Kinkiety i plafony sufitowe - rozwiązania dla wymagających

Kinkiety i plafony sufitowe - rozwiązania dla wymagających

Ostatnie dekady wiele zmieniły - współcześni użytkownicy zupełnie inaczej podchodzą do kwestii wykańczania mieszkania. Stawiamy obecnie na to, co łączy w sobie pożądaną funkcjonalność oraz trafiającą w nasz gust estetykę. Wiemy bowiem, że nasz dom to przestrzeń, w której mamy się czuć dobrze. Zdają sobie sprawę z tego również producenci, którzy proponują nowoczesne oświetlenie dostosowane do naszych potrzeb i wymagań. Planując swoje mieszkanie, weź więc pod uwagę zróżnicowane rozwiązania, wśród których mogą pojawić się m.in. plafony czy kinkiety. To doskonałe uzupełnienie dla standardowych lamp wiszących. Sprawdź, w których pomieszczeniach warto na nie postawić. Czytaj dalej

 

Wciąż najczęściej wybieranym oświetleniem głównym są lampy wiszące - to one dają najwięcej światła. Aby jednak mieszkanie było naprawdę funkcjonalne i dobrze się prezentowało, potrzebne są również jego dodatkowe źródła. Warto też pamiętać, że w niektórych miejscach to właśnie inne rodzaje lamp mogą być dominujące. Wiele zależy od tego, jakim metrażem dysponujemy i jaki efekt chcemy uzyskać. Podpowiadamy, gdzie warto postawić na nowoczesne plafony i kinkiety, które mogą dać ci lepszą kontrolę nad atmosferą panującą we wnętrzu.

 

Kinkiety i plafony sufitowe - rozwiązania dla wymagających

 

Kinkiety - najlepsze lampy do gabinetu

Domowy gabinet musi sprzyjać efektywnej pracy. Niezwykle ważne jest więc dobrze przemyślane nowoczesne oświetlenie. W tym miejscu najbardziej sprawdzają się lampy ścienne, które pozwalają oświetlić wybraną przestrzeń roboczą. W tej roli doskonale odnajdują się kinkiety z wysięgnikami, które nierzadko mogą w zupełności zastąpić tradycyjne zwisy. Będą skutecznym wsparciem dla twoich oczu w czasie pracy i dzięki nim we wnętrzu będzie panowała atmosfera sprzyjająca koncentracji.

 

Kinkiety i plafony sufitowe - rozwiązania dla wymagających

 

Czytaj również: Jakie są obecne trendy we wzornictwie lamp i luster?

 

Należy podkreślić, że lampy do gabinetu muszą być praktyczne. To przestrzeń, w której liczy się twoje skupienie - dzięki niemu możesz być skrupulatny i dokładny. Nowoczesne kinkiety z wysięgnikami dają ci pełną kontrolę nad kierunkiem padania światła i jego mocą. Pozwalają dokładnie oświetlić blat, na którym znajduje się twój komputer czy niezbędne do pracy notatki. Co więcej, możesz dostosowywać je do zmieniających się w ciągu 8-godzinnego dnia pracy warunków.

 

Kinkiety i plafony sufitowe - rozwiązania dla wymagających

 

Nie możesz jednocześnie zapomnieć, że liczy się również wygląd gabinetu. Ma on ogromne znaczenie dla twojego samopoczucia, co przekłada się bezpośrednio na efektywność w działaniu. W ofercie sklepu Domotio znajdziesz zróżnicowane pod względem funkcjonalności i wyglądu lampy ścienne - bez trudu dopasujesz je do swoich potrzeb i oczekiwań oraz dominującego w gabinecie stylu aranżacyjnego.

 

Gdzie sprawdzają się kinkiety?

Nowoczesne lampy ścienne to rozwiązanie, które może pojawić się również w innych pomieszczeniach. Zwróć uwagę, że wyróżniamy kilka ich rodzajów:

 

  • kinkiety z wysięgnikami, o których wspominaliśmy wcześniej - to doskonałe rozwiązanie do domowego gabinetu, ale mogą spełniać swoje zadanie także podczas wieczornej lektury w łóżku, jeśli zamontujesz je po dwóch stronach wezgłowia (zastąpią w ten sposób lampki nocne),
  • lampy ścienne z kloszem otwartym w jedną stronę - rozwiązania świecące do góry można stosować w większych salonach czy jako dodatkowe oświetlenie w sypialni, zaś modele skierowane ku dołowi służą głównie tworzeniu przytulnej atmosfery w strefie wypoczynkowej,
  • kinkiety z kloszem otwartym w obie strony - to doskonały wybór, jeśli szukasz oświetlenia do wąskich pomieszczeń, gdzie liczy się swoboda ruchów, np. przedpokoju.

 

Kinkiety i plafony sufitowe - rozwiązania dla wymagających

 

Plafony sufitowe - w jakich pomieszczeniach się sprawdzają?

Plafony sufitowe to od dawna coś znacznie więcej niż tylko praktyczne oświetlenie do łazienki. Dzisiaj ich projekty nie przypominają już tego, co znamy sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Producenci dokładnie wsłuchali się w oczekiwania klientów, oferując rozwiązania o wysokiej estetyce przy zachowaniu ich dotychczasowej funkcjonalności. Okazuje się, że dzisiaj pojawiają się w niemal każdym z pomieszczeń. Chętnie stosujemy je w salonie, sypialni czy przedpokoju.

 

Kinkiety i plafony sufitowe - rozwiązania dla wymagających

 

Czytaj również: ​ Nowoczesne gniazda natynkowe

 

Nowoczesne plafony zyskały na popularności, ponieważ dostęp do ich zróżnicowanych form stał się naprawdę powszechny. Współczesne projekty lamp sufitowych zachwycają nawet najbardziej wymagających klientów. Wykorzystują bowiem najczęściej pojawiające się w naszych wnętrzach materiały, czyli stal czy drewno. Choć są wciąż dostępne modele wykończone szkłem, obok nich pojawiają się również plafony wykończone delikatnymi tkaninami. Ich montaż może pozwolić nam zbudować naprawdę przyjemną atmosferę. Co jednak najważniejsze, nawet w stosunkowo niskich i niedużych pomieszczeniach będą prezentowały się estetycznie - nie zmniejszą ich dodatkowo optycznie i nie przytłoczą całej aranżacji.

 

Kinkiety i plafony sufitowe - rozwiązania dla wymagających

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19149 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >