Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów
Bruk klinkierowy wokół domu
Niewątpliwą zaletą bruku klinkierowego jest więc wyjątkowa trwałość. Dotyczy ona jednak nie tylko struktury materiału, ale także jego barwy, objętej wieczystą gwarancją.
Jak dbać o kostkę brukową?
Biały nalot, który czasami pojawia się na nowo ułożonej nawierzchni z betonowej kostki brukowej, jest dla niektórych inwestorów przykrym zaskoczeniem.
Jak wykonywać nawierzchnie na terenie, na którym rosną już drzewa?
Jeśli na działce pod budowę przyszłego domu rosną drzewa, z powodzeniem można je wykorzystać do wzbogacenia projektu. Trzeba jednak trzymać się kilku zasad podczas projektowania nawierzchni wokół nich oraz podczas samych prac budowlanych.
Uniwersalne zastosowanie gresu
Nowa technologia, która sprawia, że najnowszy gres producenta o 2 cm grubości sprosta każdemu wyzwaniu – zarówno w przestrzeni publicznej, obszarach narażonych na częste działanie wody, jak i przydomowych tarasach czy podjazdach. A to jedynie część z możliwych zastosowań!
Jak wybrać kostkę brukową?
Nawierzchnia z kostki brukowej to inwestycja na lata. Błędy popełnione na etapie wyboru materiału lub niedociągnięcia wykonawcy podczas układania ścieżek ogrodowych czy tarasów przesądzają o użyteczności posesji.
Otoczenie wokół domu
Obok wzorów istnieje też duża swoboda doboru koloru. Masa betonowa jest barwiona, a do systemu można też wprowadzić drugi kolor i osiągnąć efekt postarzenia powierzchni, jej spatynowania. Takie rozwiązanie szczególnie efektownie prezentuje się w otoczeniu zieleni, w ogrodach, parkach, a także przy zabytkowych budynkach.
Oryginalne ścieżki ogrodowe z wykorzystaniem płyt chodnikowych
Ścieżki w ogrodzie pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale mogą również wizualnie podkreślić charakter przestrzeni wokół domu. Umiejętnie wykorzystane, nadają naszemu ogrodowi niepowtarzalny wdzięk. Istotne, aby kształt, forma i rodzaj materiału, z którego są wykonane, harmonijnie komponowały się ze stylem otoczenia. W poniższym poradniku podpowiadamy jak zaaranżować ścieżki za pomocą płyt chodnikowych.
Co można wyczarować z kostki brukowej w naszym ogrodzie?
Ogród to miejsce, które powinno być nie tylko piękne, ale również praktyczne. Jednym z ważniejszych elementów, które warunkują jego funkcjonalność są ścieżki. To one wyznaczają ważne punkty komunikacyjne oraz dzielą nasz ogród na poszczególne strefy. Za ich pomocą możemy nadać przestrzeni wokół domu wyjątkowy styl i charakter, co zależy głównie od nawierzchni, którą wybierzemy. Poniżej podpowiadamy co możemy uzyskać i jak rozplanować ścieżki ogrodowe tworząc ich nawierzchnie z kostki brukowej.
Płukana kostka brukowa - inspirowana architekturą organiczną
Ogród to miejsce, w którym coraz częściej decydujemy się na oryginalne i nietypowe nawierzchnie. Kolekcja Organika Lux z linii Jadar Garden dzięki temu, że posiada organiczny, nieregularny kształt – daje nam taką możliwość. Za jej pomocą możemy tworzyć fantazyjne i oryginalne projekty podjazdów, tarasów czy ścieżek ogrodowych, które komponują się z architekturą krajobrazu.
Jak prawidłowo zaprojektować i wykonać strefę wejścia?
Z faktu łączenia strefy całkowicie prywatnej jaką jest wnętrze budynku z dostępną dla wszystkich przestrzenią ulicy wynikają dwie krańcowo różne funkcje: informacyjna oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Obie powinna spełnić strefa wejściowa do budynku.