Nowy najemca powierzchni biurowej Adgar Plaza

Nowy najemca powierzchni biurowej Adgar Plaza

Adgar Postępu Sp. z o.o. podpisała umowę najmu powierzchni biurowej z wiodącą firmą farmaceutyczną Pfizer Polska Sp. z o.o. Nowy najemca zajmie największą powierzchnię biurową spośród wszystkich firm, które zdecydowały się ulokować swoje siedziby w budynkach Adgar Plaza Czytaj dalej

Pfizer Polska Sp. z o.o. zajmie powierzchnię rzędu kilku tysięcy metrów kwadratowych na trzech kolejnych piętrach w Adgar Plaza. Zgodnie ze standardami obowiązującymi w oddziałach firmy na całym świecie biuro zostanie zaaranżowane tak, aby stworzyć unikalną otwartą przestrzeń. Wśród innych najemców kompleksu Adgar obejmującego budynki Adgar Plaza A i B oraz Adgar Business Centre znajdują się: Antalis Poland, Biuro Informacji Kredytowej, DQS Polska, MAP Polska, Mostostal Warszawa, PartyLite, Schneider Electric, Urząd Zamówień Publicznych oraz biura spółek zależnych firmy Adgar w Polsce.

Dla Pfizer Polska poszukiwanie nowej lokalizacji było czymś więcej niż próbą znalezienia większej powierzchni biurowej. Rzeczywiście rozwijamy się w Polsce i mamy plany dalszego zwiększenia skali naszej działalności. Z tego powodu potrzebujemy większej przestrzeni, w fizycznym znaczeniu tego słowa, gdyż dobrze jest, gdy organizacja – niezależnie jak duża – funkcjonuje w jednym biurze. Tym niemniej, co znacznie ważniejsze, zgodnie z podejściem firmy Pfizer na całym świecie, szukaliśmy takiej lokalizacji, która umożliwiłaby nam znaczącą zmianę środowiska pracy i sposobu jej wykonywania. Po pierwsze, chcieliśmy dać naszym pracownikom większy wybór typów przestrzeni biurowej, odpowiedniej do rodzaju pracy, którą w danym momencie wykonują. Po drugie, naszą intencją było stworzenie środowiska pracy promującego otwartą komunikację i pracę zespołową, co nie zawsze jest możliwe w tradycyjnym układzie biura, szczególnie w organizacjach tak dużych, jak nasza. Poza tym, większość z nas spędza w biurze dużą część dnia. Jesteśmy tylko ludźmi i potrzebujemy chwili przerwy lub zwolnienia tempa w czasie dnia, aby utrzymać właściwy poziom energii i motywacji do pracy. Dlatego zdecydowaliśmy się urządzić w nowym biurze miejsca, w których ustawione są wygodne meble takie, jak kanapy czy fotele, gdzie można chwilę odpocząć bądź przeprowadzić mniej formalną rozmowę biznesową. Adgar Plaza zaoferował nam przestrzeń i infrastrukturę niezbędną do wprowadzenia nowego konceptu biura i pracy,” powiedział  Patrick van Ginneken, Prezes Zarządu Pfizer Polska.

Z ramienia Adgar Postępu Sp. z o.o. negocjacje prowadził Eyal Litwin, wiceprezes w Adgar Investments & Development Ltd., który wyjaśnił - „Cieszymy się z umowy podpisanej z firmą Pfizer. Pozyskaliśmy tak prestiżowego najemcę dzięki oferowanym przez nas wyjątkowym usługom, takim, jak znajdujące się na miejscu Centrum Konferencyjne Adgar Plaza czy najwyższe standardy bezpieczeństwa zastosowane m. in. w centralnej serwerowni z podwójną kontrolą dostępu obejmującą karty zbliżeniowe oraz czytnik linii papilarnych. A są to tylko jedne w wielu przykładów wartości dodanej budynków Adgar Plaza.” Najemcę reprezentowała firma Jones Lang LaSalle. Julita Spychalska, Associate Director w dziale Reprezentacji Najemcy w Jones Lang LaSalle podkreśliła: „Przeprowadzenie szybkiej konsolidacji spółki Pfizer z trzech różnych lokalizacji do jednej i rozpoczęcie funkcjonowania w nowej lokalizacji jeszcze w tym roku było wyzwaniem, które udało się zrealizować ze względu na podjęcie decyzji w okresie korzystnych dla najemców warunków rynkowych." 

Kompleks biurowy Adgar usytuowany w centrum biznesowym na Mokotowie w Warszawie składa się z budynku Adgar Business Centre o powierzchni 11 600 m2 oraz dwóch nowych 10-piętrowych budynków klasy A: Adgar Plaza A i B o łącznej powierzchni 27 000 m2. Wszystkie trzy budynki tworzą razem nowoczesny, dobrze wyposażony kompleks biurowy o całkowitej powierzchni najmu 39 000 m2 zapewniający warunki sprzyjające efektywnej pracy.

Kompleks najwyższej jakości budynków biurowych Adgar to doskonała lokalizacja do prowadzenia biznesu, oferująca wartość dodaną dla najemców. Mogą oni korzystać z nowoczesnego i doskonale wyposażonego Centrum Konferencyjnego Adgar Plaza mieszczącego około 300 osób, centrum sportowo-rekreacyjnego Calypso Fitness Club z odnową biologiczną, siłownią, basenem, salami fitness, spa i kortami do gry w squasha, restauracji, kawiarni oraz centralnej serwerowni o najwyższym standardzie bezpieczeństwa. Ponadto kompleks jest wyposażony w dwa niezależne źródła zasilania i generatory prądu, co zapewnia płynną pracę na wypadek awarii sieci miejskiej oraz system klimatyzacji z kontrolą wilgotności. W budynkach Adgar Plaza zainstalowano także zaawansowane technologicznie systemy zabezpieczeń. Oferowane są również usługi bazujące na systemie telefonii IP (telefony IP, Internet, WiFi).

Kompleks budynków biurowych Adgar jest położony w jednej z najbardziej popularnych lokalizacji biurowych w Warszawie, mimo to najemcy i ich goście nie mają kłopotu z parkowaniem. Oprócz 600 miejsc postojowych dostępnych na trzypoziomowym parkingu podziemnym, dodatkowo w pobliżu kompleksu wybudowano osobny wielopoziomowy garaż naziemny, który może pomieścić 237 samochodów. W celu kontroli dostępu do nowoczesnego parkingu podziemnego zastosowano system identyfikacji tablic rejestracyjnych samochodów,  którym najemcy mogą zarządzać za pośrednictwem strony www.adgar.pl.

Kompleks biurowy Adgar zlokalizowany jest w centrum biznesowym na Mokotowie w Warszawie, gdzie znajdują się siedziby wielu renomowanych polskich i międzynarodowych firm. Dogodna lokalizacja kompleksu na Mokotowie, przy ul. Postępu, w pobliżu Galerii Mokotów, zapewnia szybki dojazd z kompleksu Adgar do międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina (8 minut), centrum miasta (15 minut) oraz gwarantuje łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Adgar Postępu Sp. z o.o., inwestor i deweloper obiektu, jest spółką córką Adgar Investments & Development Ltd., znanej i renomowanej międzynarodowej firmy działającej na rynkach nieruchomości, między innymi w Izraelu, Kanadzie, Belgii oraz Polsce.

 

 

Źródło: QuestiaPR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19203 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 125

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >