Budownictwo i inwestycje: Nowy odcinek drogi na Osiedlu Derby oddany do użytku

Budownictwo i inwestycje: Nowy odcinek drogi na Osiedlu Derby oddany do użytku

Nowy odcinek drogi przy osiedlu Derby, ulica Magiczna, łącząca ulicę Skarbka z Gór z ulicą Głębocką, został oficjalnie otwarty i oddany do użytku. Droga została wybudowana przez Dom Development SA, czołowego dewelopera działającego na warszawskim rynku, realizującego m.in. inwestycję Derby, a następnie nieodpłatnie przekazana dzielnicy Białołęka. Czytaj dalej

Oficjalnego otwarcia drogi i oddania jej do użytku dokonał Jacek Kaznowski, Burmistrz Białołęki, 18 lipca tego roku. Nowy odcinek drogi znacząco ułatwi wyjazd z osiedla Derby. Koszt budowy drogi wyniósł blisko 1,5 mln zł. Inwestycja została w całości zrealizowana ze środków własnych Dom Development.

W chwili obecnej nowo oddana droga jest jednokierunkowa i jest drogą wyjazdową z osiedla Derby. Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Białołęka planuje jednakże przebudowanie fragmentu ul. Głębockiej, co umożliwi uruchomienie także kierunku wjazdowego do osiedla.

Osiedle Derby położone na warszawskiej Białołęce, przy ul. Skarbka z Gór, to znane i cenione przez klientów osiedle mieszkaniowe, będące jedną z największych inwestycji realizowanych przez Dom Development. Najważniejszymi atutami tego miejsca są: wysoki standard wykończenia, walory komunikacyjne, bliskość punktów usługowych, łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury, bezpieczeństwo mieszkańców, garaże oraz parkingi. Dwu i trzypiętrowe budynki tworzą przytulną, kameralną zabudowę. W nowopowstających dwupiętrowych budynkach zaprojektowano szybkie, nowoczesne windy. Pod całym osiedlem, na poziomie -1, zaprojektowano także wygodne garaże i komórki lokatorskie.

W pobliżu osiedla Derby znajdują się znane centra handlowe, linie komunikacji miejskiej, łączące osiedle ze wszystkimi kluczowymi punktami Warszawy oraz tereny spacerowe pozwalające na różne formy wypoczynku. Niedaleko znajdują się również przedszkola oraz szkoły.

W ofercie sprzedaży Dom Development znajdują się obecnie mieszkania  na następujących etapach osiedla Derby: Derby 13 (75 mieszkań), Derby 15 (1 mieszkanie), Derby 16 (156 mieszkań), Derby 17 (11 mieszkań), Derby 18 (7 mieszkań). Cena za m2 powierzchni na tych osiedlach kształtuje się od 5780 do 6900 co oznacza, że większość mieszkań można zakwalifikować do programu Rodzina na swoim. Dla osób, które nie spełniają kryteriów rządowego programu, Dom Development, wraz z partnerami, przygotował specjalne programy wsparcia kredytowego również dla singli.

„Derby to osiedle nie tylko nowoczesne, ale również kameralne, doskonałe dla osób ceniących sobie spokój. To osiedle, na którym zagwarantowano dobrą komunikację z resztą miasta. Otworzenie nowego odcinka drogi, wybudowanej staraniem i na koszt Dom Development, znacząco usprawni dotychczasową komunikację z osiedlem, co stanowi dla tego tej inwestycji dodatkowy atut. - powiedział Jerzy Ślusarski, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Generalny Dom Development SA.

„Ta inwestycja to jedna z wielu inwestycji Dom Development w rozbudowę infrastruktury technicznej i drogowej w mieście stołecznym Warszawa. Zrealizowana została ze środków własnych naszej spółki i przekazana nieodpłatnie miastu. Na terenie dzielnicy Białołęka Dom Development aktywnie uczestniczy również w rozbudowie miejskiego systemu kanalizacji. W tej chwili na ukończeniu jest budowa prawie 7 km kolektora sanitarnego, który stanowi część systemu kanalizacji dla obsługi mieszkańców północno-wschodniej Białołęki. Kolektor realizowany jest w uzgodnieniu z miastem, przez Dom Development, ze środków własnych Spółki. Zostanie on przekazany do eksploatacji i na majątek MPWiK po podpisaniu przez Dom Development i MPWiK umowy odkupu przez MPWiK ww. kanału.” – dodał Jerzy Ślusarski.

Źródło: M+G / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 129

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >