Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów
Gres porcelanowy imitujący beton - efektowne wykończenie strefy relaksu na tarasie i w ogrodzie
Beton czy ceramika? Często zastanawiamy się, jaki materiał będzie najlepiej pasował na tworzony właśnie taras lub do innej przydomowej strefy rekreacji. Miłośnicy surowego designu pierwszej z wymienionych opcji, którzy jednocześnie cenią sobie właściwości tej drugiej, mają do dyspozycji złoty środek – płyty gresowe z efektem betonu.
Nawierzchnie w przestrzeni miejskiej - jakie obecnie obowiązują trendy w projektowaniu?
W projektowaniu przestrzeni publicznych, podobnie jak w innych elementach otaczającego nas świata, okresowo zmieniają się trendy. Cykl ten zazwyczaj uwarunkowany jest ewoluującymi potrzebami społeczeństwa oraz dostępnością coraz to nowszych materiałów. Dziś dysponujemy największymi możliwościami technologicznymi, ale jednocześnie odznaczamy się najdalej idącymi potrzebami. Jak połączyć współczesną stylistykę z wymogami technicznymi? Zapytaliśmy architekta krajobrazu - jak kreatywnie i modnie wykorzystać nowe możliwości?
Nawierzchnie wokół domu wodoprzepuszczalne - gdzie i dlaczego warto zastosować ażurową kostkę betonową
Zastosowanie płyt ażurowych jako nawierzchni nie tylko pozwala spełnić wymagania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w kwestii minimalnego udziału powierzchni biologicznie czynnych w zagospodarowaniu działki, ale również likwiduje problem odwodnienia nawet dużych przestrzeni. Co więcej – sprawdza się w sytuacji coraz częstszych w naszym klimacie gwałtownych i obfitych opadów.
Projektujemy wejście do domu - jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów
Dobrze zaprojektowana strefa wejściowa uwzględnia między innymi takie elementy jak: kształt i przebieg ścieżki; jej szerokość; materiał, z którego jest wykonana. Każdy z nich ma wpływ na komfort użytkowników.
Sezon tarasowy w pełni - przedstawiamy 2 sposoby montażu pogrubionych gresów na podbudowie niezwiązanej
Ile domów i projektów, tyle pomysłów na aranżację nawierzchni. Wśród nich zyskują na popularności grube, min. 2 cm gresy, zwane „pogrubionymi” lub „grubasami”.
Postarzana kostka brukowa z Systemem Czystej Nawierzchni, który zapobiega tworzeniu się wykwitów
Decydując się na ułożenie nawierzchni z kostki brukowej oczekujemy, że będzie nam ona służyć wiele lat, zachowując przy tym swój estetyczny wygląd. Aby tak
rzeczywiście było najlepiej zdecydować się na materiały nawierzchniowe wysokiej
jakości z dodatkiem materiałów hydrofobizujących.
Płytki gresowe imitujące drewno lub kamień o podwojonej grubości
Wykonane z gresu płytki tarasowe o grubości 2 centymetrów są odporne na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, środki chemiczne czy zabrudzenia. Ich gęsta struktura zapewnia stabilne podłoże bez konieczności stosowania kleju i fug, dlatego można zamontować je na wspornikach lub bezpośrednio na trawie czy żwirze. Dzięki technologii cyfrowej do złudzenia przypominają różne rodzaje drewna czy kamieni.
Z prostej kostki brukowej najłatwiej zaaranżujemy powierzchnie i ścieżki ogrodowe
Prostokąty i kwadraty mają niezwykłą moc kreacyjną. Z połączenia tych uniwersalnych kształtów powstał system kostek umożliwiających tworzenie praktycznych nawierzchni o niebanalnym wzornictwie. Poznajmy nową kolekcję Modulo
Nierówny teren ogrodu - palisada będzie idealnym rozwiązaniem w aranżacji rabat
Zagospodarowanie działki położonej na pofałdowanym terenie to oprócz dużych możliwości aranżacyjnych konieczność zabezpieczenia skarp, uskoków, czy
bocznych krawędzi schodów. Zwykle używa się do tego palisad i elementów
krawężnikowych.
Nowość na rynku - pogrubione płyty gresowe, jak układać je prawidłowo?
Płytki gresowe to jeden z najpopularniejszych materiałów okładzinowych, stosowanych w aranżacji tarasów i balkonów. Różnorodność formatów, barw i struktury powierzchni otwierają przed projektantami niemal nieograniczone możliwości kompozycyjne, a właściwości gresu czynią z niego idealne rozwiązanie – zwłaszcza w kontekście zastosowań zewnętrznych. Mogłoby się wydawać, że powiedziano już o nim wszystko. Nic bardziej mylnego! Producenci ceramiki rzucają rękawicę swojej kreatywności i wprowadzają na rynek gresy o grubości 2 cm i większej! Podpowiadamy, jak poradzić sobie z montażem tych niezwykle nowoczesnych i funkcjonalnych „grubasów”.