Na co narzekają Polacy ?

Na co narzekają Polacy ?

Jak wiadomo zgodnie ogólnie akceptowalną w naszym kraju tezą, każdy pretekst dobry jest do narzekania. Polacy narzekają na wszystko i zawsze są niezadowoleni. Taka teoria nie znajduje jednak poparcia w danych, jakimi dysponuje Eurostat.


Odsetek populacji uskarżający się na niedogodności mieszkaniowe

 

 

Jak wynika z przedstawionych informacji, w Polsce dwukrotnie mniej osób uskarża się na zbyt głośny hałas dochodzący z sąsiedztwa lub z ulicy, niż w Rumunii, gdzie odsetek ten jest najwyższy. Co dziesiąty Polak uważa, że w rejonie miejsca zamieszkania powietrze jest zanieczyszczone, a okolicę można określić jako zaniedbaną. Jest to dwukrotnie więcej, niż w Irlandii, gdzie ten współczynnik jest najniższy, ale jednocześnie prawie czterokrotnie mniej, niż na Malcie, która znajduje się na drugim biegunie.

 


Podsumowanie sprzedaży mieszkań na polskim rynku w 2010 roku

 

Należy podkreślić, że w tym wypadku najwyraźniej widać wpływ wielkości PKB per capita na miejsce w zestawieniu. Ogólnie rzecz biorąc w tej kategorii kraje rozwinięte wypadają lepiej od przedstawicieli Europy Środkowej. Jest to oczywiście spowodowane ostrzejszymi przepisami oraz przede wszystkim większymi nakładami na ochronę środowiska wśród reprezentantów tej pierwszej grupy.  Na przestępczość w rejonie miejsca zamieszkania skarży się niewiele więcej obywateli naszego kraju, niż w wypadku Litwy, która może pochwalić się najniższym poziomem niezadowolenia z poziomu bezpieczeństwa. Na zbyt ciemne mieszkanie wskazuje 7,5% Polaków, co jest stosunkowo wysokim wynikiem. W tym wypadku można jednak przypuszczać, że taki rezultat jest poniekąd wypadkową klimatu i wynikającej z niego długiej zimy. Zarówno w krajach skandynawskich oraz pozostałych, które można uznać za północną część Europy, wyniki były wyższe od tych położonych w południowej części kontynentu.

 

Koniec recesji na globalnym rynku nieruchomości biurowych i wzrost czynszów

 

Na podstawie przywołanych danych można stwierdzić, że liczba Polaków wyrażających niezadowolenie ze swoich mieszkań oraz ich otoczenia jest stosunkowo niewielka. Wskazują na to dane w pierwszych trzech przypadkach, gdzie odsetek osób uskarżających się jest niższy od średniej unijnej. Wyjątek stanowi wspomniane już zaciemnienie mieszkania. Warto również dodać, że w naszym kraju z roku na rok obniża się odsetek populacji niezadowolony ze swoich warunków mieszkaniowych. Jest to niewątpliwie spowodowane powoli postępującą modernizacją dostępnej substancji mieszkaniowej. W tym miejscy trzeba jednak zaznaczyć, że obecnie ocenia się, że aby warunki mieszkaniowe pod względem liczby mieszkań przypadających na 1000 osób dorównywały tym z krajów Europy Zachodniej, w Polsce brakuje jeszcze od 2 do 3 milionów nowych lokali mieszkalnych.


Emmerson S.A.

2011-02-10
Źródło: Emmerson S.A. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pojazd turystyczny Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jakiego producenta elektryczne pojazdy turystyczne polecacie?
  • sklep z hulajnogami elektrycznymi Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jaki sklep z hulajnogami elektrycznymi polecacie? Chciałabym kupić e-hulajnogę do jazdy do pracy.
  • Zawodowy kurs podologiczny Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Stopy są niestety wrażliwe, nie trudno o odciski czy nawet infekcje! Ważne jest by o nie dbać. Z tego co wiem hurtownia podolologiczna oferuje szeroki asortymen...
  • Wakacje nad morzem Liczba postów: 27 Grupa: Trudne tema... Jeśli chcesz mieć zapewnione fajne warunki, to uderzaj w takim kierunku - https://nomade.pl/grecja. I tam masz gwarancję pogody. W niektórych częściach Grecji o...
  • Jak zaoszczędzić na transporcie Liczba postów: 393 Grupa: Opinie myślę że najtańszym transportem będzie wypożyczenie busika albo znalezienie kogoś kto jedzie przez te miejsca w których musiałbyś być. https://studiapsychologic...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 159

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >