10 najważniejszych cech projektów inwestycyjnych wg specjalistów rynku nieruchomości

10 najważniejszych cech projektów inwestycyjnych wg specjalistów rynku nieruchomości

Dobra lokalizacja, właściwe skomunikowanie i wsparcie ekspertów to najważniejsze z 10 cech projektów inwestycyjnych, które obecnie powinni brać pod uwagę inwestorzy. Specjaliści rynku nieruchomości z firmy Metropolis SA. podpowiadają przedsiębiorcom, na co w czasie kryzysu zwracać uwagę planując inwestycje Czytaj dalej

Eksperci wskazują jak wybrać właściwy projekt inwestycyjny w czasie racjonalizacji wydatków przedsiębiorstw.

- Spowolnienie na rynku nieruchomości oraz coraz trudniejsza sytuacja finansowa na polskim i zagranicznych rynkach powoduje, iż inwestorzy zmuszeni są do szczególnie skrupulatnego wyboru projektów przeznaczonych na magazyny, biura czy centra logistyczne. Istotne są więc nie tylko ceny, które w ostatnim czasie znacznie zmalały, lecz także inne czynniki, które pozwolą na sprawną realizację projektu, szczególnie w trudnych dla inwestorów czasach kryzysu – mówi Marek Wollnik, Wiceprezes Zarządu Metropolis SA.

Zmniejszone budżety i konieczność wyjątkowo szczegółowej analizy dostępnych ofert to podstawowe problemy, z jakimi muszą obecnie zmagać się przedsiębiorstwa planujące nowe inwestycje. Choć oferta jest obszerna, optymalnych i dopasowanych do potrzeb klienta projektów jest obecnie niewiele. Należy pamiętać, że wybranie atrakcyjnego projektu zwiększa także szansę na optymalne ulokowanie zasobów firmy, a tym samym szansę na szybki zwrot z inwestycji.

10 najważniejszych cech projektów inwestycyjnych wg ekspertów firmy Metropolis:

1.    Atrakcyjna lokalizacja – to jedna z podstawowych cech nieruchomości komercyjnej. Jej odpowiedni dobór nie tylko zwiększa prestiż inwestycji, lecz pozwala także zacieśnić współpracę z firmami działającymi w podobnych sektorach gospodarki.

2.    Dobre skomunikowanie – szczególnie w przypadku firm produkcyjnych bądź centrów dystrybucji dobre skomunikowanie pozwala na łatwy dojazd, a tym samym oszczędność czasu oraz kosztów.

3.    Indywidualne wydzielenie terenu – sprawia, iż inwestor otrzymuje działki „na miarę”, indywidualnie dopasowane do jego potrzeb i oczekiwań.

4.    Bezpieczeństwo – wsparcie merytoryczne ekspertów podczas procesu inwestycyjnego umożliwia sprawne prowadzenie i ukończenie danego projektu.

5.    Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – jasno określa techniczne warunki związane z inwestycją, co pozwala uniknąć ewentualnych rozbieżności i późniejszych ingerencji w powstałe projekty.

6.    Przygotowanie dróg dojazdowych – daje możliwość bezpośredniego dojazdu do inwestycji jeszcze w trakcie jej realizacji. To z kolei wpływa na przyspieszenie budowy obiektów i zaoszczędzenie środków związanych z opóźnieniem w terminach realizacji.

7.    Uzbrojenie terenu – sprawia, iż inwestor nie jest zmuszony do przygotowania terenu pod budowę we własnym zakresie, co pozwala zaoszczędzić czas i daje możliwość rozpoczęcia inwestycji zaraz po zakupie gruntów.

8.    Sąsiedztwo dużych miast – lokalizacja w pobliżu większych ośrodków miejskich stanowi ułatwienie dla inwestora w zakresie zatrudnienia potencjalnych pracowników.

9.    Wsparcie władz samorządowych – przychylność władz, na terenie których znajdują się zakupione przez inwestorów grunty gwarantuje inwestorowi możliwość wsparcia w kwestiach merytorycznych związanych bezpośrednio z gminą bądź miastem.

10.    Wsparcie wizerunkowe inwestycji – po zakupie gruntów materiały dotyczące inwestycji znajdują się także w materiałach promocyjnych właściciela projektu.

Jak istotne okazały się powyższe cechy projektów przekonały się firmy, które zainwestowały w takich gminach, jak graniczące z Wrocławiem Kobierzyce czy położony nieopodal Łodzi Stryków, na obszarze których powstały wielofunkcyjne parki biznesowo – przemysłowe będące wizytówką gmin i przykładem wzorowej współpracy z inwestorami. Projektem, który spełnia wszystkie powyższe wymagania jest zlokalizowany na Śląsku Synergy Park, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie powstającego węzła Sośnica, w gminie Gierałtowice. Jest to obecnie jeden z najbardziej atrakcyjnych komunikacyjnie obszarów w Polsce, który niebawem połączy autostrady A1 oraz A4.

Źródło: budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18311 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 198

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >