Fotorelacja z montażu stropu w kompleksie jedenastu domów szeregowych

Fotorelacja z montażu stropu w kompleksie jedenastu domów szeregowych

W dniach 10-11 września w podpoznańskich Daszewicach odbył się montaż Lekkiego Stropu Panelowego SMART w obiekcie deweloperskim – kompleksie jedenastu dwukondygnacyjnych domów szeregowych realizowanych przez firmę KMDDEVELOPER.

 

Powierzchnia realizacji wyniosła 750 m2. Montaż stropu wykonano w zawrotnym tempie – 16 godzin! Inwestycja została zrealizowana za pośrednictwem hurtowni budowlanej HDMB MASZEWSKI z Poznania.

 

 

Transport na budowę

Strop SMART z linii produkcyjnej trafił prosto na plac budowy. Czas i miejsce dostarczenia paneli stropowych zostało określone przez inwestora. Dla ułatwienia prac, panele stropowe SMART zostały ponumerowane. Montaż mógł się zatem rozpocząć niezwłocznie. 

 

 

Przenoszenie paneli SMART

Lekki strop panelowy SMART może być przenoszony za pomocą samochodu wyposażonego w HDS. W tej realizacji panele SMART zostały przeniesione na drugą kondygnację budynku za pomocą dźwigu i odebrane przez ekipę wykonawczą KONBET.  Aby precyzyjnie ułożyć lekki strop SMART wystarczy dwóch pracowników. Układanie stropu jest bardzo szybkie i nie nastręcza problemów.

 

 

 

Montaż paneli SMART

Kolejny panel bez problemu trafia na mury budynku. Następnie członkowie ekipy KONBET precyzyjnie ustawiają płytę w wyznaczonym miejscu.

 

 

Montaż zbrojenia wymianu

Jeden pracownik z ekipy KONBET przygotowywał otwory montażowe i umieścił w nich zbrojenie wymianu. 

 

 

W pachwiny i kanały płyt wmontowane zostały dodatkowe pręty łączące zbrojenie wymianu z panelami. Cała operacja montażu wymianu żelbetowego trwała około 15 minut. 

 

 

 

 

Podsumowanie montażu:

• 750 m2 stopu ułożonych w 16h

 

• Koszt ok. 40% niż analogiczna powierzchnia wykonana z Terivy

 

• Wysokość stropu – tylko 15 lub 20 cm

 

• Rozpiętości do 8 i 9 m

 

2012-09-26
Źródło: Blue Ocean / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Gdzie na wczasy ? Liczba postów: 65 Grupa: Trudne tema... My wybraliśmy Zajazd Jurajski w Podlesicach i była to bardzo dobra decyzja. Jest to bez wątpienia miejsce, które mogę każdemu polecić.
  • Firma transportowa Liczba postów: 36 Grupa: Trudne tema... Poszukuje sprawdzonej firmy z branży Warszawa Modlin transport z lotniska. Zależy mi na nowoczesnej flocie pojazdów. Niedawno znalazłam firmę Shuttle24.pl. Czy....
  • zadaszenie tarasu Liczba postów: 17 Grupa: Trudne tema... Jeśli chodzi o tarasy to najlepiej korzystać z nowoczesnych rozwiązań a takie ma ten producent https://www.drutex.pl/ Jest to lider rynku i nie zawiedzie oczeki...
  • Zakupy przez internet Liczba postów: 753 Grupa: Trudne tema... Jeżeli o mnie chodzi, to ja nie mam najmniejszego problemu aby robić zakupoy w sieci. Ostatnio wpadły mi w oko ciekawe szpilki w Manufaktura Obuwia. Co ciekawe....
  • Potrzebny adwokat Liczba postów: 322 Grupa: Trudne tema... Według mnie warto korzystać z usług specjalistów, aby nie marnować swojego czasu i pieniędzy. W razie jakich kolwiek problemów z prawem zawsze korzystam z usług...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18172 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 200

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >