5 najlepszych agregatów prądotwórczych do zastosowań prywatnych

5 najlepszych agregatów prądotwórczych do zastosowań prywatnych

Agregaty prądotwórcze to urządzenia, które znajdują zastosowanie zarówno w warunkach biznesowych, jak i prywatnych. Na rynku znane są również jako generatory prądu, to bezpośrednio wskazuje na ich główną funkcję. W tym tekście skupimy się na sprzęcie dedykowanym klientom prywatnym oraz jego specyfice. Sprawdź nasz subiektywny ranking 5 najlepszych agregatów prądotwórczych dla klientów indywidualnych. Czytaj dalej

 

Czym są agregaty prądotwórcze?

Jak sama nazwa wskazuje, agregat prądotwórczy to urządzenie, którego zadaniem jest generowanie prądu. Swoje zastosowanie znajduje wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do infrastruktury elektrycznej oraz wtedy, gdy ta ulegnie awarii. Zadaniem generatora prądu jest zapewnienie tzw. zasilania awaryjnego. To niezwykle istotne nie tylko dla właścicieli firm, ale także dla użytkowników prywatnych. Nawet kilkugodzinny brak prądu może przełożyć się na straty spowodowane zatrzymaniem pracy urządzeń chłodzących, w tym lodówek i zamrażarek. Rosnąca świadomość polskich konsumentów sprawia, że generator prądotwórczy coraz chętniej wykorzystywany jest przez właścicieli domów oraz innych budynków, w których znajdują się urządzenia chłodzące lub inne sprzęty elektroniczne, które wymagają stałej pracy (np. serwery). 

 

5 najlepszych agregatów prądotwórczych do zastosowań prywatnych

 

Jakie parametry wziąć pod uwagę przy zakupie agregatu prądotwórczego?

Przed podjęciem finalnej decyzji zakupowej, warto zapoznać się z parametrami technicznymi danego modelu, a także jego dodatkowymi funkcjami. Zakup agregatu prądotwórczego powinien być przeprowadzony odpowiedzialnie, ponieważ od jakości urządzenia zależy bezpieczeństwo użytkownika oraz skuteczność działania sprzętu w sytuacjach awaryjnych. Podstawowe parametry brane pod uwagę przy zakupie to:


 • rodzaj prądu (jednofazowy, dwufazowy, trójfazowy);
 • rodzaj paliwa zasilającego;
 • wielkość zbiornika na paliwo i moc urządzenia;
 • odporność na działanie warunków atmosferycznych;
 • poziom generowanego hałasu;
 • wydajność;
 • efektywność energetyczna i koszty eksploatacji;
 • cena zakupu.

 

5 najlepszych agregatów prądotwórczych do zastosowań prywatnych

 

Czytaj również: Czy w czasach kryzysu energetycznego agregat prądotwórczy to niezbędny sprzęt w domu i w firmie?

Analiza tych parametrów pozwoli na wybranie minimum kilku interesujących Cię agregatów. Następnie warto je dokładnie porównać lub skontaktować się ze specjalistą. Doświadczony ekspert będzie dobrym wyborem, ponieważ wesprze Cię w całym procesie zakupowym. Dzięki temu dobierzesz urządzenie o mocy, której realnie potrzebujesz. Ma to niezwykle duże znaczenie w kontekście wydajnej eksploatacji agregatu prądotwórczego. 


Poznaj nasze TOP 5 urządzeń do zastosowania prywatnego

Poniżej przedstawiamy nasz subiektywny ranking TOP 5 agregatów prądotwórczych, które przeznaczone są do zastosowania prywatnego. Wszystkie one zasługują na uwagę, a kolejność jest przypadkowa. 


1. FH 8220 W Agregat prądotwórczy Fogo

Fogo to jeden z najbardziej cenionych producentów agregatów prądotwórczych na świecie. Ten model cechuje się dobrymi parametrami technicznymi oraz różną mocą znamionową, co zwiększa skalę jego wykorzystywania. Agregat napędzany jest przez spalinowy silnik Hondy współpracujący ze spawarkami. Posiada rozruch ręczny, a zbiornik paliwa pozwala na ponad 2h pracy przy 75% obciążenia. 


2. FV 11300 TWE Agregat prądotwórczy Fogo

To jeden z najbardziej wydajnych agregatów dostępnych na rynku dla klientów indywidualnych. Automatycznie jego cena wynosi powyżej 20 000 złotych. Pozwala na ciągłą pracę przez 4h na jednym zbiorniku paliwa przy 75% obciążenia. Napędzany jest przez silnik spalinowy Vanguard i spełni oczekiwania nawet wymagających klientów. 


3. FV 13540 TRE Agregat prądotwórczy Fogo

Kolejny z produktów Fogo. Koszt zakupu tego modelu wynosi mniej niż 20 000 złotych. Ten model także napędzany jest silnikiem spalinowym Vanguard. Urządzenie pozwala na ciągłą pracę przez blisko 2h przy 75% natężenia i dobrze sprawdzi się w użytkowaniu prywatnym. 


4. ES5000 agregat prądotwórczy AVR Pramac

Jeden z najlepszych generatorów prądu przygotowanych przez Pramac. Ze względu na małą wagę jest bardzo mobilny. Urządzenie napędzane jest przez silnik Hondy, a pojemność silnika wynosi 11 litrów, co jest dodatkowym atutem tego modelu. Posiada rozruch ręczny. Pozwala na ciągłą pracę nawet przez 7h przy obciążeniu 75% na jednym zbiorniku. 


5. AD-7000S Agregat prądotwórczy inwertorowy Adler

Ciekawy model wyprodukowany przez firmę Adler. To kolejny z liderów rynku. Doskonale sprawdzi się w użytkowaniu prywatnym. Napędzany jest przez aluminiowy silnik. Ponadto posiada rozruch elektryczny z akumulatora. Zbiornik paliwa o pojemności 13 litrów pozwala na kilka godzin pracy ciągłej w ramach zasilania awaryjnego. 


Sprawdź ofertę ProfiMarket

Zachęcamy do sprawdzenia oferty ProfiMarket. To miejsce, w którym idealne produkty dla siebie znajdą zarówno profesjonaliści, jak i użytkownicy prywatni. W ofercie dystrybutora znajdują się wydajne agregaty prądu do zastosowania domowego oraz profesjonalnego. W przypadku wątpliwości przy zakupie, rekomendujemy kontakt z zespołem ProfiMarket. To marka warta polecenia. 

 

Czytaj również: Jak chronić domowy sprzęt elektryczny w sezonie burzowym?


Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • jak usunac wilgoc w mieszkaniu Liczba postów: 75 Grupa: Porady i op... Lokalizacja wycieków i nie tylko https://psgroup.pl/lokalizacja-wyciekow/
 • Szafa pod zabudowę Liczba postów: 99 Grupa: Porady i op... Moim zdaniem dobra firma stolarska powinna zaopatrywać się w dobre maszyny i urządzenia. Do takich działań polecam zapoznać się z ofertą firmy https://www.dana....
 • Jak usprawnić funkcjonowanie w kuchni? Baterie kuc... Liczba postów: 13 Grupa: Wnętrza Szukając przede wszystkim nowoczesnych i dobrze wykonanych baterii łazienkowych to możesz zapoznać się z ofertą przygotowaną przez markę Sotbe u których możliwo...
 • Profile Liczba postów: 4 Grupa: Ciekawe pom... Jeśli jesteśmy już w temacie dotyczącym profili, to chciałbym się was zapytać, czy często zdarza wam się wykorzystywać profile z tworzyw sztucznych? Pytam, poni...
 • Stylowe krzesła Liczba postów: 62 Grupa: Ciekawe pom... Jakie krzesła polecacie w stylu loftowym?

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18306 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 94

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >