Jakie domy będą budować Polacy w 2012 roku?

Jakie domy będą budować Polacy w 2012 roku?

Najpopularniejszy nowo wybudowany polski dom jest murowany, pokryty tradycyjną dachówką i nie ma piwnicy - wynika z analizy ogłoszeń zamieszczanych w serwisie Oferteo.pl. Czytaj dalej

 

Fakt korzystania z porad i informacji zamieszczanych w Internecie przez osoby budujące dom nie jest nowością. Od kilku lat Polacy wykazują się jednak w tym zakresie większą aktywnością i korzystając z serwisów, takich jak Oferteo.pl zamieszczają własne zapytania ofertowe na budowę swoich czterech ścian. Na podstawie analizy ogłoszeń z serwisu Oferteo.pl, udało się określić preferencje budowlane Polaków na 2012 rok.

 

Efekt murowany!

 Jedną z kluczowych decyzji jest wybór odpowiedniej technologii budowania. Dane z serwisu Oferteo.pl pokazują, że najpopularniejszą metodą budowania domów w Polsce jest tradycyjna murowana budowa z Porothermu. Metodę tę wybiera 36% budujących. Do największych zalet tego rozwiązania należą krótszy czas potrzebny do wykonania danego zakresu robót (pustaki Porotherm są większe niż ceramiczne) oraz brak potrzeby stosowania zaprawy w spoinach pionowych - dzięki nowoczesnemu połączeniu na pióro i wpust.

 

Czytaj również: Segment popularny nadal najpopularniejszy

 

Czym pokrywamy dachy?

 40% użytkowników serwisu Oferteo.pl na pokrycie dachu swojego domu wybiera tradycyjną dachówkę ceramiczną. Gwarantuje ona dużą trwałość, niepalność, dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną, odporność na zmienne warunki atmosferyczne, a także oferuje olbrzymi wybór kształtów i kolorów.  Kolejnym często wybieranym rozwiązaniem jest pokrywanie dachu blachodachówką.

 

 

Piwnice to rzadkość

 Przeciętny Polak zgłaszający się do firmy budowlanej ze zleceniem na budowę domu, najprawdopodobniej będzie trzymał w swoich rękach kupiony na rynku gotowy projekt. Na rysunku od architekta raczej nie odnajdziemy planu piwnicy, bo na nią decyduje się tylko co dziesiąty zlecający.

 

Oferteo.pl - jak to działa?

Oferteo.pl pomaga prawidłowo przygotować zapytanie ofertowe, a później aktywnie znajduje dostawców zainteresowanych przygotowaniem swojej propozycji w odpowiedzi na zamieszczone ogłoszenie. Wystarczy więc przesłać bezpłatne zapytanie, aby otrzymać na skrzynkę mailową gotowe oferty od dostawców szukanej usługi czy towaru. To pozwala wybrać najkorzystniejszą ofertę i zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i przeglądaniem setek stron internetowych w poszukiwaniu wykonawcy.

 

Czytaj również: Stabilne ceny na europejskim rynku nieruchomości


Poszukując wykonawców do swojej budowy za pośrednictwem Oferteo.pl można określić nie tylko technologię i pokrycie dachu. Składając zapytanie ofertowe możliwe jest określenie również m.in. z jakiego projektu korzystamy, kiedy chcemy rozpocząć budowę oraz jakiego województwa dotyczy oferta. Korzyści z rozwiązania dostarczanego przez Oferteo.pl czerpią nie tylko osoby poszukujące pomocy, usługi lub towaru, ale i dostawcy takich usług, którzy mogą przygotować wizytówkę zwiększającą ich rozpoznawalność w sieci oraz zapewniającą stały napływ nowych zapytań i potencjalnych klientów.

 

Milion sfinalizowanych ofert!

 Popularność serwisów takich jak Oferteo.pl stale rośnie, co widać w liczbie zawieranych transakcji. W najbliższych dniach w portalu Oferteo.pl złożona zostanie milionowa oferta, a zainteresowanie zarówno ze strony firm, jak i odbiorców prywatnych nie słabnie.

 

2012-02-29
Źródło: Sarota PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • inspektor budowlany Liczba postów: 38 Grupa: Opinie W takim razie jeśli bierzesz pod uwagę pracę w branży budowlanej również za granicą to możecie sprawdzić na przykład jak wygląda praca na budowie Dania mając do...
  • Gdzie na wczasy ? Liczba postów: 73 Grupa: Trudne tema... Oczywiście, że w Polsce jest mnóstwo ciekawych i pięknych miejsc. Warto więc spędzać czas właśnie w naszym kraju. Osobiście część urlopu w Polsce spędzam co ro...
  • Wulkanizacja Liczba postów: 22 Grupa: Trudne tema... Szkoda tylko, ze tak trudno teraz o firmę, która nie będzie chciała zedrzeć kasy i zrobi wszystko jak należy...
  • Reklama firmy Liczba postów: 395 Grupa: Trudne tema... Warto korzystać z usług specjalistów, aby nie marnować swojego czasu i pieniędzy. Jeżeli jesteście zainteresowani współpracą z influencerami, to polecam Wam sra...
  • bardzo chcę wziąć udział w jednej imprezie Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Dobry wieczór wszystkim tutaj, bardzo chcę wziąć udział w jednej imprezie, ale nie chcę tam iść sama, czy możesz mi pomóc? Z góry dziękuję wszystkim.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18311 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 273

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >