Jaka nawierzchnia na plac zabaw jest najlepsza?

Jaka nawierzchnia na plac zabaw jest najlepsza?

Jaka nawierzchnia na plac zabaw jest najlepsza? Co doskonale sprawdzi się jako podłoże na siłownię zewnętrzną? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu. Czytaj dalej

 

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na placach zabaw? Oczywiście, że wybierając odpowiednie urządzenia do zabawy, prawidłowo je montując i organizując regularne przeglądu placu zabaw. Ale to nie wszystko – należy zadbać również o odpowiednią nawierzchnię. Co zatem warto wybrać na nawierzchnię placu zabaw? Okazuje się, że najlepszym i najbezpieczniejszym aktualnie rozwiązaniem są maty przerostowe!

 

Jaka nawierzchnia na plac zabaw jest najlepsza?Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Czytaj również: Ekologiczna nawierzchnia biologicznie czynna z kostką brukową przepuszczającą wodę

 

Co to jest mata przerostowa, jakie ma zalety i czy znajduje zastosowanie gdzieś indziej poza placami zabaw i zewnętrznymi siłowniami? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.

 

Czym są maty przerostowe na place zabaw?

Czym właściwie są maty przerostowe? Otóż to nic innego jak gumowe maty antypoślizgowe, które z reguły produkuje się z materiałów, które pochodzą z recyklingu. Dzięki ażurowej strukturze trawa bez problemu w danym miejscu może przerastać. A to z kolei sprawia, że mata w pewnym momencie stanie się praktycznie niewidoczna, gdyż zostanie zasłonięta przez zieleń. Biorąc pod uwagę właściwości takiej maty przerostowej, można w łatwy i szybki sposób zwiększyć bezpieczeństwo dzieci bawiących się na placach zabaw czy osób ćwiczących na siłowni zewnętrznej, usytuowanej pod blokiem czy domem.

 

Jeśli jesteś zainteresowanymi matami przerostowymi, polecamy decydować się na sprawdzone rozwiązania wysokiej jakości oraz takie, które są zgodnie z normami związanymi z bezpieczeństwem. Ten ostatni aspekt dotyczy dokładnie zakresy określania wysokości krytycznej upadku.

 

Dobrej jakości produkty znajdziesz między innymi na stronie https://www.wsltd.eu/produkty/maty-na-silownie-i-place-zabaw/maty-przerostowe-na-place-zabaw-ws-play, gdzie dostępne są przetestowane przez niezależne instytucje maty przerostowe i spełniające wszystkie wymagania. Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, nastolatków oraz starszych osób korzystających z placów zabaw i siłowni zewnętrznych, gwarantujemy, że tego rodzaju mata amortyzująca spełni Twoje oczekiwania.

 

Kiedy już kupisz maty przerostowe, pamiętaj, by montować je w pobliżu huśtawek, urządzeń służących do wspinania oraz innych elementów, z których nieopatrznie można spaść i zrobić sobie właściwie krzywdę. Najlepszą opcją będą oczywiście te maty antypoślizgowe, które amortyzują każdy upadek – również z wysokości trzech metrów. Dzięki temu właśnie zmniejszysz zagrożenie urazu głowy czy innej części ciała, do czego może dojść podczas upadku z określonej wysokości.

 

Na rynku aktualnie znajdziesz maty przerostowe w kolorze czarnym lub zielonym. Jakie rozwiązanie wybrać? Zielona mata przerostowa sprawdzi się wtedy, gdy zależy Ci na tym, aby stała się całkowicie niewidoczna. Kiedy trawa urośnie na tyle, aby przysłonić matę, przez zielony kolor zabezpieczenie tego rodzaju wtopi się w tło. Wybór ostatecznego koloru zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Jakie zalety ma mata przerostowa?

Jakie zalety ma mata przerostowa? Poza odpowiednią wytrzymałością i trwałością oraz gwarancją wysokiego bezpieczeństwa maty przerostowe są bardzo łatwe w montażu. Możesz zainstalować je nie tylko na dopiero co powstającym placu zabaw, ale i w istniejącym już miejscu. Nie potrzebujesz do tego ani umiejętności, ani specjalnych narzędzi. Aby przyciąć matę do odpowiedniego kształtu, możesz wykorzystać do tego nożyczki lub nóż. Do układania mat, a właściwie do wbijania pegów przyda się standardowy młotek.

 

Do zalet mat przerostowych zalicza się również to, że można zamontować je nie tylko na równej powierzchni, ale także na skarpie. Warto jednak pamiętać, że układanie maty przerostowej na piaszczystej czy błotnistej terenie może wymagać wykorzystanie dodatku w postaci siatki poziomującej. Widoczne wgłębienia natomiast polecamy uzupełniać.

 

Gdzie jeszcze można wykorzystać maty przerostowe?

Dostępne w ofercie na stronie https://www.wsltd.eu/ maty przerostowe oraz innego rodzaju nawierzchnie znajdą zastosowanie nie tylko na wspomnianych w dzisiejszym wpisie placach zabaw. Takie nawierzchnie są również świetnym rozwiązaniem dla siłowni zewnętrznych. Ponadto nierzadko wykorzystuje się je jako tymczasowy chodnik na placu budowy, matę hodowlaną czy nawierzchnię w trakcie eventu. Maty przerostowe są świetną opcją również jako nawierzchnia stoków narciarskich i na pola golfowe. Wiele zainteresowanych osób stosuje maty tego rodzaju jako podłogę za barem i wszędzie tam, gdzie ważne jest, aby podłoże było antypoślizgowe.

 

Gumowa mata przerostowa to idealne rozwiązanie na wszelkiego rodzaju place zabaw. Tego typu maty gumowe sprawdzą się również pod siłownie zewnętrzne, zwłaszcza że są odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki nim łatwo wyznaczysz zewnętrzne strefy zabaw. Warto również wspomnieć o tym, że u sprzedawcy od ręki dostępna jest dowolna ilość. Mata przerostowa bez problemu stanie się pięknym zielonym dywanem. Najlepiej więc już teraz sprawdzić dostępne maty przerostowe na plac zabaw i złożyć zamówienie.

Czytaj również: Jak dbać o nawierzchnie z kostki i płyt betonowych wokół domu, aby zawsze wyglądały estetycznie

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18325 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 123

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >