Nagrody Polsko - Brytyjskiej Izby Handlowej

Nagrody Polsko - Brytyjskiej Izby Handlowej

Kolejnym dowodem na wrocławski sukces w biznesie – i to podwójny – są tegoroczne wyróżnienia Polsko – Brytyjskiej Izby Handlowej.

Nagrodę za przyjazną atmosferę dla inwestorów otrzymało Miasto Wrocław. Z kolei za ogromną dynamikę rozwoju w Polsce nagrodzona została międzynarodowa firma architektoniczno-inżynierska PM Group z siedzibą we Wrocławiu.
Stolica Dolnego Śląska jest postrzegana przez przedsiębiorstwa – zwłaszcza zagraniczne – jako jedno z najlepszych miejsc do inwestycji w Polsce. Zainwestowały tu aż 2340 firmy spoza Polski (dane GUS za III kwartał 2007 roku). Według opinii przedsiębiorców, które zostały zebrane przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej w 2007 roku, inwestorzy wybierają to miasto m.in. ze względu na strategiczną lokalizację, dostępność wykształconych kadr, dynamiczny rozwój i korzystny klimat inwestycyjny.
Teraz Wrocław otrzymał nagrodę Business Award 2008 przyznawaną przez Polsko – Brytyjską Izbę Handlową w kategorii Most Business Friendly Region. – Wrocław jest doskonale przygotowany do zagranicznych inwestycji. Wiemy, czego trzeba przedsiębiorcom - mówi Tomasz Gondek, dyrektor w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – Tym bardziej cieszy nas fakt, że firmy, które zdecydowały się na ulokowanie u nas, odnoszą sukcesy na skalę Polski. To wrocławski wkład nie tylko w rozwój regionu, ale
i kraju
– dodaje.
Tegoroczna, przyznana w piątej edycji nagroda Izby w kategorii Business Development powędrowała do międzynarodowej firmy mającej swoją siedzibę właśnie we Wrocławiu - PM Group Polska. Firma działa na rynku polskim ponad dziesięć lat. Jednym z jej kluczowych planów jest budowa we Wrocławiu centrum architektoniczno – inżynieryjnego na Europę Środkowo – Wschodnią.  PBIH doceniła dużą dynamikę rozwoju PM Group. Pod uwagę brane były takie kryteria jak m.in. wzrost liczby klientów, obrotu i wartości kontraktów, a także czas funkcjonowanie firmy na rynku. – Ta nagroda pokazuje, że PM Group dokonało dwóch świetnych wyborów. Po pierwsze zdecydowaliśmy się na kraj, w którym możemy się prężnie rozwijać. Po drugie wybraliśmy miasto, które podnosi te możliwości do kwadratu - podkreśla Con Murphy, dyrektor zarządzający PM Group Polska.

PM Group już wielokrotnie współpracował z firmami należącymi do Polsko - Brytyjskiej Izby Handlowej m.in. Unilever (przy budowie fabryki konfekcjonowania herbaty w Katowicach), Cadbury Wedel (przy rozbudowie fabryki w Bielanach Wrocławskich) i Philip Morris (zarządzanie inwestycją w Krakowie).
Źródło: Profit Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 250

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >