Kandydaci do tytułu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2011”

Kandydaci do tytułu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2011”

Agora znalazła się wśród kandydatów do tytułu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2011”. To najważniejsza nagroda architektoniczna przyznawana w regionie.

 

O prestiżowy tytuł walczą najlepsze realizacje architektoniczne i urbanistyczne z całego regionu, które zmieniły przestrzeń publiczną i stały się ważnym miejscem dla lokalnej społeczności. Spośród 55 nominowanych obiektów, wśród których jest Agora Bytom, jury wybierze najlepsze projekty w trzech kategoriach: urbanistyka, architektura i rewitalizacja. Dodatkowe wyróżnienie przyznają internauci, którzy do końca sierpnia mogą głosować na stronie konkursu. Nagrody zostaną wręczone w październiku podczas Śląskich Dni Architektury.

 

Czytaj również: Odbędzie się China Expo Poland

 

– "Nominacja Agory w tym konkursie jest dużym wyróżnieniem, bo w zeszłym roku w regionie było wiele nowych inwestycji. Cieszę się, że doceniono Agorę, która jest nie tylko nowoczesną bryłą, ale także miejscem spotkań" – mówi Mirosław Cechowski, dyrektor Agory Bytom. – "To najbardziej prestiżowa nagroda architektoniczna na Śląsku. Nominacja dla Agory jest zrozumiała, bo to projekt na dużą skalę, który wzorowo pełni rolę przestrzeni publicznej" – dodaje Marek Gachowski, szef biura Arkus, głównego projektanta Agory.

 

 

Jakie są największe atuty Agory w walce o zwycięstwo? – "To architektura wysokiej jakości, która wpływa na życie miasta swoją bogatą ofertą kulturalną i handlową. Szybko stała się ważną częścią Bytomia, a projekt został świetnie dopasowany do potrzeb lokalnej społeczności" - tłumaczy Marek Gachowski. Agora została otwarta w listopadzie 2010 roku i została zaprojektowana przez firmę Arkus dla duńskiego dewelopera Braaten+Pedersen plus Partners. Galerię tworzy kilka budynków połączonych pasażami.

 

Czytaj również: Franke otrzymał dwie rekomendacje w konkursie Dobry Wzór 2011

 

Elewację galerii wykonano z materiałów wysokiej jakości, a cechą charakterystyczną budynku są pionowe akcenty i serie okien. Przeszkolona fasada daje poczucie przestrzeni, komfortu i bezpieczeństwa. Realizacja projektu została już raz doceniona - Agorze przyznano tytuł Koncept Roku 2010 w prestiżowym konkursie Shopping Center Awards na najlepsze galerie handlowe w Polsce. Do wojewódzkiego konkursu zgłoszone zostały trzy projekty z Bytomia. Oprócz Agory o wyróżnienie walczą też hala sportowa Na Skarpie i zrewitalizowany plac Jana III Sobieskiego.

 

2011-08-05
Źródło: Profit Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Wątroba-jakie badania? Liczba postów: 9 Grupa: Trudne tema... A ja za to mam pytanie co do badań marynarzy i osób podróżujących. Niedawno trafiłem na taką firmę https://hms-assistance24.com/, która zajmuje się takimi badan...
  • biuro rachunkowe Liczba postów: 222 Grupa: Trudne tema... Nie korzystam z biura rachunkowego, ponieważ nie muszę, odchodzi mi zapewne niezły koszt. Na razie radzę sobie sama, a może radziłam sobie sama. Teraz z tym Pol...
  • Porady biznesowe Liczba postów: 262 Grupa: Trudne tema... Witam wszystkie osoby zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego portalu informacyjnego, to polecam Wam sprawdzić stronę https://www.si...
  • Akcesoria drogowe Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Widać, że macie spore doświadczenie w zakupie akcesoriów drogowych. Ja zastanawiam się natomiast gdzie dostanę barierki drogowe Orientujecie się?
  • Zegarki Daniel Wellington-co sądzicie? Liczba postów: 34 Grupa: Trudne tema... To prawda, że Wellingtona zegarki są spoko, ale z tego samego sklepu co pisał poprzednik w oko wpadł mi https://www.crazytime.pl/product-pol-488 5-Zegarek-meski-...

Ostatnio na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18040 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 892

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >