między innymi:

 

Smart Grid

Nawet 15% przesyłanej energii może zostać utracone z powodu niewydajności lokalnych sieci przesyłowych. Oferowane przez nas rozwiązania Smart Grid wspomagają miasta w zarządzaniu rosnącym popytem na energię elektryczną, scalają odnawialne źródła energii z siecią energetyczną, a także podnoszą standard usług dzięki zwiększonej wydajności sieci oraz zmniejszeniu konsumpcji i ograniczeniu emisji.

 

Czytaj również: Warszawski drapacz chmur zwycięzcą Eurobuild Awards

 

Smart Mobility

Co roku kierowcy w miastach na całym świecie marnują miliardy litrów paliwa, stojąc w korkach. Nasze rozwiązania Smart Mobility ulepszają przepływ mieszkańców, dając miastom lepszy dostęp do informacji, ułatwiając współdziałanie oraz włączenie do ruchu pojazdów elektrycznych. Rozwiązania te oferują możliwość lepszego zarządzania intermodalnymi sieciami transportowymi, a także zmniejszenia ilości zakłóceń ruchu. Ułatwiając mieszkańcom podróżowanie wszystkimi rodzajami transportu, miasta odczują pozytywne skutki w postaci mniejszych korków, zwiększonej popularności transportu miejskiego i niższych emisjami szkodliwych gazów.

 

Smart Water

Nawet 35% wody marnuje się z powodu przeciekających rur i niewydajnych sieci, tymczasem ponad miliard ludzi na całym świecie cierpi z powodu jej niedoboru. Nasze rozwiązania Smart Water dają miastom narzędzia ułatwiające bardziej wydajne zarządzanie sieciami wodociągowymi, oferując jednocześnie lepszy poziom zabezpieczeń przed awariami. Miasta skorzystają na zmniejszonych stratach, rzadszych usterkach i zwiększonym poziomie usług.

 

Czytaj również: Co jest potrzebne dzisiejszej galerii handlowej?

 

Smart Public Services

Przy rosnącym obciążeniu miejskich zakładów użyteczności publicznej, nasze produkty Smart Public Services ułatwiają wydajne zarządzanie bezpieczeństwem publicznym, oświetleniem miejskim, służbą zdrowia i administracją publiczną. Miasta odczują skutki lepszej wymiany informacji pomiędzy urzędami, zmniejszonej liczby zakłóceń w dostarczaniu usług, a także większej kontroli nad systemami miejskimi. Wyższy poziom usług publicznych prowadzi do zwiększenia jakości życia mieszkańców, co z kolei podwyższa poziom atrakcyjności miasta w oczach pracowników i specjalistów.

 

2011-12-14
Źródło: Monday PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Stal - dostawa Liczba postów: 45 Grupa: Trudne tema... Bardzo dobrym producentem rury stalowe jest firma Eco Tech. Wiele razy zamawialiśmy tutaj ich wyroby i szczerze mówiąc jak dla nas jest to najlepszy producent....
  • Jaki sklep z tkaninami polecacie? Liczba postów: 14 Grupa: Trudne tema... Użytkownik madejski napisał: Nie mam pojęcia, nie znam takich sklepów, ale poszukaj w sieci. No to zaglądaj na takie strony, mają dużo poleceń: https://www.mo...
  • program dla przychodni Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Czy moglibyście polecić jakiś sprawdzony i intuicyjny program dla przychodni ?
  • fotowoltaika Liczba postów: 36 Grupa: Trudne tema... Zdecydowanie opłaca się zamontować fotowoltaikę! Polecam do realizacji tego zadania firmę Wasta. Na ich stronie https://wasta.com.pl/jak-dobrac-moc-foto woltaiki...
  • Na narty tylko z polisą Liczba postów: 13 Grupa: Aktualności W tym wpisie na blogu Zgorky macie poradnik na co zwracać uwagę przy wyborze polisy ubezpieczeniowej dla narciarzy

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17364 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >