Lampa kryształowa - czym należy kierować się przy jej wyborze?

Lampa kryształowa - czym należy kierować się przy jej wyborze?

Lampy kryształowe nie są na rynku żadną nowością. Wykorzystywano je już 300 lat temu. Początkowo były one zarezerwowane tylko dla pałaców i dworów królewskich. Tylko nieliczni mogli sobie pozwolić na ich zakup. W ostatnim czasie kryształowe oświetlenie stało się o wiele bardziej dostępne. Dzisiaj zamontować je może w swoim domu czy mieszkaniu dosłownie każdy. Wybór lamp kryształowych na rynku jest zresztą całkiem spory. Czym więc należy kierować się przy ich wyborze? Czytaj dalej

 

W jakich wnętrzach sprawdzi się lampa kryształowa?

Często spotkać się można z opinią, że kryształowe lampy zarezerwowane są tylko do wnętrz reprezentacyjnych, bardzo przestronnych. Rzeczywiście najlepiej prezentują się w dużych salonach i sypialniach. Nie oznacza to jednak, że nie można ich wykorzystać w innych pomieszczeniach. Wszystko zależy od projektu i upodobań ich użytkowników. W ofercie sklepu internetowego https://iluminar.pl/oswietlenie-krysztalowe znaleźć można lampy kryształowe pasujące do naprawdę różnych wnętrz. 


Lampa kryształowa - czym należy kierować się przy jej wyborze?Fot. freepik

Czytaj również: Lampy designerskie


Okazałe żyrandole kryształowe są kojarzone ze stylistyką retro. Pasują także do aranżacji glamour i vintage. To oświetlenie, które zdecydowanie zwraca na siebie uwagę. Sprawdzić się też może w pomieszczeniach urządzonych w sposób klasyczny lub wręcz minimalistyczny, ale wtedy trzeba już zrezygnować z dużej liczby innych dodatków. 


Kryształowa lampa wisząca - jak wybrać dobrze?

Wśród kryształowych lamp na szczególną uwagę zasługują okazałe żyrandole. Są one często wykorzystywane w salonach, ale sprawdzić się też mogą w innych pomieszczeniach. Przy ich zakupie kluczowe znaczenie ma metraż wnętrza. Zbyt duża lampa może przytłoczyć pokój, a za mała z pewnością zginie wśród innych elementów wystroju. 


Duża lampa wisząca powinna zostać zamontowana raczej poza głównym ciągiem komunikacyjnym. Często wiesza się ją nad stołem w jadalni lub nad kanapą w pokoju dziennym. Musi się znaleźć na takiej wysokości, aby jej światło nie raziło w oczy. Jednocześnie wysokie osoby nie mogą się o nią obijać. To może prowadzić do uszkodzenia żyrandola. Samą kryształową lampę wiszącą trzeba dobrać odpowiednio do danej aranżacji. 


Krysztalowa lampa LED - idealny wybór dla miłośników nowoczesnych technologii

Niektóre osoby wychodzą z założenia, że oświetlenie kryształowe pasuje głównie do stylistyki retro i jest mało nowoczesne - pod wieloma względami. Jednak nie jest to prawda. Tego typu lampy wykorzystują coraz więcej innowacyjnych technologii, na które warto zwrócić uwagę. 


Zacząć należy od tego, że w sprzedaży znaleźć można coraz więcej lamp kryształowych wykorzystujących energooszczędne źródła światła LED. Dzięki nim można skutecznie obniżyć rachunki za prąd i jednocześnie zwiększyć komfort oświetleniowy w swoim domu czy mieszkaniu. Tego typu oświetlenie jest przy okazji wytrzymałe i bardzo żywotne. 


Lampy kryształowe - nie tylko okazałe żyrandole

Wbrew pozorom oświetlenie kryształowe to dość szeroka kategoria produktów. Nie można jej utożsamiać jedynie z kryształowymi żyrandolami, chociaż przyznać należy, że są one bardzo efektowne. 


Trzeba też mieć na uwadze kryształowe kinkiety, a więc lampy przeznaczone do montażu na ścianie. Stanowią one doskonałe uzupełnienie wielu aranżacji. Nie można się bowiem ograniczać jedynie do lamp wiszących, gdy mowa o urządzaniu jakiegoś pomieszczenia. Kinkiety pełnią funkcję oświetlenia dodatkowego, nastrojowego. To one wprowadzają do wnętrza odpowiedni klimat, który sprzyja relaksowi i odpoczynkowi.

 

Czytaj również: Jak dobrać lampy wiszące do niskich pomieszczeń?


Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19258 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >