Jakiemu deweloperowi zaufać?

Jakiemu deweloperowi zaufać?

Zakup mieszkania jest jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Na rynku deweloperskim obecnych jest wiele przedsiębiorstw realizujących inwestycje w różnych miastach, jak i takich, które od lat budują lokalnie, a ich liczba wciąż rośnie. Jak w gąszczu firm deweloperskich wybrać taką, której będziemy mogli zaufać? Czy możliwe jest znalezienie dewelopera, który będzie z nami współpracował nawet po zakończeniu inwestycji?Przymierzając się do kupna mieszkania zwracamy uwagę przede wszystkim na jego wygląd, metraż, lokalizację oraz cenę. Warto do listy uwzględnianych aspektów dodać również renomę i fachowość firmy, od której zamierzamy nabyć daną nieruchomość. Decydując się na sprawdzonego dewelopera unikamy komplikacji przy realizacji procesu zakupowego oraz przykrych niespodzianek wynikających z zastosowania niewłaściwych materiałów i technologii budowlanych. Ważne jest sprawdzenie listy zrealizowanych przez dewelopera inwestycji, co pozwoli nam poznać jakość ich wykonania.


 
Deweloper ogólnopolski czy lokalny?


Sprawdzając firmę deweloperską, należy zwrócić uwagę na jej wiarygodność i doświadczenie. Wybierając dewelopera, który jest obecny w branży od lat i ma na koncie wiele udanych inwestycji, możemy być spokojni o jego rzetelność i profesjonalizm. Na rynku działają firmy deweloperskie budujące na terenie całej Polski. Realizują kilka inwestycji na raz, co często niesie ze sobą większe ryzyko dla potencjalnych nabywców. Na obecną sytuację na rynku ma wpływ wiele aspektów, takich jak kursy walut, polityka kredytowa banków oraz tendencje popytu na mieszkania. Jeśli któryś z nich ulegnie zmianie, może to spowodować opóźnienia w realizacji kolejnych etapów budowy lub odbić się na jakości użytych materiałów oraz wykonawstwa całego budynku. Dlatego przed zakupem mieszkania warto odwiedzić już zrealizowane przez dewelopera inwestycje. Jeśli firma buduje w różnych miastach na terenie całego kraju, nie mamy tej możliwości, przez co nie możemy ocenić ich jakości czy wykończenia. Dlatego warto zwrócić uwagę na deweloperów działających lokalnie. Przykładem takiej firmy jest m.in. BUDOTEX, który istnieje na rynku już od 25 lat. Jego działalność jest skupiona w obrębie jednej dzielnicy Wrocławia – Krzyków. Wznoszone przez niego osiedla stają się wizytówką firmy, a przyszli klienci mogą bez większych przeszkód zaczerpnąć opinii lokatorów na temat dewelopera.

 

 

 

 

Czytaj również: Mieszkanie od dewelopera – na co zwracać uwagę


 
BUDOTEX stawia na dobre współżycie ze społecznością lokalną oraz wspiera ją, jednocześnie dbając o długofalowe relacje z nabywcami swoich mieszkań. Przyjęta filozofia sprawia, że kolejni klienci decydują się na kupno mieszkań właśnie od tej firmy, a często nabywcami są również mieszkańcy, którzy decydują się na zakup kolejnej nieruchomości.


 
- Nasza stabilna pozycja jest wynikiem wieloletniej pracy i usilnych starań, by sprostać wymaganiom klienta. Jako deweloper z tradycją posiadamy sprawdzone standardy w zakresie obsługi procesu sprzedaży nieruchomości oraz wykonawstwa oferowanych obiektów. Inwestycje powstają w oparciu o nowoczesne technologie z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów budowlanych. Chcemy, by nasz klient dostał najlepszą jakość, bo zakładamy, że sprzedaż mieszkania to nie jest finał, a dopiero początek długotrwałej współpracy z klientem – mówi Tadeusz Suleja, Kierownik Sprzedaży i Marketingu w firmie BUDOTEX.

 

 

Czytaj również: Relax w Nałęczowie na "wyłączność"

 

 


Istotna rola zarządcy


Przy zakupie mieszkania niewiele osób zwraca uwagę na kwestię zarządzania osiedlem. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór inwestora, która pełni zarówno funkcję dewelopera, jak i zarządcy, jednak na rynku nie jest ich wielu. Deweloper najlepiej zna nieruchomość, zastosowane materiały i technologie, a co za tym idzie – wie, jak dobrze o nią dbać. Dodatkowo zadbane nieruchomości zachowują większą wartość, co ma szczególne znaczenie przy odsprzedaży mieszkania na rynku wtórnym. BUDOTEX jest jedną z firm deweloperskich oferujących jednocześnie usługi administrowania budynkiem.


- Integracja funkcji dewelopera i zarządcy pozwala skrócić procedury związane z komunikacją. Mieszkańcy mogą liczyć na sprawne działanie, gdy tylko zajdzie potrzeba przeprowadzenia naprawy, remontu czy wprowadzenia nowych udogodnień w obrębie nieruchomości. Taka polityka pozwala nam tworzyć minimalny fundusz remontowy, co jest istotne z punktu widzenia opłat uiszczanych przez lokatorów za eksploatację mieszkań i części wspólnych osiedla – dodaje Tadeusz Suleja, Kierownik Sprzedaży i Marketingu w firmie BUDOTEX.


Aby mieć gwarancję, że dana firma jest godna zaufania, warto zwrócić uwagę, czy jest ona wyróżniona certyfikatem potwierdzającym kompetencje w zakresie lojalnej i uczciwej współpracy, który stanowi obiektywne potwierdzenie, że dany deweloper jest godny zaufania. Informacje na ten temat zazwyczaj można znaleźć na stronie internetowej dewelopera. Wrocławski deweloper BUDOTEX w tym roku po raz kolejny znalazł się wśród nagrodzonych certyfikatem „Rzetelni w Biznesie”.
Źródło: echopr / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18327 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 77

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >