Generalny wykonawca Galerii Echo wybrany

Generalny wykonawca Galerii Echo wybrany

Echo Investment wybrała Eiffage Budownictwo Mitex SA na generalnego wykonawcę centrum handlowo - rozrywkowego Galeria Echo w Kielcach.

Umowa obejmuje realizację całości prac związanych z rozbudową obiektu centrum Galerii Echo. Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy 12 października 2009 roku. Zgodnie z zapisami kontraktu wykonawca zobowiązany jest do zakończenia realizacji do 9 maja 2011 roku. Wartość podpisanej umowy wynosi 161,3 mln złotych netto.

 

Artur Langner - Wiceprezes Zarządu Echo Investment powiedział po podpisaniu umowy: „Galeria Echo to największy z naszych projektów, a umowa na jego realizację to największy kontrakt  z wykonawcą w historii naszej Spółki. Cieszę się, że inwestycja będzie prowadzona przez doświadczonego, wieloletniego partnera i jednocześnie jedną z najlepszych firm budowlanych działających na polskim rynku. Umowa z Eiffage Budownictwo Mitex zamyka etap przygotowań do realizacji głównej fazy rozbudowy Galerii. Warto również podkreślić, że negocjacje z wykonawcą zakończyliśmy równolegle z uzyskaniem  finansowania dla projektu. Potwierdza to bardzo dobre przygotowanie naszej inwestycji i jednocześnie świadczy o poprawiającej się sytuacji na rynku nieruchomości.”

Echo Investment i Eiffage Budownictwo Mitex współpracują ze sobą od wielu lat. Firma zrealizowała  dla Echo m.in. centra handlowe w Olkuszu, Tczewie i Pile, hotele sieci Ibis i Novotel w Szczecinie, Zabrzu i Krakowie, kompleks hotelowy Kyriad-Campanille-Premiere Classe w Warszawie, a ostatnie realizacje to zespół biurowy Astra Park w Kielcach  i wielopoziomowy parking Galerii Echo.

GALERIA ECHO w Kielcach ma obecnie powierzchnię około 68 000 mkw., z czego powierzchnia wynajmowalna stanowi ok. 26 000 mkw. Projekt rozbudowy zakłada budowę 4 kondygnacji handlowych i wielopoziomowego parkingu. Galeria Echo po rozbudowie będzie miała ok. 166 000 mkw. powierzchni całkowitej, z czego powierzchnia wynajmowalna wyniesie ok. 67 000 mkw. Klienci będą mogli korzystać z ok. 2 300 miejsc parkingowych.

W rozbudowanej Galerii Echo będzie można robić zakupy w blisko 300 sklepach. Dwa najwyższe piętra centrum przeznaczono na funkcje rozrywkowe i rekreacyjne. Klienci będą mieli do dyspozycji siłownię, fitness, 12-torową kręgielnię, dyskotekę, liczne restauracje, kawiarnie, a dla dzieci przewidziana jest bawialnia i inne atrakcje położone na różnych kondygnacjach centrum.
Nowa Galeria Echo zostanie otwarta w 2011 roku. Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci.

www.nowa.galeriaecho.pl

Źródło: Echo Investment SA / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Moda Liczba postów: 56 Grupa: Trudne tema... Zaprojektujecie dla siebie nadruk na koszulkę lub bluzę jaki tylko chcecie dzięki wizycie na stronie https://koszulkowo.com/projektuj-mezczyz ni-bluzy-meskie/ Zl...
  • W cenie szybka przeprowadzka Liczba postów: 18 Grupa: Aktualności Od siebie wrzucam namiar na tę firmę od przeprowadzek w Warszawie https://przeprowadzki-warszawskie.pl/ działają bardzo sprawnie, mają konkurencyjne ceny i co w...
  • Ruszyły zapisy na listopadowe XVI Forum Rynku Spoż... Liczba postów: 0 Grupa: Aktualności
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 362 Grupa: Trudne tema... Każdy kto chce być zdrowy powinien zdrowo się odżywiać i uzupełniać braki witamin w organizmie. Przyda się coś z oferty marki Tymofarm która tworzy swoje produk...
  • Jakie leki przeciwhistaminowe? Liczba postów: 17 Grupa: Trudne tema... Moim zdaniem warto korzystać z usług specjalistów, ponieważ w ten sposób uzyskacie najlepsze możliwe rezultaty. Jeżeli szukacie specjalistycznej pomocy lekarski...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18793 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 68

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >