Czy za brak euroskrzynki trzeba będzie zapłacić
W wielu budynkach nie zamontowano skrzynek pocztowych spełniających standardy unijne, choć rok temu minął termin ich wymiany. Sprawy trafiają do sądów
Do tej pory powieszono 780 tys. euroskrzynek, na wymianę czeka 220 tys. Tymczasem do 24 sierpnia 2008 r. powinny być we wszystkich budynkach wielorodzinnych.
Skargi i upomnienia
Do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpływają skargi od niezależnych operatorów pocztowych w tej sprawie.
– Z powodu braku skrzynek mają problemy z dostarczeniem przesyłek i ponoszą straty finansowe – mówi Karol Krzywicki, dyrektor Departamentu Rynku Pocztowego w tym urzędzie.
UKE doszedł więc z nimi do porozumienia. Firmy przesyłają dane konkretnych wspólnot i spółdzielni posiadających stare skrzynki. Prezes UKE wysyła następnie pod wskazane adresy pisma informujące o obowiązku założenia nowych. Do tej pory wysłał ich ok. 400.
– Dzięki temu skarg od operatorów przychodzi coraz mniej – ocenia dyrektor Krzywicki. – Pisma odniosły zamierzony skutek i jest lepiej.
Do ideału jednak jeszcze daleko. Wszystko dlatego, że w przepisach nie ma żadnej sankcji za niezałożenie skrzynki w terminie. Problem dotarł nawet do Komisji Europejskiej, której poskarżyły się polskie firmy, a ta zwróciła się do UKE z prośbą o wyjaśnienie.
czytaj więcej...
Skargi i upomnienia
Do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpływają skargi od niezależnych operatorów pocztowych w tej sprawie.
– Z powodu braku skrzynek mają problemy z dostarczeniem przesyłek i ponoszą straty finansowe – mówi Karol Krzywicki, dyrektor Departamentu Rynku Pocztowego w tym urzędzie.
UKE doszedł więc z nimi do porozumienia. Firmy przesyłają dane konkretnych wspólnot i spółdzielni posiadających stare skrzynki. Prezes UKE wysyła następnie pod wskazane adresy pisma informujące o obowiązku założenia nowych. Do tej pory wysłał ich ok. 400.
– Dzięki temu skarg od operatorów przychodzi coraz mniej – ocenia dyrektor Krzywicki. – Pisma odniosły zamierzony skutek i jest lepiej.
Do ideału jednak jeszcze daleko. Wszystko dlatego, że w przepisach nie ma żadnej sankcji za niezałożenie skrzynki w terminie. Problem dotarł nawet do Komisji Europejskiej, której poskarżyły się polskie firmy, a ta zwróciła się do UKE z prośbą o wyjaśnienie.
czytaj więcej...
Źródło: Rzeczpospolita
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Nowe mieszkania Liczba postów: 15 Grupa: Trudne tema... **„Bonusy dla nowych graczy ułatwiają dobry start”** znaczy:
- Architekt remont mieszkania Liczba postów: 67 Grupa: Trudne tema... Ja kocham naturalne drewno więc uważam, że warto ale należy poczytać o impregnacji i konserwacji i pogodzić się z tym, że drewno żyje i nie będzie wyglądało ide...
- Dlaczego warto wybrać internet światłowodowy? Liczba postów: 18 Grupa: Aktualności Szybki i stabilny internet to dziś podstawa – nie tylko do pracy czy nauki, ale również do rozrywki. Znalezienie odpowiedniej oferty może być wyzwaniem, ale pom...
- Master Your Reflexes with Block Breaker – The Game... Liczba postów: 30 Grupa: Trudne tema... For those looking to sharpen their skills and enjoy some variety, exploring different gaming apps is always a fun challenge. If you want a platform where you ca...
- Sport jako inwestycja społeczna – Polska przygotow... Liczba postów: 18 Grupa: Aktualności Bezczelne platfusy, a czemu nie Polska 2200 ?? byłoby im łatwiej się sianem wykręcić, jak zawsze.

