Jak wybrać meble do pokoju młodzieżowego?

Jak wybrać meble do pokoju młodzieżowego?

Wielu rodziców stoi przed dylematem, jak urządzić pokój nastolatka. Przede wszystkim włącz go w aranżowanie jego własnej przestrzeni. Podpowiadamy, czym warto kierować się, szukając odpowiednich mebli dla młodzieży – poznaj nasze pomysły. Czytaj dalej

 

Bezpieczeństwo

Wybierając meble dla dziecka, wiemy, że priorytetową kwestią jest jego bezpieczeństwo. W przypadku młodzieży nie trzeba wykazywać się aż tak dużą ostrożnością, bo są to dzieci starsze i bardziej świadome, ale też zwróć uwagę, czy meble zostały wykonane z wysokiej jakości, bezpiecznych i trwałych materiałów.

 

Prywatność

Pokój nastolatka to jego miejsce, dlatego powinno ono kojarzyć się jak najlepiej i wyglądać tak, by chętnie w nim przebywał. To również wnętrze do spania i odpoczynku, zabawy oraz do nauki, ale przede wszystkim powinno dawać mu poczucie bezpieczeństwa, swobody i prywatności.

 

Jak wybrać meble do pokoju młodzieżowego?

 

Czytaj również: Jak zaplanować oświetlenie w pokoju przedszkolaka i nastolatka

 

Dla każdego nastolatka nie jest to tylko pokój do spania czy grania. To jest prywatny azyl, centrum dowodzenia, miejsce spotkań z przyjaciółmi. Wybierając meble młodzieżowe, należy zatem brać pod uwagę wiele czynników. 


Podział na strefy

W każdym pokoju dziecka, także w wieku nastoletnim, powinna znaleźć się osobna przestrzeń na sen i odpoczynek, naukę, rozrywkę oraz na przyjmowanie kolegów. Taki podział znacznie ułatwia funkcjonowanie dziecka i odpowiednie zorganizowanie przestrzeni. 


Funkcjonalność

Funkcjonalne, praktyczne i solidne meble młodzieżowe na lata będą najlepszym wyborem. Zapewnią trwałość i nie będzie trzeba ich wymieniać po sezonie albo dwóch. Urządzając pokój nastolatka, weź pod uwagę, że trzeba gdzieś pomieścić jego garderobę, ale nie tylko – takie przybory szkolne, akcesoria sportowe lub związane z jego innymi pasjami. Może tego być naprawdę sporo! Młodzież ma wiele gadżetów elektronicznych, gier czy książek, dlatego uzupełnij wyposażenie o półki, pojemniki, pudełka, kontenerki, nadstawki i skrzynie.

 

Meble młodzieżowe Meblik 

Niezbędne są wtedy szafy, wysokie regały oraz pojemne komody z szufladami. Sprawdzą się m.in. meble młodzieżowe YOUNG od Meblika. Są trwałe i bezpieczne, a także bardzo stylowe – kolekcja obejmuje wiele ciekawych rozwiązań stylistycznych – uniwersalnych, dla chłopców i dla dziewcząt. Mogą nawiązywać m.in. do sportu, kosmosu, podróży, muzyki czy motoryzacji. 


W ofercie są też meble klasyczne, minimalistyczne oraz nowoczesne meble modułowe. Z Meblikiem stworzysz idealnie dopasowany do potrzeb dorastającego dziecka pokój, który będzie funkcjonalny, ale też wpisze się w jego oczekiwania i poczucie stylu.

 

Czytaj również: Navy blue – granat w modnej odsłonie w pokoju nastolatka

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18323 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 96

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >