Jak dobrać meble do łazienki, aby podkreślić jej unikalny styl?

Jak dobrać meble do łazienki, aby podkreślić jej unikalny styl?

Wybór właściwych mebli łazienkowych ma znaczenie nie tylko praktyczne i funkcjonalne. Prawidłowo dobrane meble do łazienki pozwalają zaprowadzić w pomieszczeniu porządek oraz w efektowny sposób podkreślić jego unikalny styl. Aktualnie w sprzedaży dostępne są rozwiązania utrzymane w różnych stylach, a ich właściwe dopasowanie do osobistych preferencji oraz stylistyki pozostałych elementów aranżacji pomieszczenia pozwala na uzyskanie niezwykle pożądanych, interesujących efektów. Czytaj dalej

 

Meble do łazienki w nowoczesnym i klasycznym stylu

Każda łazienka powinna być urządzona i rozplanowana w dobrze przemyślany sposób. Zadanie to ułatwia niezwykle szeroki wybór mebli łazienkowych, które są dostępne w różnych stylach. Jednym z nich jest styl retro, który pozwala na stworzenie aranżacji łazienkowej nawiązującej wyglądem do dawnych czasów. W stylu retro króluje naturalne drewno, zdobione detale, a meble zwykle występują w tradycyjnej formie na nóżkach, które dodają im dodatkowego uroku oraz same w sobie stanowią ozdobę. Doskonałym przykładem rozwiązań utrzymanych w stylu retro są meble do łazienki Carmen marki Roca, będące swoistym ukłonem w stronę tradycji oraz rekonstrukcją wyjątkowo popularnego przed laty modelu umywalki.

 

Jak dobrać meble do łazienki, aby podkreślić jej unikalny styl?

 

Czytaj również: Na jakie meble łazienkowe się zdecydować - na nóżkach czy podwieszane

 

Na drugim biegunie do stylu retro stoją meble do łazienki utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Charakteryzują się one prostymi, geometrycznymi bryłami oraz zredukowanymi do niezbędnych detali, które są przy tym minimalistyczne. Główną zaletą mebli nowoczesnych jest ich funkcjonalność i to właśnie ona wychodzi na pierwszy plan. Nowoczesne meble łazienkowe to najczęściej rozwiązania podwieszane, których konstrukcja gwarantuje wygodne sprzątanie oraz tworzy wrażenie większej przestrzeni w pomieszczeniu. W takich klimatach utrzymane są popularne meble do łazienki z kolekcji Gap, których znakiem rozpoznawczym są proste, minimalistyczne formy oraz modularny charakter mebli, które można dowolnie ze sobą zestawiać tworząc unikalne aranżacje idealnie dopasowane do konkretnego pomieszczenia.

 

Jak dobrać meble do łazienki, aby podkreślić jej unikalny styl?

 

Meble do łazienki w wersji podwieszanej i wolnostojącej

Meble łazienkowe występują w dwóch wersjach, jeśli chodzi o sposób ich ustawienia. Obecnie najpopularniejsze są rozwiązania podwieszane, które z uwagi na swój charakter najlepiej sprawdzą się w łazienkach urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Meble podwieszane, oprócz niewątpliwych zalet wizualnych, są przy tym bardzo funkcjonalnymi i praktycznymi rozwiązaniami. Ich zawieszona ponad podłogą konstrukcja pozwala na wygodne czyszczenie powierzchni pod meblami oraz pozwala na stworzenie spójnego wystroju z równie popularną podwieszaną ceramiką łazienkową.

 

Czytaj również: Meble modułowe - swoboda aranżacji przestrzeni łazienki

 

Klasyczne meble do łazienki na nóżkach to natomiast głównie rozwiązania utrzymane w klasycznym designie, które doskonale pasują do takich stylów aranżacji łazienek, jak retro, glamour oraz styl skandynawski. Nóżki obecne w meblach są nie tylko praktycznym dodatkiem, który utrzymuje bryłę mebli w odpowiedniej pozycji, ale same w sobie mogą być dodatkowym elementem ozdobnym dodającym uroku oraz podkreślającym unikalny charakter mebli. Ciekawym rozwiązaniem marki Roca jest także możliwość dokupienia nóżek do niektórych modeli mebli podwieszanych, co pozwala na uzyskanie jeszcze ciekawszej oraz lepiej dopasowanej do osobistych preferencji aranżacji łazienki.

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17909 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 218

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >