Czy zdejmować moskitiery z okien dachowych na zimę?

Czy zdejmować moskitiery z okien dachowych na zimę?

Moskitiera do okna dachowego to akcesorium wyjątkowo użyteczne w okresie wiosny i lata. Okno dachowe zaopatrzone w moskitierę jest barierą, dzięki której do wnętrza domu nie przedostają się owady, a domownicy mogą bez obaw o uciążliwe towarzystwo insektów wypoczywać i pracować w pomieszczeniach zaaranżowanych na poddaszu. W czasie zimy moskitiera w oknie połaciowym przestaje być jednak potrzebna.

 

 

Jak działa i czym się wyróżnia moskitiera na okno dachowe?

Moskitiery do okien dachowych pełnią taką samą funkcję jak wszystkie inne moskitiery montowane w oknach czy drzwiach. Mają one zapobiegać przedostaniu się owadów do wnętrza domu, gdy okna i drzwi pozostają otwarte. Moskitiera jest akcesorium znanym od tysięcy lat i ciągle niezastąpionym – pozwala skutecznie zablokować drogę insektom, ale nie blokuje przepływu powietrza i przepuszcza płynące przez otwór okienny światło. Moskitiera do okna dachowego pozwala cieszyć się świeżym powietrzem w domu i rozkoszować chłodem płynącym z zewnątrz w upalne wieczory bez obawy, że wraz z nim do naszego domu przedostaną się chmary irytujących i nieprzyjemnie kąsających nas komarów. Warto jednak zauważyć, że w oknach fasadowych moskitiery montuje się na zewnątrz. Natomiast w przypadku okien dachowych moskitiery montuje się na stałe wokół wnęki okna dachowego wewnątrz pomieszczenia. 

 

Czytaj również: Osłony okienne i moskitiery najlepsze na lato

 

Czy zdejmować moskitiery z okien dachowych na zimę?

 

Czy moskitiera okienna wymaga zabezpieczenia na czas zimy?

 Z racji tego, że moskitiera do okna dachowego jest mocowana od wewnątrz pomieszczenia, nie jest ona narażona na działanie mrozu. Biorąc pod uwagę powyższe, posiadaczy moskitiery okiennej, dylemat, czy zdejmować moskitierę na zimę, w ogóle nie dotyczyCo więcej, nowoczesne moskitiery na okna dachowe wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, najczęściej z wytrzymałych, a przy tym łatwych do czyszczenia tworzyw. Jako doskonały przykład mogą posłużyć moskitiery na okna dachowe oferowane przez firmę Dakea, producenta wysokiej klasy okien dachowych, szczególnie znanego z perfekcyjnej jakości wykonania i innowacyjności stosowanych rozwiązań. Moskitiera do okna dachowego Dakea jest nie tylko odporna na zniszczenie, ale też wyjątkowo wygodna w eksploatacji, co zawdzięcza swojej świetnie przemyślanej konstrukcji. Moskitiera do okna dachowego oferowana przez firmę Dakea to eleganckie, przepuszczające światło i nieograniczające widoku rozwiąznie., Podobnie jak zwykłą rolowaną roletę okienną, moskitierę można skryć w każdym momencie w estetycznej kasecie. Moskitiera na okno połaciowe z oferty Dakea może zostać w zasadzie jednym ruchem schowana, gdy przestaje być potrzebna w okresie zimy, a wiosną w mig ponownie rozsunięta, by zatrzymać nalot niechcianych insektów.

 

Czytaj również: Sprawdzone osłony okienne na lato, które najskuteczniej zatrzymują promienie słoneczne

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 131

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >