
Dlaczego warto zdecydować się na gres rektyfikowany?
Coraz częściej decydujemy się na zakup gresu rektyfikowanego. Gdzie się sprawdzi? Czym się charakteryzuje i czy warto postawić na rektyfikowane płytki gresowe? Odpowiadamy.
Czytaj dalej
Co to jest rektyfikacja?
Proces rektyfikacji to jeden z rodzajów obróbki mechanicznej, jakim podlegają płytki w ostatniej fazie produkcji. W praktyce polega na szlifowaniu krawędzi płytki tak, by uzyskać możliwie regularne brzegi. Rektyfikacja minimalizuje różnice wymiarowe między płytkami jednej partii. W efekcie zyskujemy płytki, które mogą różnić się między sobą jedynie do 0,3 mm.
Jakie są zalety rektyfikowanych płytek gresowych?
Płytki rektyfikowane mają sporo przewagi nad tradycyjnie kalibrowanymi. Co je wyróżnia i dlaczego warto zwrócić na nie szczególną uwagę?
- zachowują wszystkie właściwości gresu
Gres rektyfikowany jest niskonasiąkliwy, odporny na działanie promieni UV, ścieranie, odkształcenia mechaniczne oraz wykazuje właściwości antypoślizgowe. Co więcej – jest łatwy w utrzymaniu czystości. Nie wymaga impregnacji, a swoje właściwości zachowuje na lata. Od kalibrowanego różni go tylko sposób końcowego docinania, co działa na korzyść gresu rektyfikowanego.
- ułatwienie montażu płytek o różnym wymiarze
Ze względu na swoje jednolite wymiary i kąty, gres rektyfikowany stanowi ułatwienie w montażu płytek o różnych wymiarach, występujących w ramach tej samej kolekcji. Możemy łączyć ze sobą dowolne wielkości płytek, tworząc różnorakie kombinacje.
- dostosowanie do indywidualnych potrzeb
Możemy wybierać spośród wielu kolekcji, wzorów i wykończeń. Warto przejrzeć oferty wiodących producentów, np. Cerrad, i zainspirować się szerokim asortymentem gresu rektyfikowanego. Z wielką precyzją imituje naturalny kamień czy drewno. Ich rozmiar może być indywidualnie dobrany do potrzeb klienta.
- uniwersalność
Rektyfikowane płytki gresowe z powodzeniem sprawdzą się na każdej powierzchni. Stosuje się je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.
- minimalna fuga
Niestety, wbrew obiegowym opiniom, bezfugowe kładzenie płytek rektyfikowanych nie jest zalecane. Zgodnie ze wskazaniami Instytutu Materiałów Budowlanych dla tego typu gresu należy wybrać fugę o wielkości minimum 2 mm, a w przypadku kładzenia ogrzewania podłogowego – minimum 4 mm.
Czytaj również: Czy wykończenie podłogi w sypialni gresem to dobre rozwiązanie?
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- jakie prezenty zrobić? Liczba postów: 30 Grupa: Porady i op... Jeśli zastanawiacie się nad praktycznym prezentem dla miłośnika ogrodu lub tarasu, warto rozważyć zadaszenia tarasowe. Mogą one dodać elegancji i funkcjonalnośc...
- Jak praktycznie urządzić kuchnię Liczba postów: 10 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, Ściany w kuchni są narażone na zabrudzenia, dlatego warto je wykończyć płytkami klinkierowymi z King Klinker https://kingklinker.com/. Płytki....
- Ekonomiczna metamorfoza wnętrza zgodna z trendami... Liczba postów: 1 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, klinkierowa elewacja domu to inwestycja na lata, łącząca odporność na warunki atmosferyczne z ponadczasową estetyką. Nasze kolekcje obejmują o...
- Kilka inspiracji na aranżację sprzyjającej wycisz... Liczba postów: 1 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, dekoracyjne płytki klinkierowe to idealny sposób na zaakcentowanie fragmentu ściany w przedpokoju, pokoju dziecięcym czy gabinecie. Nasze kole...
- Salonowe trendy w 2025 roku według projektantów wn... Liczba postów: 1 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, płytki klinkierowe to znakomity sposób na wykończenie ścian wewnętrznych, łączący elegancję z wyjątkową trwałością. Szeroka paleta kolorów i r...