Jak oświetlić salon ledami? Wskazówki, które odmienią Twoje wnętrze

Jak oświetlić salon ledami? Wskazówki, które odmienią Twoje wnętrze

Żarówki LED są dużo bardziej ergonomiczne i ekonomiczne, niż tradycyjne i dlatego coraz więcej osób decyduje się na oświetlenie swojej nieruchomości właśnie tą metodą. LED-y generują oszczędności na różne sposoby — z jednej strony pobierają dużo mniej prądu, z drugiej charakteryzują się znacznie dłuższą żywotnością. Aranżacje salonu możliwe z użyciem tej technologii są właściwie nieograniczone i zależą wyłącznie od wyobraźni projektanta. Czytaj dalej

Rodzaje oświetlenia do salonu LED

Sposobów na oświetlenie salonu jest wiele. Jednym z nich jest postawienie na oczywiste rozwiązania, takie jak lampy stojące i wiszące. Wtedy wystarczy kupić po prostu żarówki LED, które mogą być białe (zimne lub ciepłe) albo wyposażone w kolorowe światło. Oprócz opcji montażu różnego typu kloszy istnieje wiele innych sposobów na zagospodarowanie tematu oświetlenia.

 

Jak oświetlić salon ledami? Wskazówki, które odmienią Twoje wnętrzeŹródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Czytaj również: Oświetlenie LED do zastosowań profesjonalnych – czym kierować się przy wyborze?

 

Dzięki ciekawemu rozwiązaniu, jakim jest taśma LED, można zainstalować oświetlenie w podwieszanym suficie, za telewizorem albo oświetlić dekoracyjnie półki. Nie są to jednak jedyne możliwości, ponieważ taśmy LED-owe są tak naprawdę bardzo elastyczne i mogą zostać zastosowane zgodnie z fantazją osoby, która zajmuje się projektowaniem salonu.

 

Taśmy LED — co to takiego?

Taśmy LED wykorzystują moc diod zamontowanych na paskach, aby oświetlać otaczającą je przestrzeń. Są one bardzo wytrzymałe i elastyczne. Można je dowolnie dostosować do potrzeb i wdrożyć ciekawe rozwiązania aranżacyjne, które niekoniecznie muszą odpowiadać jakimś oczywistym gotowym projektom. Przy wyborze taśmy warto zwrócić uwagę na takie parametry techniczne, jak żądana długość paska LED-owego, typ PCB i diody, moc, barwa światła, ilość lumenów, stopień ochronny przed czynnikami zewnętrznymi IP, kąt świecenia i napięcie.

 

Jeśli chcesz oświetlić salon paskami LED, producent oświetlenia led — ledline.pl przygotował dla Ciebie gotową ofertę. Wersja Classic jest najlepszym wyborem do mieszkania i została zaprojektowana specjalnie z myślą o tworzeniu oświetlenia do domu. Taśmy LED, które można kupić w naszym sklepie charakteryzują się wyjątkową jakością i wytrzymałością. Dbamy o to, aby były wykonane z najwyższą starannością i z uwzględnieniem detali. Przemyślana konstrukcja pozwala na tworzenie wielu sposobów aranżacji. Atrakcyjna cena i gwarancja producenta to kolejne powody, żeby rozważyć oświetlenie pokoju taśmą LED. Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie tej technologii, na pewno nie pożałujesz i będziesz długo cieszyć się pięknym oświetleniem w salonie.

 

Czytaj również: Sposoby na energooszczędne oświetlenie poddasza

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 821

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >