Na co zwrócić uwagę podczas wyboru traktorka ogrodowego?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru traktorka ogrodowego?

Nachodząca wiosna przypomina o konieczności zadbania o ogród. Wspominając wcześniejsze sezony pamiętasz jedynie ciągłe koszenie trawników dookoła swojego domu? Najlepszym rozwiązaniem na zamianę tego przykrego obowiązku w świetną zabawę jest zaopatrzenie się w traktorek, który najczęściej spełnia również inne funkcje poza ścinaniem trawy. Nie jest to jednak tanie urządzenie, zatem decydując się na jego zakup należy upewnić się, że wybieramy sprzęt na lata, który przyda nam się pod wieloma względami. Czytaj dalej

 

Znana firma, czy tańszy odpowiednik?


Jest to dylemat, na który odpowiedź nasuwa się sama. Traktorki znanej marki są wykonane z wysokojakościowych komponentów, a także posiadającą własne punkty serwisowania, co docenisz po kilku latach użytkowania sprzętu. Oczywiście tańsza alternatywa wydaje się być niezwykle kusząca, gdyż te same parametry urządzenia możemy otrzymać za cenę nieraz dwukrotnie niższą, lecz decydując się na zakup niedrogiego odpowiednika, warto zagłębić się w specyfikację produktu, aby sprawdzić czy wykorzystane przy produkcji komponenty posiadają dobre recenzje.

 

Akcesoria dodatkowe, czyli jak z traktorka zrobić urządzenie wielofunkcyjne


Wiele modeli traktorków ma wbudowane różne opcje zastosowania, lub dołączone akcesoria o takim przeznaczeniu. Wybierając swój sprzęt sprawdź, które jego funkcje będą Ci potrzebne i kieruj się tym podczas zakupu. Co możesz otrzymać oprócz możliwości szybkiego i wygodnego koszenia trawników? Większość użytkowników zadowoli z pewnością specjalna nakładka umożliwiająca wygodne odśnieżanie bądź zamiatanie chodników – dzięki temu Twoje urządzenie znajdzie zastosowanie o każdej porze roku. Przydatny może być również aerator lub rozsiewacz – podczas koszenia trawników ziemia jest od razu napowietrzana, co powoduje lepszy wzrost trawy, natomiast rozsiewacz umożliwia Ci łatwe rozłożenie nawozu lub innych specyfików. Ponadto można za jego pomocą rozrzucać również piasek, co także sprawdzi się podczas okresu zimowego.

 

 

Czytaj również: Skuteczna ochrona roślin

 

Inne akcesoria ułatwiające pracę


Przed przystąpieniem do pracy warto się zastanowić co będzie się działo ze skoszoną trawą. Część traktorków wyrzuca skoszone resztki na bok, zatem później musimy je własnoręcznie usunąć. Inne modele posiadają jednak specjalny pojemnik, w którym gromadzą się ścięte rośliny, wówczas wystarczy regularnie go opróżniać, aby nie doszło do przepełnienia. Jest to zatem zdecydowanie praktyczniejsza wersja. Dla wygodniejszego wykonywania prac ogrodowych można się również zaopatrzyć w przyczepkę doczepianą do traktorka, w której będziesz mógł wozić ze sobą przydatne narzędzia – przykładowo motyki lub łopaty, dzięki którym będziesz w stanie na bieżąco pielęgnować swoje tereny.

 

Czytaj również: Narzędzia gotowe do pracy w ogrodzie

 

Traktorek a uwarunkowania terenu


Traktorki do ścinania trawy różnią się od siebie również prędkością i zwrotnością. Model, który wybierzemy będzie decydował o skuteczności wykonywania pracy, jak również o Twoim bezpieczeństwie. Szybkie urządzenia cechują się niskimi możliwościami manewrowania, należy je zatem wykorzystywać na dużych obszarach, gdzie nie będziesz musiał wykonywać gwałtownych skrętów. Do mniejszych powierzchni powinno się wybierać wolniejsze, lecz bardziej dokładne traktorki, które umożliwią nam zbliżenie się do rozmaitych przeszkód bez ryzyka uderzenia w nie.

 

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Nokaut.pl, gdzie znajdziesz spory wybór odzieży roboczej.


Źródło: Nokaut.pl / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19150 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 193

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >