Olej do drewna przetestowany w fińskim klimacie

Olej do drewna przetestowany w fińskim klimacie

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Już niedługo rozpoczniemy długo oczekiwany sezon działkowy. Zazwyczaj zaczynamy go od prac porządkowych, a jedną z najczęstszych czynności jest renowacja elementów drewnianych. Warto przyjrzeć się sprawdzonemu w warunkach fińskiej zimy olejowaniu drewna. Czytaj dalej


Działki i ogródki to powód do dumy ich właścicieli. I chociaż utrzymanie ich w kwitnącym stanie wiąże się z wieloma zabiegami pielęgnacyjnymi i konserwacyjnymi, można je wykonać z dużą przyjemnością. Olejowanie to sprawdzony przez wieki sposób zabezpieczania i warto poznać jego zalety. Sprawdzony w trudnym fińskim klimacie olej do drewna Valtti Wood Oil marki Tikkurila to środek, który jest łatwy w aplikacji, a do tego w sposób trwały i ekologiczny konserwuje drewno.

Olej Valtti Wood Oil marki Tikkurila nie tworzy dodatkowej powłoki na powierzchni powłoki lecz wnika w głąb wierzchniej warstwy drewna i impregnuje je, czyniąc odpornym na zużycia mechaniczne i chemiczne. Pory drewna pozostają przy tym otwarte, a powierzchnia ma możliwość wymiany powietrza i wilgoci. Dlatego też Valtti Wood Oil sprawdza się bardzo dobrze na drewnianych tarasach, schodach, czy pomostach, a więc wszędzie tam gdzie drewno jest bardziej narażone na niszczące działanie wody i piasku oraz obciążone ruchem. Ewentualne rysy pojawiające się w wyniku intensywnej eksploatacji nie wymagają, tak jak w przypadku innych powłok, naprawy, a jedynie konserwacji. Nie zmieniają one także swojego koloru. Co więcej, olej nie skleja kantów desek, przez co nie dopuszcza do powstawania dużych szczelin.

Valtti Wood Oil posiada nie tylko właściwości konserwujące, ale również walory estetyczne, wydobywające z drewna jego naturalne piękno. Uwydatnia szlachetny rysunek słojów, które niezatopione w lakierze łatwo dają się wyczuć w dotyku. Valtti Wood Oil można zabarwić na 40 kolorów z karty Tikkurila Semi–Transparent Wood Finishes, dzięki czemu malowane powierzchnie uzyskają wybrany odcień.

WARTO WIEDZIEĆ…

Piotr Kwaśniewski - doradca techniczny Tikkurila radzi:

Jak właściwie konserwować powierzchnie olejowane?

Rutynowa pielęgnacja olejowanego drewna nie jest skomplikowana. Wystarczy użycie wilgotnej miękkiej szczotki, szmatki lub mopa. Przy większych zabrudzeniach można czyścić je delikatnymi detergentami. Ze względu na to, że zewnętrzne elementy drewniane wystawione są na działanie deszczu, czy śniegu warto mniej więcej co 6 miesięcy wetrzeć nową warstwę oleju. W przypadku punktowych uszkodzeń mechanicznych można poddać renowacji dany fragment powierzchni, co nie pozostawi odbarwień w stosunku do całości.

Valtti Wood Oil
Kolorystyka - 40 kolorów z karty Tikkurila Semi–Transparent Wood Finishes
Wydajność - ok. 5 m² / l w zależności od porowatości drewna
Opakowania - 0,9 l; 2,7 l
Sugerowana cena brutto - 0,9 l – 45,88 zł
2,7 l – 129,65 zł

Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >