Jakie zastosowanie mają płytki drewnopodobne?

Jakie zastosowanie mają płytki drewnopodobne?

Wykańczając mieszkanie z pewnością rozglądasz się za najlepszym rozwiązaniem dla swoich podłóg. Zainteresowały Cię płytki drewnopodobne? Przed zakupem chciałbyś dowiedzieć się o nich czegoś więcej? Zobacz, czym charakteryzują się płytki podłogowe drewnopodobne i gdzie warto je wykorzystać. Czytaj dalej

 

Cechy płytek podłogowych drewnopodobnych

Przy wyborze płytek do salonu, łazienki czy kuchni idealnie sprawdzą się płytki drewnopodobne. Różnorodność kolorystyczna oraz szeroki wybór rozmiarów sprawiają, że nadają się one praktycznie do każdego pomieszczenia. Dodatkowo płytki drewnopodobne są niesamowicie praktyczne, łatwe w utrzymaniu czystości oraz bardzo trwałe. Przeważnie występują w formie terakoty bądź na podkładzie gresowym co jest ich dodatkowym atutem. Przy płytkach gresowych mają one niską nasiąkliwość, są odporne na zarysowania, ścieranie, oraz działanie środków chemicznych. Nie wymagają lakierowania oraz cyklinowania jak w przypadku prawdziwego drewna. Jest to więc produkt bardzo dostępny cenowo.

 

Jakie zastosowanie mają płytki drewnopodobne?

 

Jakie są rodzaje płytek podłogowych drewnopodobnych?

Tego rodzaju płytki gresowe są mrozoodporne, co oznacza że można je układać zarówno
w środku jak i na zewnątrz budynku. Jeśli marzyły nam się schody drewniane, antypoślizgowe i wytrzymałe na ścieranie, te płytki są idealnym rozwiązaniem. Do wyboru mamy zarówno płytki z ryflami jak i gotowe stopnice, dostępne w różnym kolorze drewna.

 

Jakie zastosowanie mają płytki drewnopodobne?

 

Czytaj również: Aranżacje wnętrz z podłogą pokrytą płytkami gresowymi imitującymi drewno

 

Świetnie sprawdzą się płytki drewnopodobne w salonie i w kuchni. Ponadczasowy wygląd nadaje wnętrzu przytulności i ciepła. Różnorodność ułożenia, pozwala zaprojektować pomieszczenie w wymarzonym stylu. Występują one w formie jodełek, mozaiek jak i bardzo modnych heksagonów. Ponadczasowe drewno idealnie dopasowuje się do każdego stylu.

 

Jakie są formaty płytek podłogowych?

Płytki podłogowe drewnopodobne nadają się do ułożenia na ogrzewanie podłogowe. Wystarczy zastosować odpowiednią chemię oraz spoiny, by cieszyć się ciepłą, miłą w dotyku powierzchnią. Na bazie gresu producenci są w stanie wyprodukować każdy gatunek drewna o dowolnej fakturze, o różnym wymiarze, co znacznie poszerza wachlarz rozwiązań, szczególnie w branży projektowej. Duże możliwości technologiczne pozwalają odzwierciedlić w produkcji różnobarwność płytek, ukazać sęki oraz słoje danego drewna. Wszystko po to, by przybliżyć autentyczność wzoru drewna nie tylko przez kolor ale również przez strukturę. Na rynku dostępna jest forma wykończenia tych płytek zarówno w połysku, w macie jak i lapatto. Najczęściej płytki drewnopodobne mają kształt prostokąta przypominającego panele podłogowe. Przykładowe formaty to: 15x60, 20x60, 15x90, 30x60, 20x90, 20x120, 30x120, 26x160, 16x160.

 

Gdzie można zastosować płytki drewnopodobne?

Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne sprawiają, że płytki drewnopodobne mogą nam służyć w użytkowaniu przez długie lata. Wysoki stopień ścieralności pozwala je układać zarówno w domach jak i punktach usługowych.

 

Płytki drewnopodobne w łazience to rozwiązanie które można bardzo często spotkać w wielu branżowych pismach o tematyce płytkowej. Zastosowanie ich na podłodze bądź na ścianie rozwiązuje wiele problemów szczególnie w małych pomieszczeniach, gdy obawiamy się nieestetycznych docinek. Różnobarwna kolorystyka sprawia, że są one niesamowicie praktyczne w użytkowaniu. Płytki drewnopodobne do łazienki łatwo można dopasowywać pod względem kolorystycznym do innych modeli płytek. Odporność na środki chemiczne pozwala na mycie ich mocniejszymi detergentami bez obaw, że ulegną one uszkodzeniu.

 

Czytaj również: Czy płytki ceramiczne mogą być przytulne? Podłoga inspirowana drewnem

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >