BOŚ obniża prowizję za udzielenie kredytu hipotecznego.

BOŚ obniża prowizję za udzielenie kredytu hipotecznego.

Bank Ochrony Środowiska obniża prowizję za udzielenie kredytu hipotecznego. Niższe stawki będą obowiązywały w przypadku zakupu kredytów z opcją ubezpieczeniową. Czytaj dalej

W zależności od wybranego wariantu, a jest ich pięć – w tym m.in. ubezpieczenie mieszkania od pożaru czy ubezpieczenie na wypadek utraty pracy – kredytobiorca może liczyć na obniżkę prowizji od 0,50 pp. do nawet 1,20 pp.

Standardowa prowizja w BOŚ wynosi 1,50 proc, przy czym minimalnie 300 zł. Oznacza to, że od kredytu w wysokości 400 tys. zł klient zapłaci prowizję w kwocie 6 tys. zł. Dzięki najnowszej promocji można ją  istotnie obniżyć kupując polisy, które i tak powinny znaleźć się w portfelu każdego posiadacza nieruchomości kupowanej na kredyt. Decydując się np. na ubezpieczenie nieruchomości od pożaru i innych zdarzeń losowych oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, kredytobiorca uzyskuje zniżkę prowizji o 0,50 pp., która ostatecznie wyniesie 1 proc. Gdy myślimy o kredycie w wysokości 400 tys. zł., taka zmiana zmniejszy standardową opłatę o całe 2 tys. zł. Zamiast 6 tys. zł klient wykupujący ten pakiet zapłaci tylko 4 tys. zł.

Ubezpieczenia obniżające prowizję kredytu w BOŚ przygotowało Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA SA. Jednak biorąc pod uwagę fakt, iż każda nieruchomość objęta hipoteką musi posiadać polisę, rozwiązanie proponowane przez BOŚ Bank oznacza oszczędność nie tylko pieniędzy, ale też czasu. Nie będzie bowiem już trzeba co roku przedstawiać w banku umowy cesji polisy ubezpieczeniowej.
Przystąpienie do ubezpieczenia w banku to formalność, dzięki której nieruchomość jest w 100 proc. zabezpieczona. Co więcej, za pośrednictwem Banku Ochrony Środowiska, w TU EUROPA SA ubezpieczyć można się także od utraty stałego źródła dochodów. Wówczas klient może liczyć na realne wsparcie w regulowaniu swoich kredytowych zobowiązań.

BOŚ S.A. oferuje kredyty hipoteczne w złotych, dolarach i euro, finansujące do 100 proc. wartości nieruchomości nawet przez 50 lat. Na wniosek kredytobiorcy, bez żadnych dodatkowych warunków, możliwe są trzyletnie wakacje kredytowe w spłacie kapitału.
Źródło: LTM Communications / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18806 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 276

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >