Dlaczego szafki narożne w kuchni są najlepszym miejscem na garnki?

Dlaczego szafki narożne w kuchni są najlepszym miejscem na garnki?

W kolejnej odcinku cyklu dotyczącego organizowania kuchennych przestrzeni, stworzonym w showroomie PEKA, znana blogerka Architekt Porządku opowiada jak poradzić sobie z przestrzenią narożną oraz zdradza kilka niezawodnych rozwiązań. Decluttering jest sztuką zaprowadzania ładu we wnętrzach, pozbywania się nadmiaru przedmiotów oraz organizacji miejsc do przechowywania, a Agnieszka Witkowska zajmuje się profesjonalnym „odgracaniem” wnętrz. We wspólnym projekcie z PEKA, po raz kolejny dzieli się na YT swoimi niezawodnymi radami, tym razem dotyczącymi problematycznej przestrzeni narożnikowej. Czytaj dalej

 

Klasyka gatunku – Le Mans

Jak przyznaje Architekt Porządku, szafki narożne są domeną przedmiotów i urządzeń kuchennych rzadko używanych na co dzień. Bez systemów wspomagających, ta przestrzeń staje się trudno dostępna, a sięganie po naczynia wiąże się z koniecznością schylania i „nurkowania” w szafce/ Tu doskonale sprawdzi się system PEKA – Le Mans. Rozwiązanie służy do schowania i porządkowania garnków, patelni i większego sprzętu. Użytkowanie półki z systemem Le Mans staje się nieporównywalnie łatwiejsze – mamy możliwość wysunięcia zawartości półki na zewnątrz, a opływowy kształt pasuje do garnków i patelni.

 

Dlaczego szafki narożne są najlepszym miejscem na garnki w Kuchni?Fot. mat. prasowe Peka

Magiczny kącik – niezbędny w każdej kuchni

Przedmioty o kanciastym kształcie lub sprzęt AGD trzymany w kartonowych pudełkach znajdzie swoje miejsce w dedykowanym systemie marki PEKA – Magic-Corner Comfort. System obejmuje cztery kosze, oferujące powierzchnię większą, niż w systemie Le Mans. Powierzchnia porozdzielana jest na kilka koszy i pozwala zagospodarować sprzęt AGD, który zwykle przechowywany jest w pudełkach i używany sporadycznie – opiekacze, tostery czy wyciskarki do soków. Magic-Corner rekomendowany jest do przedmiotów kanciastych, tak aby jego powierzchnia była optymalnie wykorzystana. Architekt Porządku Agnieszka Witkowska zauważa też, że takie rozwiązanie sprzyja jednej z zasad uporządkowywania – klasyfikacji przedmiotów według danej kategorii, co niesamowicie organizuje przestrzeń i ułatwia komfortowe użytkowanie.

 

Czytaj również: Dlaczego w projekcie kuchni warto uwzględnić szafki cargo?

Dlaczego szafki narożne są najlepszym miejscem na garnki w Kuchni?Fot. mat. prasowe Peka

Organizacja przedmiotów kuchennych na co dzień

Dobrze zagospodarowana i rozplanowana kuchnia to już połowa sukcesu idealnie zorganizowanej kuchni. Ważną częścią utrzymywania porządku są codzienne nawyki i wyznaczenie kilku prostych reguł w użytkowaniu kuchni. Często spotykanym problemem staje się brak miejsca, spowodowany posiadaniem dużej ilości naczyń kuchennych, akcesoriów czy zastawy stołowej. Przechowujemy w szafkach narożnych zdecydowanie za dużo rzeczy, pomimo, że częstotliwość ich używania nie jest wielka. Warto zastanowić się jakie naczynia umieszczamy w systemach narożnych. Akcesoria kuchenne używane na co dzień – pozostawmy na dole, rzadziej użytkowane na górze. Tak prosta zasada z pewnością zaprowadzi ład w naszej kuchni na dłużej.

 

Dlaczego szafki narożne są najlepszym miejscem na garnki w Kuchni?

Dlaczego szafki narożne są najlepszym miejscem na garnki w Kuchni?Fot. mat. prasowe Peka

Czytaj również: Wybór frontów mebli kuchennych - podpowiadamy czym się sugerować podczas kupna

 

Film PEKA z gościem Architekt Porządku dostępny jest na kanale You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=06bqcHi8jO8

Źródło: OKK PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17887 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 156

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >