Dynamiczny rozwój infrastruktury w Luboniu

Dynamiczny rozwój infrastruktury w Luboniu

Luboń to miasto położone w samym sercu Wielkopolski. Przez lata kojarzony był jedynie jako „sypialnia Poznania”. Dziś, dynamiczny rozwój infrastruktury miejskiej, duży wzrost liczby ludności i nowoczesne inwestycje mieszkaniowe, skłaniają do rewizji tego osądu.

 

Luboń jest jedną z 17 gmin powiatu poznańskiego. I jednym z najmłodszych miast w Polsce. Od 1954 roku widnieje na mapie w obecnych kształtach, granicząc od północy z miastem Poznaniem, a od południa z gminami Puszczykowo oraz Komorniki. Wielkopolski Park Narodowy, przełom rzeki Warty, oraz bardzo dogodne położenie komunikacyjne, składają się na krajobraz geograficzno-gospodarczy Lubonia. W mieście znajduje się sieć sklepów oraz placówek handlowych. I wciąż ich przybywa. Przybywa także ludzi, chcących osiedlić tutaj na stałe. Kuszą przede wszystkim niższe niż w stolicy Wielopolski ceny, idące w parze z wysokim standardem i niewielką odległością od centrum wojewódzkiego miasta. Te walory dostrzegli także deweloperzy, inwestując w nowoczesne budownictwo wielorodzinne.

 

Czytaj również: Prace przy budowie drugiego etapu Osiedla Świerkowa Polana

 

Są wśród nich takie firmy jak Akropol, Pajo, czy Immo Invest. Dzięki ich inwestycjom Luboń powiększa się o nowe, duże osiedla mieszkań i domów. – Nasza inwestycja, o nazwie Osiedle Wschodnia, zlokalizowana na nowym obszarze miasta, w tzw. Nowym Centrum Lubonia, cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. – mówi Mariusz Urbanek, dyrektor ds. handlowych firmy Immo Invest. Na styku ulicy Wschodniej i Al. Jana Pawła II Immo Invest postawi dwa budynki wielorodzinne, ze 101 mieszkaniami łącznie. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku już w II kwartale 2013 roku. Do rąk mieszkańców trafi 56 mieszkań o metrażach od 31,1 do 60,5 mkw. Tym samym zostanie zakończony I etap inwestycji na Osiedlu Wschodnia. Aktualnie postępują prace budowlane na etapie hali garażowej w tym właśnie budynku. W kolejnym etapie, którego ukończenie planowane jest na koniec 2013 roku, do użytku właścicieli zostanie oddanych 45 mieszkań znajdujących się w drugim, pięciokondygnacyjnym budynku (wielkość od 44 do 83 mkw.). Ceny rozpoczynają się od 4028 zł/netto za mkw. Oddanie tego budynku zakończy inwestycję na Osiedlu Wschodnia.

 

 

Budynki zostały zaprojektowane w nowoczesnej aranżacji architektonicznej, która dobrze współgra z rozwijającym się wciąż otoczeniem Nowego Centrum Lubonia. Na parterze i piętrze drugiego budynku będą zlokalizowane lokale usługowe o różnym charakterze, co z pewnością ożywi handel i pozwoli zbudować wygodną sieć lokali usługowych, których jeszcze brakuje w tej części miasta. Budynki będą funkcjonalne – pod każdym znajdować się będzie hala garażowa z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Z poziomu garażu do ostatniego piętra będzie wiodła winda, która znacznie ułatwi mobilność osobom starszym i niepełnosprawnym. Immo Invest zadba również o estetykę osiedla. W trosce o najmłodszych mieszkańców powstanie plac zabaw i ławki, a także tereny zielone i chodniki. Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych, takich jak Wielkopolskie Park Narodowy oraz Park Dębina, tylko podwyższają jego atrakcyjność.

 

Czytaj również: Dwukondygnacyjna inwestycja w Lublinie

 

Inwestorzy w Luboniu przyczyniają się nie tylko do rozwoju budownictwa mieszkaniowego, ale także do rozwoju infrastruktury miejskiej. Często inwestują w budowę osiedlowych dróg, oświetlenie.  – Zdecydowaliśmy się współuczestniczyć w kosztach budowy drogi wiodącej na Osiedle Wschodnia. Wszystko po to, by podwyższyć komfort przyszłych mieszkańców i uatrakcyjnić tą nową lokalizację – informuje M. Urbanek.

 

 

Na nowych inwestycjach korzysta więc nie tylko deweloper, ale także potencjalny mieszkaniec i całe miasto. Dynamicznie rozwijające się budownictwo mieszkaniowe, nowoczesne projekty, ciekawa aranżacja, rozbudowana infrastruktura, przystępne ceny, a także bliskość terenów zielonych, to główne zalety Lubonia. Przyczyniają się do tego, że zmienia on swoje oblicze, stając się atrakcyjnym miejscem do życia.

 

Źródło: Mission PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18529 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 81

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >