Jakie inwestycje będą w Poznaniu?

Jakie inwestycje będą w Poznaniu?

Druga z cyklu imprez w ramach Targów redNet Dom Mieszkanie odbyła się w miniony weekend w Poznaniu. Z rozmów z gośćmi odwiedzającymi stoisko Domowy.pl wyłania się ogólny obraz oczekiwań przyszłych inwestorów co do przyszłego domu: ma być niewielki, energooszczędny, stanowić alternatywę dla kupna mieszkania. Inwestorzy chcą budować świadomie i nowocześnie.

 

Przez dwa dni w poznańskiej Hali Arena osoby zainteresowane budową domu spotykały się Doradcami Domowy.pl, by porozmawiać na temat projektów i planów ich realizacji. Z rozmów wyłonił się obraz potrzeb i oczekiwań przyszłych inwestorów, którzy budowę domu traktują jako alternatywę dla kupna mieszkania w mieście. Na względzie mają opłacalność inwestycji, dlatego gotowi są budować dom pod miastem nawet w dużej od niego odległości (do 60 km od centrum). Nie zapominają przy tym o wygodzie – taka lokalizacja jest brana pod uwagę ze względu na dobrą komunikację. 

 

Czytaj również: Projekt Hilton w Wawrze

 

 

Inwestorzy chcą budować domy na miarę potrzeb – największe zainteresowanie budzą projekty domów o powierzchni 100-120 m kw. Ważna jest dla nich energooszczędność – deklarują użycie solarów, pomp ciepła czy rekuperacji. Mają świadomość, że znaczenie ma nie tylko koszt budowy, ale i późniejszej eksploatacji budynku. Są gotowi potraktować budowę jako inwestycję, która z upływem czasu co najmniej nie przyniesie strat (np. gdyby chcieli w przyszłości dom sprzedać). Popularnością cieszą się rozwiązania, które umożliwiają szybką realizację inwestycji, np. technologia budowy w szkielecie drewnianym. 

 

Czytaj również: Budynek Mokotowska Square wynajęty w 60 procentach

 

 

Goście chętnie korzystali z możliwości rozmowy z doradcą finansowym na temat warunków uzyskania kredytu hipotecznego i jego wysokości, zwłaszcza że niemało osób wykazało zainteresowanie kompleksową obsługą inwestycji – od znalezienia odpowiedniej działki, przez wybór projektu domu odpowiadającego zdolności kredytowej, po jego budowę.  Odwiedzający docenili też oferowaną przez Domowy.pl opcję zlecenia projektu wnętrz. 

 

Czytaj również: Otwarcie sklepu TK Maxx w PH Młyn

 

 

Zgodnie z terminarzem kolejną okazją do spotkania będą targi w Łodzi:

 

1.    17-18 września – Łódź,  Hala ATLAS ARENA, ul. Bandurskiego 7, stoisko C

 

2.    24-25 września – Kraków, Hala Targi, ul. Centralna 41a, stoisko A1

 

3.    30 września-2 października – Lublin, Park Ludowy, ul. Dworcowa 11, stoisko 5

 

4.    1-2 października – Warszawa, PKiN, stoisko 1Na

 

5.    22-23  października – Wrocław, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, stoisko F1

2011-09-13
Źródło: Domowy / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 81

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >