Certyfikaty dla Super Dekarzy

Certyfikaty dla Super Dekarzy

Program certyfikacji dekarzy wprowadzony w tym roku przez firmę Monier BRAAS cieszy się coraz większym powodzeniem. W październiku, pierwsi dekarze, którzy przeszli cały proces certyfikacyjny otrzymali Certyfikat BRAAS. Kolejnych 80 dekarzy Certyfikat otrzyma w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. A chętnych jest coraz więcej. Czytaj dalej

 

Pierwsze certyfikaty BRAAS w rękach dekarzy. To przede wszystkim dobra wiadomość dla inwestorów poszukujących sprawdzonych, godnych polecenia fachowców. Pierwszych dziesięć certyfikatów zostało wręczonych dekarzom:  Jarosławowi Pawłowskiemu, Karolowi Włodarczykowi, Sławomirowi Mierzwie, Tomaszowi Lesieckiemu, Pawłowi Baumanowi, Piotrowi Długoszowi, Hubertowi Reitorowi, Markowi Walczewskiemu, Maciejowi Hałuskowi i Adamowi Grodziskiemu.  

 

Czytaj również: Firma Schneider Electric na międzynarodowej konferencji w Krakowie

 

W przeciągu kilku najbliższych miesięcy certyfikat otrzyma kolejnych 80 dekarzy, którzy są w trakcie lub przeszli proces certyfikacji.  Certyfikat BRAAS ma dla nas dużą wartość, dlatego chcielibyśmy w ramach możliwości wręczyć go każdemu z dekarzy osobiście, w związku z tym proces samego wręczania certyfikatów potrwa kilka miesięcy – mówi Marek Podeszwa koordynator Programu Certyfikacji Dekarzy i doradca techniczny firmy Monier BRAAS.

 

 

Dlaczego Certyfikacja?

Program certyfikacji ma na celu przede wszystkim zmotywowanie fachowców do stałego podnoszenia kwalifikacji i rozwijania umiejętności, a w konsekwencji - wyodrębnienie spośród wykonawców godnych polecenia dekarzy. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie wśród inwestorów na wykształconych specjalistów, którym bez obaw można powierzyć budowę dachu. 

 

Czytaj również: Odbyła się konferencja prasowa MS więcej niż OKNA

 

- W interesie producenta jest wysoka jakość wykonawstwa. Tylko dach wykonany zgodnie ze sztuką dekarską pozwala w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają wysokiej jakości produkty. Dach źle zbudowany jest problemem dla producenta materiałów, bo zwykle w przypadku np. problemów z przeciekaniem, również jakość materiałów jest kwestionowana. Certyfikacja jest ukłonem w stronę wykwalifikowanych fachowców, których warto polecać – tłumaczy Grzegorz Barycki Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

 

Myślę, że wprowadzenie takiego programu to bardzo dobry pomysł. Szkolenia pozwalają zdobyć specjalistyczną wiedzę, a sam certyfikat jest argumentem podczas rozmowy z inwestorem, wzbudza zaufanie i pomaga przekonać inwestora, że pracujemy w oparciu o szczegółowe instrukcje producenta, zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami – mówi SUPERDEKARZ Jarosław Pawłowski z firmy JAR-DACH, który jako jeden z pierwszych otrzymał Certyfikat BRAAS.

 

 

Jak  zdobyć certyfikat BRAAS?

Program Certyfikacji Dekarzy jest skierowany do uczestników programu SUPERDEKARZ. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest obowiązkowe odbycie dwóch szkoleń organizowanych przez firmę Monier Braas, które odbywają się w 4 ośrodkach szkoleń dekarzy BRAAS: w Gdańsku, Radomiu, Zakopanem i Opolu. Obowiązkowym jest ukończenie szkolenia „Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonania trudnych detali dachu”. Drugie szkolenie jest wybierane przez dekarza spośród bogatej oferty, w której znajdują się m.in. szkolenia: „Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych Braas”, „System solarny Braas – dobór i montaż części dachowej instalacji” czy szkolenia specjalistyczne – jak wole oko, czy specyfika układania dachówek płaskich oraz karpiówki Opal na wieżach, stróżkach i krzywiznach.

 

Czytaj również: Stoisko Family House na targach nieruchomości

 

Po odbyciu dwóch szkoleń, umiejętności dekarza zostaną zweryfikowane przez doradcę technicznego firmy Monier Braas podczas wizyty na budowie. Po spełnieniu tych warunków dekarz otrzyma Certyfikat oraz Kartę Certyfikowanego Dekarza poświadczającą ważność Certyfikatu. Dokument ma ważność dwa lata – z możliwością przedłużenia na kolejne trzy po odbyciu kolejnego szkolenia technicznego z zintegrowanego systemu dachowego Braas.

 

Uczestnik Programu Certyfikacji Dekarzy zobowiązuje się wykonywać pokrycia dachowe w systemie Braas zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi oraz obowiązującymi przepisami i rozporządzeniami, a dzięki zdobytemu Certyfikatowi może liczyć na szczególne wsparcie firmy Monier Braas m.in. promowanie firmy na stronie www, bezpłatny serwis i doradztwo techniczne w skomplikowanych problemach technicznych oraz wsparcie promocyjne.

 

- Liczymy na to, że Certyfikacja Dekarzy pomoże wyodrębnić z rynku godnych zaufania fachowców. A sam Certyfikat stanie się wizytówką wysokiej jakości i gwarancją niezawodności – mówi Marek Podeszwa doradca techniczny Braas.

 

Czytaj również: Odbył się dzień otwarty w projekcie JK51

 

Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród SUPERDEKARZY, a chęć zdobycia Certyfikatu wynika zarówno z potrzeby podnoszenia kwalifikacji rzemieślniczych, jak i z możliwości pozyskania nowej wiedzy np. dotyczącej montażu systemów solarnych. Dla mnie program certyfikacji dekarzy to przede wszystkim możliwość zdobycia nowych umiejętności specjalistycznych. Samo słowo „certyfikat” zobowiązuje, a szkoleniowcy firmy Monier BRAAS mają wyjątkowy zasób wiedzy – z którego warto czerpać. Poza tym, w dzisiejszych czasach każda dodatkowa forma reklamy się przyda – mówi Michał Zbójniewicz z firmy DACH – BUD uczestnik programu SUPERDEKARZ.

 

Każdy dekarz, dzięki Certyfikatowi może liczyć na szczególne wsparcie firmy Monier Braas m.in. promowanie firmy na stronie www, bezpłatny serwis i doradztwo techniczne w skomplikowanych problemach technicznych oraz wsparcie promocyjne. 

2013-10-22
Źródło: Fama PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Co studiować? Liczba postów: 32 Grupa: Trudne tema... Uczelnią którą warto wziąć pod uwagę wybierając dalszy etap edukacji jest https://wwsb.edu.pl/.
  • Gdzie na wczasy ? Liczba postów: 65 Grupa: Trudne tema... My wybraliśmy Zajazd Jurajski w Podlesicach i była to bardzo dobra decyzja. Jest to bez wątpienia miejsce, które mogę każdemu polecić.
  • Firma transportowa Liczba postów: 36 Grupa: Trudne tema... Poszukuje sprawdzonej firmy z branży Warszawa Modlin transport z lotniska. Zależy mi na nowoczesnej flocie pojazdów. Niedawno znalazłam firmę Shuttle24.pl. Czy....
  • zadaszenie tarasu Liczba postów: 17 Grupa: Trudne tema... Jeśli chodzi o tarasy to najlepiej korzystać z nowoczesnych rozwiązań a takie ma ten producent https://www.drutex.pl/ Jest to lider rynku i nie zawiedzie oczeki...
  • Zakupy przez internet Liczba postów: 753 Grupa: Trudne tema... Jeżeli o mnie chodzi, to ja nie mam najmniejszego problemu aby robić zakupoy w sieci. Ostatnio wpadły mi w oko ciekawe szpilki w Manufaktura Obuwia. Co ciekawe....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18172 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 119

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >