Gala Laureatów konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2011

Gala Laureatów konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2011

26 stycznia 2012 r. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2012 odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2011, którego honorowymi patronatami są Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Sekcja Architektury Wnętrz Związku Polskich Artystów Plastyków. Czytaj dalejPrestiżowymi tytułami PERŁA CERAMIKI UE 2011 i PERŁA CERAMIKI DYSTRYBUTORÓW 2011 zostały nagrodzone najpiękniejsze kolekcje płytek ceramicznych wybrane z nominowanych wcześniej przez jurorów. Konkurs PERŁY CERAMIKI UE jest organizowany od 2004 r. przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” – jedynego fachowego czasopisma na polskim rynku upowszechniającego wiedzę na temat rozwoju branży płytek ceramicznych oraz prawidłowego ich stosowania. Jego celem jest promocja kolekcji płytek ceramicznych znajdujących się na polskim rynku, wyróżniających się oryginalnym wzornictwem, kolorystyką, bogactwem elementów dekoracyjnych oraz dużym wyborem formatów, produkowanych zgodnie z najnowszymi światowymi trendami. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to trzy równorzędne edycje, w których niezależne, opiniotwórcze jury związane zawodowo z wzornictwem przemysłowym, architekturą i wyposażeniem wnętrz, nominuje kolekcje płytek do tytułu PERŁA CERAMKI UE.

 

Fot. Jan Balana

 

W drugim etapie najpiękniejszym kolekcjom spośród nominowanych jury przyznaje tytuł Perła Ceramiki UE. W konkursie przyznawane są równiesz PERŁY CERAMIKI DYSTRYBUTORÓW wybierane z tych samych nominowanych kolekcji przez Jury Dystrybutorów, w którego skład wchodzą przedstawiciele liczących się na polskim rynku firm dystrybuujących płytki ceramiczne. Zgodnie z regulaminem w konkursie jury przyznaje do 3 PEREŁ CERAMIKI UE w każdej z sześciu kategorii: płytki ścienne, płytki podłogowe, płytki na ściany i podłogi, płytki uniwersalne, płytki do wnętrz i na zewnątrz oraz płytki do zastosowania specjalnego, a niezależne Jury Dystrybutorów po 1 PERLE CERAMIKI DYSTRYBUTORÓW w każdej kategorii. Producent, którego kolekcje płytek ceramicznych zdobyły najwięcej nominacji oraz PEREŁ CERAMIKI UE i PEREŁ CERAMIKI DYSTRYBUTORÓW zdobywa WIELKĄ PERŁĘ CERAMIKI UE.

 

Czytaj również: Prestiżowy tytuł Solidna Firma dla Family House

 

Warto nadmienić, że w 2011 r. jury zdecydowało o wprowadzeniu dwóch klas cenowych, w których oceniano kolekcje: klasy standard w przypadku płytek w cenie netto do 80zł i klasy premium powyżej 80 zł. Uznało bowiem, że trudno oceniać w tej samej grupie płytki ceramiczne o bardzo dużej rozpiętości cenowej i wynikającym z tego różnym standardzie. Z powodu dużej liczby kolekcji nominowanych w kategorii płytki na ściany i podłogi w klasie standard oraz nieprzyznania PERŁY CERAMIKI w kategorii płytki podłogowe, jury  zdecydowało o zwiększeniu puli nagród dla kolekcji ścienno – podłogowych i przyznaniu dodatkowej PERŁY CERAMIKI UE 2011 w tej kategorii. Jury Dystrybutorów nie wykorzystało wszystkich regulaminowych nagród i nie przyznało PEREŁ CERAMIKI DYSTRYBUTORÓW 2011 w kategoriach: płytki podłogowe; płytki uniwersalne oraz płytki do wnętrz i na zewnątrz w klasie standard, natomiast ze względu na silną konkurencję zwiększyło do dwóch liczbę  PEREŁ CERAMIKI DYSTRYBUTORÓW 2011 w klasie premium w kategorii płytki do zastosowania specjalnego.

 

Fot. Jan Balana

 

 Ponadto szczególnie wyróżniło nagrodzoną w tej klasie kolekcję Bellisia Digital firmy Alfa-Cer Wiesław Kwiatkowski, podkreślając jej niepowtarzalność, której przyznało SPECJALNĄ PERŁĘ CERAMIKI DYSTRYBUTORÓW 2011. W tegorocznej edycji łącznie nominowano 36 kolekcji, z tego 19 kolekcji w klasie standard oraz 17 kolekcji w klasie premium, w 6 kategoriach i przyznano 26 tytułów PERŁA CERAMIKI UE 2011 oraz 10 tytułów PERŁA CERAMIKI DYSTRYBUTORÓW 2011.

 

Czytaj również: Ocena Targów BUDMA 2012

 

Nagrodzone kolekcje należą do 11 producentów w tym 8 krajowych i 3 zagranicznych. Nagrody w postaci statuetek i certyfikatów wręczali, z ramienia honorowych patronów  konkursu: Krzysztof Antczak -p.o. Dyrektor Departamentu Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Grzegorz Czerwiński – Wiceprezes Zarządu Poznańskiego oddziału SARP, Magdalena KaliszukBarańska – architekt wnętrz, Sekcja Architektury Wnętrz Związku Polskich Artystów  Plastyków – przewodnicząca Jury Architektów wraz z Krystyną Wiśniewską – redaktor naczelną kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”. PERŁY CERAMIKI DYSTRYBUTORÓW 2011 wręczał przewodniczący Jury Dystrybutorów -Jakub Derech-Krzycki z firmy BOKARO Sp. J. wraz z przedstawicielami patronów honorowych konkursu i redaktor naczelną Krystyną Wiśniewską. Podczas tegorocznej Gali Laureatów wśród honorowych gości byli obecni m.in.:

 

- Jacek Szer – zastępca Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego;

 

- Zenon Kierczyński – Prezes Zarządu Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów

 

- Budownictwa;

· Michał Wójtowicz – Wicedyrektor Instytutu Techniki Budowlanej;

· Przemysław Trawa – Wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA;

· Violetta Pastwa – Dyrektor targów BUDMA.

 

Fot. Jan Balana

 

Wśród gości Gali było wielu producentów, importerów, dystrybutorów płytek ceramicznych oraz projektantów wnętrz i architektów. Jury konkursowe oceniło, że tegoroczne kolekcje zostały bardzo dobrze zaprojektowane, są spójne kolorystycznie i graficznie i doskonale wpisują się w aktualne światowe trendy zdobnicze. Nagrodzone płytki cechowały się doskonałymi parametrami technicznymi, wielością formatów (od bardzo dużych 50x100, 20x120 po maleńkie 10x10) i dodatków w postaci listew, insert, mozaik, narożników oraz łączeniem płytek ceramicznych z elementami szklanymi i metalowymi. Dominowały kolekcje imitujące materiały naturalne, tj. drewno, marmur, kamień wulkaniczny, przecieraną blachę stalową, zdobione techniką druku cyfrowego zaś najmodniejsze kolory to beże, brązy, różne odcienie szarości, grafitu, fioletu oraz zawsze modne, klasyczne zestawienie bieli z czernią.

 

Czytaj również: Röben na targach BUDMA 2012

 

Nowością były pocienione płytki wielkoformatowe o parametrach jak produkty standardowej grubości oraz wykończenie w wersji lappato, matowej i półpolerowanej. Konkurs PERŁY CERAMIKI UE, stanowiący bogaty przegląd nowości rynkowych, jest jednym z najistotniejszych wydarzeń dla branży płytek ceramicznych, a wyróżnienie tytułem PERŁA CERAMIKI jest prestiżowym osiągnięciem dla każdego producenta, gdyż tytuł PERŁA CERAMIKI UE jest synonimem dobrej marki i renomy. Jest odznaczeniem liczącym się na rynku i dostrzeganym przez klientów. Nagrodzone i nominowane kolekcje są oznaczane w salonach sprzedaży specjalną nalepką stanowiącą szczególnie cenną rekomendację dla klientów, ułatwiającą wybór spośród bardzo bogatej oferty rynkowej.

 

Fot. Jan Balana

 

Tytuły PERŁA CERAMIKI UE 2011 otrzymały kolekcje:

 

Klasa: STANDARD

Kategoria: PŁYTKI ŚCIENNE

VIVIDA -producent: Grupa Paradyż

VERMILIA -producent: Grupa Paradyż

VULCANO – producent: Ceramika Pilch Sp. z o.o., Sp. K.

 

Kategoria: PŁYTKI NA ŚCIANY I PODŁOGI

ARTABLE/AROLE -producent: Grupa Paradyż

ARVENA/ARVENO -producent: Cersanit

KOLEKCJA KUCHENNA -producent: Ceramika Pilch Sp. z o.o., Sp. K.

MEISHA/GARAM -producent: Grupa Paradyż

 

Kategoria: PŁYTKI UNIWERSALNE

TEEL -producent: Cersanit

 

Kategoria: PŁYTKI DO WNĘTRZ I NA ZEWNĄTRZ

KLINKIER SOLAR -producent: Opoczno

 

Kategoria: PŁYTKI DO ZASTOSOWANIA SPECJALNEGO

MODERN PUNK -producent: Grupa Tubądzin

Klasa: PREMIUM

 

Kategoria: PŁYTKI ŚCIENNE

VELATIA -producent: Grupa Paradyż

 

Kategoria: PŁYTKI PODŁOGOWE

EBANO BY MY WAY -producent: Grupa Paradyż

LAZZARO -producent: Opoczno

MASTO -producent: Grupa Paradyż 

 

Kategoria: PŁYTKI NA ŚCIANY I PODŁOGI

FIORDO -producent: Pamesa Ceramica S.L.

IMPERIUM -producent: Ceramstic

SANTA CATERINA BY MY WAY -producent: Grupa Paradyż

 

Kategoria: PŁYTKI UNIWERSALNE

NOCE BY MY WAY -producent: Grupa Paradyż
SIGHT -producent: V&B Fliesen GmbH
WENGE BY MY WAY -producent: Grupa ParadyS


Kategoria: PŁYTKI DO WNĘTRZ I NA ZEWNĄTRZ

CANYON -producent: Opoczno

RAJASTHAN -producent: Undefasa S.A.

WOOD DESIGN -producent: Valdi Ceramica Sp. z o.o

 

Kategoria: PŁYTKI DO ZASTOSOWANIA SPECJALNEGO

BELLISIA DIGITAL -producent: Alfa-Cer Wiesław Kwiatkowski

HITECH -producent: Polcolorit S.A.

TARANTO -producent: Grupa Paradyż

 

Tytuły PERŁA CERAMIKI DYSTRYBUTORÓW 2011 przyznano

 

kolekcjom:

 

Klasa: STANDARD

Kategoria: PŁYTKI ŚCIENNE

VIVIDA -producent: Grupa Paradyż

 

Kategoria: PŁYTKI NA ŚCIANY I PODŁOGI

MEISHA/GARAM -producent: Grupa Paradyż

 

Kategoria: PŁYTKI DO ZASTOSOWANIA SPECJALNEGO

MODERN PUNK -producent: Grupa TubądzinKlasa: PREMIUM

Kategoria: PŁYTKI ŚCIENNE

VELATIA -producent: Grupa Paradyż

 

Kategoria: PŁYTKI PODŁOGOWE

EBANO BY MY WAY -producent: Grupa Paradyż


Kategoria: PŁYTKI NA ŚCIANY I PODŁOGI

SANTA CATERINA BY MY WAY -producent: Grupa Paradyż

 

Kategoria: PŁYTKI UNIWERSALNE

NOCE BY MY WAY -producent: Grupa Paradyż

 

Kategoria: PŁYTKI DO WNĘTRZ I NA ZEWNĄTRZ

RAJASTHAN -producent: Undefasa S.A.

 

Kategoria: PŁYTKI DO ZASTOSOWANIA SPECJANLEGO

BELLISIA DIGITAL -producent: Alfa-Cer Wiesław Kwiatkowski

TARANTO -producent: Grupa Paradyż

 

WIELKĄ PERŁĘ CERAMIKI UE 2011 Z DIAMENTAMI otrzymała GRUPA PARADYŻ, która w konkursie zdobyła najwięcej, bo aż 12 nominacji, 11 PEREŁ CERAMIKI UE 2011,  7 PEREŁ CERAMIKI DYSTRYBUTORÓW 2011 i po raz siódmy zdobyła WIELKĄ PERŁĘ CERAMIKI UE.
2012-02-02
Źródło: SIGMA-NOT / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Osrodek Terapii Uzależnień Liczba postów: 73 Grupa: Trudne tema... Dobrze skorzystać z wszywki Esperal https://esperal-poznan.com.pl/, która pomoże zwalczyć alkoholizm.
  • Sklep internetowy Liczba postów: 54 Grupa: Trudne tema... Internetowy sklep rowerowy to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić rower lub akcesoria rowerowe bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, internetowy sklep r...
  • Jaki podział domu po rozwodzie? Liczba postów: 647 Grupa: Trudne tema... A może uda Wam się jakoś porozumieć? Może nie wszystko jeszcze stracone? Nie podejmujcie zbyt pochopnie decyzji o rozstaniu, bo może jeśli się postaracie to uda...
  • Prezent dla taty Liczba postów: 75 Grupa: Trudne tema... Ja dla mojego taty zawsze kupuję kawę ze strony https://winotoskanii.pl jest ona już sprawdzona przez nas i jest wyśmienita. Całkiem inaczej smakuje niż te z su...
  • problemy z cerą Liczba postów: 52 Grupa: Trudne tema... Na wszelkie problemy z cerą idealny będzie produkt z oferty Tymofarm a dokładniej Neoglandyna i Padma. Jeden pomaga w problemach z skórą a drugi wzmacnia organi...

Ostatnio na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 86

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >