Inwestycje budowlane w Katowicach: na przedmieściach Katowic powstał najwyższy budynek wielomieszkaniowy

Inwestycje budowlane w Katowicach: na przedmieściach Katowic powstał najwyższy budynek wielomieszkaniowy

Liczący 4 kondygnacje budynek wyróżnia się na tle rezydencjonalnej zabudowy Katowic - Zarzecza, nie tylko wysokością, ale również ciekawą architekturą Czytaj dalej

Budynek w Katowicach-Zarzeczu jest częścią kompleksu Osiedla Zagajnik oddanego do użytku z końcem 2008 roku. W liczącym 4 kondygnacji apartamentowcu znajduje się 21 gotowych mieszkań, w tym dwa mieszkania dwupoziomowe, jedyne w tej okolicy. Zdaniem dewelopera - MK Inwestycje, który wybudował Osiedle Zagajnik budynek spotyka się z zainteresowaniem przyszłych mieszkańców, przede wszystkim ze względu na jego unikalność w tej okolicy oraz ceny.


– Budynek wielomieszkaniowy  na Osiedlu Zagajnik jest alternatywą dla tych, którzy chcą mieszkać na przedmieściach, ale nie koniecznie w domu. Zaletą mieszkania w takim budynku jest to, że nie musimy przejmować się obejściem domu czy ogrodem, jednocześnie ciesząc się z uroków przedmieść.  Także ceny są konkurencyjne w stosunku do tych w centrum Katowic,  a nawet katowickich przedmieść. To one często skłaniają do wyboru mieszkania, a nie domu – mówi Monika Śleziońska dyrektor ds. marketingu i sprzedaży MK Inwestycje.


 I faktycznie, ceny w porównaniu z tymi w centrum Katowic wyglądają nieźle i nie odstraszają. Za mieszkanie na Osiedlu Zagajnik, położonym niecałe 15 minut drogi od katowickiego Rynku zapłacimy już od 210 tysięcy złotych.  Do wyboru są mieszkania 2, 3, 4 pokojowe o powierzchni od 36,34 m2 do 92,94 m2. Można również zdecydować się na mieszkanie na poddaszu. Dodatkowo część mieszkań w apartamentowcu spełnia warunki uzyskania dopłat państwowych.


Jak podkreśla deweloper, mimo, że budynek powstał w zielonej okolicy i w sąsiedztwie dzielnic domkowych, jakością nie różni się od podobnych budynków powstałych w centrach miast. – Ten budynek w 100% zachowuje wielkomiejski charakter. Zarówno pod względem nowoczesnej architektury, materiałów, jak również pod względem zastosowanych rozwiązań urbanistycznych. Spokojniejsze jest tylko sąsiedztwo i lepszy widok, bo na las i malownicze pola – mówi Śleziońska.
Widok można podziwiać min. z balkonów, które ma  11 mieszkań oraz loggi w 9 mieszkaniach. Dla zmotoryzowanych przewidziano z kolei garaże na najniższej kondygnacji budynku oraz bezpłatne miejsca parkingowe wokół budynku na 56 samochodów. Garaże deweloper przewidział jako nieobligatoryjne. Także piętra poszczególnych kondygnacji połączone są winda. Przewidziano również miejsca na prowadzenie działalności usługowej. Na parterze budynku znajdują się 4 punkty usługowo - handlowe o powierzchni od 55,48 m2 do 55,53 m2  Budynek został zbudowany w 100% z materiałów ekologicznych. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo deweloper zdecydował się na zamknięcie osiedla oraz zainstalowanie monitoringu.

Zielone sąsiedztwo i domki za oknem
Apartamentowiec powstał na Osiedlu Zagajnik, gdzie oprócz 4 kondygnacyjnego budynku znajduje się także 30 domów w 3 typach zabudowy – domy wolno stojące, domy szeregowe i bliźniaki. Samo osiedle położone jest niecałe 13 km od centrum Katowic w sąsiedztwie lasu, kortów tenisowych, boiska do siatkówki plażowej oraz stadniny koni.  Na widok z okna, też nikt nie może narzekać, od południowej strony znajduje się las, od północnej pola oraz pobliskie osiedla domków jednorodzinnych.


– Zarzecze to typowe spokojne przedmieścia, na które decydują się ci, którzy chcą uniknąć gwaru miasta, a jednocześnie chcą zapewnić sobie prywatność, bez obawy, że sąsiad będzie im zaglądał w okno – mówi Śleziońska.

Budynek wraz z całym osiedlem jest także doskonale skomunikowany. Położone jest zaledwie 3 km od trasy Katowice – Bielsko. W sąsiedztwie także nie brakuje bogatej infrastruktury, są: sklepy, poradnie, szkoły, ośrodki sportowe. Pod budynek wjeżdża się osobną bramą prowadzącą na parking. Dodatkowym atutem jest lokalizacja – Osiedle położone jest bowiem dokładnie w takiej samej odległości od gwarnych Katowic i spokojnego Mikołowa. – Mieszkańcy mają w ten sposób wybór. Mogą wybrać pomiędzy infrastrukturą dużej aglomeracji i spokojnego miasta  - mówi Śleziońska.
.

Źródło: Guarana Communications / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 77

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >