Baumit prezentuje ofertę na 2023 rok w nowym katalogu, dostępnym już online

Baumit prezentuje ofertę na 2023 rok w nowym katalogu, dostępnym już online

Firma Baumit jest już doskonale znana z tego, że sukcesywnie wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania, wpisujące się w ideę zdrowego mieszkania oraz wyznaczające nowy kierunek w branży materiałów budowlanych. Wraz z publikacją katalogu na 2023 rok, do sprzedaży trafiły nowe produkty, które z pewnością zasługują na miano kolejnych „pomysłów z przyszłością”. Poznajmy je! Czytaj dalej

 

Nowy katalog produktów Baumit obowiązuje od 1 marca 2023 roku. Znajdziemy w nim materiały otwierające przed architektami szerokie możliwości w zakresie projektowania fasad, ułatwiające wykonawcom prace na budowach, a także wpływające korzystnie na mikroklimat wnętrz czy koszty użytkowania budynków i wspierające zrównoważone budownictwo. Oferta tego renomowanego producenta obejmuje przede wszystkim systemy ociepleń, tynki maszynowe, gipsowe i cementowo-wapienne, jastrychy, zaprawy budowlane, produkty do renowacji zabytków oraz materiały do układania płytek.

 

Baumit prezentuje ofertę na 2023 rok w nowym katalogu dostępnym już online

 

Czytaj również: Szukasz mieszkania do wynajęcia - poznaj ranking najlepszych aplikacji dzięki, którym najłatwiej wynajmiesz nieruchomość

 

Oprócz produktów już powszechnie znanych, z powodzeniem sprawdzających się na budowach oraz w trakcie użytkowania wnętrz i elewacji, w tym roku producent przygotował coś specjalnego dla architektów, inwestorów i wykonawców.

 

Krystaliczna elewacja

Listę tegorocznych nowości otwiera Baumit CrystalTop, pierwszy na polskim rynku barwiony w masie, cienkowarstwowy tynk mineralny w postaci gotowej do użycia. Ten naturalny i oddychający tynk dzięki innowacyjnej formule Crystal Effect sprawia, że wykończona nim elewacja, nie brudzi się, nie szarzeje i zyskuje niezwykłą trwałość. Na uwagę zasługuje także jego skład, w tym pochodzące z naturalnych źródeł, rewolucyjne technologicznie spoiwo i mineralne składniki pochodzenia krystalicznego i nieorganicznego stanowiące nie mniej niż 95% produktu. Właściwe wiązanie i krystalizację tynku CrystalTop zapewnia dedykowany i występujący w zestawie podkład Baumit CrystalActivator.

 

Nowa, żelowa formuła

To jednak nie wszystko, co na ten rok przygotował znany, europejski producent chemii budowlanej. Cenione przez wykonawców zaprawy klejowo-szpachlowe Baumit StarContact White oraz Baumit ProContact od teraz są oferowane w ulepszonej żelowej formule, która ułatwia ich aplikację, obróbkę i przyspiesza wykonywanie prac. Co ważne, ich receptury o zredukowanej emisji CO2, wspierają zrównoważone budownictwo i ochronę środowiska.

 

Jeszcze więcej kolorów

Choć system kolorów tynków i farb elewacyjnych Baumit Life i tak zaliczany jest już do najszczerszych w Europie, to wciąż jest rozwijany. Dzięki temu oferowana w jego ramach kolorystyka zawsze wpisuje się w najnowsze trendy i trafia w najbardziej wyrafinowane gusta. W tym roku system kolorów Baumit Life zyskał 180 modnych – naturalnych i ziemistych – odcieni, co dla architektów i inwestorów oznacza jeszcze więcej możliwości w zakresie kreatywnego projektowania wyglądu fasad.

 

Kolejna nowość na horyzoncie

Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się kolejnego dużego debiutu. Będzie to Baumit ALL IN Beton B25 – produkt, jakiego dotąd nie było na polskiej scenie budowlanej. Na szczegóły musimy jednak jeszcze chwilę poczekać.  

 

Czytaj również: Wypożyczalnia sprzętu i maszyn budowlanych w funkcjonalnej aplikacji - PreferRent.com

 

Aktualny katalog z ofertą Baumit na 2023 rok jest dostępny pod adresem: https://baumit.pl/katalog-i-cennik

 

Można go pobrać na swoje urządzenie lub przeglądać wygodnie bezpośrednio na stronie. Przyjemnej lektury!

2023-03-07
Źródło: BUENA VISTA / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18791 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 83

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >