Jak wyciąć wysokie gałęzie drzew i krzewów? Pilarki na wysięgniku

Jak wyciąć wysokie gałęzie drzew i krzewów? Pilarki na wysięgniku

Dla wielu posiadaczy przydomowych zieleńców praca w ogrodzie szybko staje się nie tylko obowiązkiem, ale i hobby, któremu poświęcają coraz więcej czasu. To samo dotyczy profesjonalnych ogrodników, dla których zawód jest nie tylko źródłem utrzymania, ale i pasją. Czytaj dalej

Satysfakcji z pracy w ogrodzie dostarcza nie tylko jej rezultat, ale również komfort i wygoda przy wykonywaniu poszczególnych czynności, poczucie efektywnego wykorzystania czasu spędzanego na pielęgnacji roślin oraz bezawaryjny sprzęt.  Dlatego warto wyposażyć się w pilarkę z wysięgnikiem. Urządzenia te umożliwiają łatwy dostęp do położonych wysoko, gęstych gałęzi drzew i krzewów bez użycia drabiny czy podnośnika. Dzięki temu skraca się czas pracy, który musielibyśmy poświęcić na poszukiwanie i transport dodatkowych, a zbędnych w tym przypadku akcesoriów.

 

 

Pilarki na wysięgniku najczęściej przeznaczone są do intensywnego, profesjonalnego użytku. Jednak obie grupy użytkowników- zawodowcy i amatorzy, mogą korzystać z zalet pilarki na wysięgniku np.: podczas podkrzesywania gęstej korony drzewa. Sprzęt zapewni precyzyjne cięcie, nawet wysoko w gęstych koronach drzew. – powiedział Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

O czym należy pamiętać przy zakupie pilarki na wysięgniku:

• Urządzenie powinno mieć dużą moc i przyspieszenie, pozwalające uzyskać maksymalną wydajność.

• Maszyna musi być wyposażona w system redukcji drgań.

•  Sprzęt winien mieć zainstalowany system kontroli emisji zanieczyszczeń, korzystny zarówno dla środowiska pracy użytkownika, jak i całego środowiska naturalnego.

• Przy wyborze pilarki warto pamiętać o jej wadze. Lżejsze urządzenia ułatwiają pracę użytkownikowi.

• Dobrze, jeżeli pilarka na wysięgniku posiada automatyczny system smarowania łańcucha.

 

 

Czym przycinać?

• Husqvarna 327P5x

Pilarka na wysięgniku z łatwo uruchamianym silnikiem E-TECH®, charakteryzującym się dużym przyspieszeniem, a zarazem dostosowanym do najnowszych norm ekologicznych. Wszechstronna głowica tnąca ułatwia pracę nawet w gęstym lesie i zaroślach bez pomocy drabiny czy podnośnika dźwigowego. Mały ciężar, dobre wyważenie oraz silnik mocowany z tyłu zapewniają wygodną pozycję podczas pracy. Elastyczne zawieszenie zmniejsza obciążenie ramion w każdej pozycji pracy. Głowica tnąca ma regulowane, automatyczne smarowanie łańcucha. Odłączany wał ułatwia transport i przechowywanie.

 

 

Źródło: compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17898 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 129

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >