Lampy w industrialnym stylu

Lampy w industrialnym stylu

Modernistyczne, postindustrialne i futurystyczne wnętrza zdobywają coraz szersze grono wiernych fanów. W takich aranżacjach prym wiodą elementy wykonane z zimnej stali oraz surowego w wyrazie betonu. Kolekcja lamp Concrete marki Nowodvorski Lighting doskonale wpisuje się w ten klimat, stanowiąc wyraz wysublimowanego i oryginalnego gustu mieszkańców.

 

Beton odczarowany

Beton zazwyczaj wywołuje negatywne skojarzenia. Przez wiele lat był synonimem smutnej, szarej i zimnej formy bez wyrazu. Jednak nowoczesne trendy w architekturze i wyposażeniu wnętrz skutecznie odmieniły jego wizerunek. Modernistyczne, ascetyczne aranżacje wręcz domagają się chociaż detali wykonanych z tego materiału lub przynajmniej stylizowanych na jego fakturę czy kolor. Niemałą rolę w tej metamorfozie odegrała moda na nowoczesne, designersko urządzone lofty, które doskonale współgrają z klimatem betonowych bądź stalowych elementów. Kolekcja lamp Concrete marki Nowodvorski Lighting łączy w sobie modernistyczne wzornictwo, surowy charakter i nowoczesne materiały z pożądaną funkcjonalnością. Zwisy sufitowe wykonane z lakierowanej stali do złudzenia przypominają surowy beton, jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów tylko wizualnie sprawiają wrażenie ciężkich. Tajemnicę estetyki tych rozwiązań stanowią subtelnie zdobione, stylizowane klosze. Głębokie odcienie szarości dodatkowo podkreślają postindustrialny czy futurystyczny klimat całej aranżacji. Na pierwszy rzut oka nie przyciągają uwagi, w rzeczywistości jednak nierzadko stanowią główny, ozdobny detal modernistycznej, ubogiej w dodatki kompozycji. Dzięki odpowiedniej średnicy klosza i regulowanej wysokości dobrze oświetlą tak przestronne, jak i kameralne wnętrza, świetnie sprawdzą się w wysokich i niższych pomieszczeniach.

 

Czytaj również: Designerski żyrandol z dużymi elementami graficznymi

 


 

Nieograniczone możliwości

Kolekcja lamp Concrete marki Nowodvorski Lighting to trzy pojedyncze zwisy sufitowe o maksymalnej długości 100 cm. Do wyboru mamy subtelnie żłobione półkule o średnicy 38 lub 39 cm, a także oryginalny klosz o średnicy 26,5 cm, który w charakterystyczny sposób odsłania niemal całą żarówkę, dzięki czemu możliwe jest odpowiednie doświetlenie sporej przestrzeni. Kształt ten przywodzi na myśl surowe wnętrza starych hal fabrycznych, nadając całej kompozycji odpowiedniego, postindustrialnego charakteru. Lampy wykonane są z lakierowanej stali, która doskonale współgra z prostym, nierzucającym się w oczy kablem prowadzącym do sufitu. Możliwość regulacji jego długości zwiększa użyteczność wszystkich trzech zwisów. Niezwykle stylowe i oryginalne wzornictwo podkreśli charakter każdego modernistycznego wnętrza urządzonego w futurystycznym, postindustrialnym czy ascetycznym stylu. Surowa i chłodna kolorystyka natomiast świetnie wpisze się w klimat całej kompozycji.

 

Czytaj również: Ekskluzywne oświetlenie

 


 

Wnętrze utrzymane w zgodzie z nowoczesnym trendem urządzić można na tysiące różnych sposobów. Modernistyczne, futurystyczne czy postindustrialne aranżacje przywodzące na myśl przestrzeń hal produkcyjnych doskonale sprawdzą się nie tylko w loftach. Lampy Concrete marki Nowodvorski Lighting pomogą stworzyć w każdym pomieszczeniu wyjątkowo oryginalny i designerski klimat, nie zapominając przy tym o pożądanej funkcjonalności.


Źródło: FlyPR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >