Fotorelacja z montażu stropu w kompleksie jedenastu domów szeregowych

Fotorelacja z montażu stropu w kompleksie jedenastu domów szeregowych

W dniach 10-11 września w podpoznańskich Daszewicach odbył się montaż Lekkiego Stropu Panelowego SMART w obiekcie deweloperskim – kompleksie jedenastu dwukondygnacyjnych domów szeregowych realizowanych przez firmę KMDDEVELOPER.

 

Powierzchnia realizacji wyniosła 750 m2. Montaż stropu wykonano w zawrotnym tempie – 16 godzin! Inwestycja została zrealizowana za pośrednictwem hurtowni budowlanej HDMB MASZEWSKI z Poznania.

 

 

Transport na budowę

Strop SMART z linii produkcyjnej trafił prosto na plac budowy. Czas i miejsce dostarczenia paneli stropowych zostało określone przez inwestora. Dla ułatwienia prac, panele stropowe SMART zostały ponumerowane. Montaż mógł się zatem rozpocząć niezwłocznie. 

 

 

Przenoszenie paneli SMART

Lekki strop panelowy SMART może być przenoszony za pomocą samochodu wyposażonego w HDS. W tej realizacji panele SMART zostały przeniesione na drugą kondygnację budynku za pomocą dźwigu i odebrane przez ekipę wykonawczą KONBET.  Aby precyzyjnie ułożyć lekki strop SMART wystarczy dwóch pracowników. Układanie stropu jest bardzo szybkie i nie nastręcza problemów.

 

 

 

Montaż paneli SMART

Kolejny panel bez problemu trafia na mury budynku. Następnie członkowie ekipy KONBET precyzyjnie ustawiają płytę w wyznaczonym miejscu.

 

 

Montaż zbrojenia wymianu

Jeden pracownik z ekipy KONBET przygotowywał otwory montażowe i umieścił w nich zbrojenie wymianu. 

 

 

W pachwiny i kanały płyt wmontowane zostały dodatkowe pręty łączące zbrojenie wymianu z panelami. Cała operacja montażu wymianu żelbetowego trwała około 15 minut. 

 

 

 

 

Podsumowanie montażu:

• 750 m2 stopu ułożonych w 16h

 

• Koszt ok. 40% niż analogiczna powierzchnia wykonana z Terivy

 

• Wysokość stropu – tylko 15 lub 20 cm

 

• Rozpiętości do 8 i 9 m

 

2012-09-26
Źródło: Blue Ocean / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak spędzasz swój wolny czas? Liczba postów: 61 Grupa: Trudne tema... Bardzo ciekawa rada. Dla tych, którzy wolą najlepsze doświadczenie w kasynie społecznościowym, polecam przeczytanie informacji o kasynach społecznościowych na p...
  • problemy z cerą Liczba postów: 91 Grupa: Trudne tema... Na problemy z cerą najbardziej pomogły mi kosmetyki naturalne. Przez długi czas zmagałam się z problematyczną cerą i nie mogłam w żaden sposób dojść z nią do ła...
  • Hulajnoga elektryczna Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Hulajnoga elektryczna - jakiego producenta polecacie? Chciałabym kupić e-hulajnogę do jazdy miejskiej.
  • Co robić w Krakowie? Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Krakowskie statki od lat zajmuje się promocją miasta w trakcie wycieczek statkami po Wiśle. Kluczową rolę odgrywa tu sama rzeka. W trakcie rejsu masz niespotyka...
  • Biuro podróży z ofertą tanich wczasów Liczba postów: 7 Grupa: Aktualności Fajne jest wrocławskie biuro https://bissole.pl/. Organizują wyjazdy w bardzo ciekawe zakątki świata. Warto sprawdzić.

Kalkulator izolacji ścian