Jak naprawić posadzkę betonową? Najskuteczniejsze sposoby

Jak naprawić posadzkę betonową? Najskuteczniejsze sposoby

Skuwanie i wymiana podłogi wiąże się ze sporymi wydatkami. Znacznie tańszą opcją jest naprawa posadzki betonowej. Należy pamiętać, że najczęściej pęknięcia, uszkodzenia i zabrudzenia są łatwe do usunięcia. Zwykle taki proces jest szybki i stosunkowo prosty, dlatego można podjąć się go samodzielnie. Interwencja fachowców konieczna jest w przypadku posadzek objętych wilgocią i pleśnią. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak naprawić zniszczoną posadzkę betonową krok po kroku, zapoznaj się z poniższym artykułem. Dzięki niemu odrestaurowanie podłogi będzie szybkie, łatwe i skuteczne. Czytaj dalej

 

Jak naprawić posadzkę betonową? Zacznij od analizy szkód!

Istnieje wiele metod naprawy betonowej posadzki. Aby dobrać odpowiednią, trzeba rzetelnie przeanalizować szkody. Jeśli w podłodze widoczne są dziury i pęknięcia, należy zacząć od usunięcia uszkodzonych elementów. Bardzo ważne jest zniwelowanie z posadzki pokruszonych kawałków betonu oraz piasku. Na początku warto również przyjrzeć się, czy na posadzce nie znajdują się wykwity pleśni. Jeśli zauważysz, że podłoga została zaatakowana przez grzyby i wilgoć, konieczna będzie interwencja fachowców zajmujących się profesjonalną naprawą posadzek betonowych. Jeśli jednak uszkodzenia są powierzchniowe, możesz podjąć się prac remontowych samodzielnie.

 

Jak naprawić zniszczoną posadzkę betonową samodzielnie? Instrukcja krok po kroku

Jeśli zdecydowałeś się podjąć naprawy posadzki betonowej, pamiętaj, że na początku najważniejsze jest przygotowanie powierzchni do dalszych prac i załatanie niewielkich uszkodzeń. Zanim położysz nową warstwę betonu lub rozpoczniesz wyrównywanie podłogi, usuń drobne defekty. Najłatwiej zrobić to przy pomocy szlifierki. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak naprawić popękaną posadzkę krok po kroku, zapoznaj się z poniższą instrukcją.

 

Jak naprawić posadzkę betonową? Najskuteczniejsze sposoby

 

Czytaj również: Czarna posadzka żywiczna do pomieszczeń użyteczności publicznej

 

1. Oznacz wszelkie szkody - na początku zlokalizuj i zaznacz wszelkie miejsca, w których występują defekty. Dzięki temu szybko, sprawnie i skutecznie pozbędziesz się uszkodzeń, które mogłyby utrudniać dalszą pracę.


2. Napraw niewielkie dziury i pęknięcia - pamiętaj, że każdym defektem trzeba się zająć indywidualnie. Wszelkie szkody należy dokładnie obrobić oraz usunąć z nich piasek i pył.


3. Dokładnie wymieszaj zaprawę - wymieszaj z wodą w odpowiednich proporcjach wskazanych przez producenta. Następnie sięgnij po pędzel i zwilż nim miejsca, na które będziesz nakładać zaprawę.


4. Wypełnij defekty zaprawą - zaprawę nałóż na uszkodzenia, a następnie uciśnij ją kilka razy, aby zniwelować pozostałe powietrze.


5. Wyrównaj powierzchnię zaprawy - gdy zaprawa lekko podeschnie, dokładnie ją wyrównaj. Jeśli będzie za mocno zaschnięta, zwilż ją przy pomocy wody.


6. Regularnie zwilżaj zaprawę - zaprawione defekty staraj się utrzymać przez kilka dni w wilgotnym stanie. Dzięki temu zaprawa nie będzie pękać i się kruszyć.

 

Szlifowanie posadzek betonowych

Gdy już wiesz, jak naprawić betonową posadzkę zapewne zastanawiasz się, co zrobić, aby stała się ona idealnie równa. Najskuteczniejszym sposobem na jej wyrównanie jest szlifowanie. Pozwala ono łatwo, szybko i skutecznie wygładzić posadzkę i przygotować ją do kolejnych zabiegów. Szlifowanie efektywnie usuwa z powierzchni betonu wszelkie nierówności i zabrudzenia m.in. pozostałości po kleju. Należy jednak pamiętać, że szlifowanie jest bardzo brudnym i hałaśliwym zajęciem. Z tego względu warto rozważyć zlecenie go fachowcom.

 

Czytaj również: Posadzka w kolorach roku 2021 - szarym (Ultimate Grey) i żółtym (Illuminating Yellow)

 

Posiadają oni specjalistyczne, zaawansowane maszyny, dzięki którym prace idą szybko i sprawnie. Ponadto posiadają oni doświadczenie, przez co są w stanie nadać podłodze zupełnie nowej struktury i oszlifować beton nawet do połysku. Pamiętaj jednak, aby do tej pracy wybrać zaufanych fachowców cieszących się dobrymi opiniami. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie zaszkodzą oni posadzce, a ich praca nie doprowadzi do jeszcze większych uszkodzeń. Warto poszukać w internecie opinii o firmach oferujących szlifowanie posadzek betonowych w Twojej okolicy i postawić na zespół cieszący się popularnością oraz zaufaniem ze strony klientów.

 

Zachęcamy również do odwiedzenia https://www.oznakowanie-poziome.pl/

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17893 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >