Pierwszy w Polsce superenergooszczędny wysokościowiec

Pierwszy w Polsce superenergooszczędny wysokościowiec

Zaprojektowana przez Daniela Libeskinda Złota 44, będąc najwyższym w pełni rezydencjonalnym apartamentowcem w Europie, od samego początku spełnia najbardziej zaawansowane światowe standardy technologiczne.

 

Szklany Żagiel stanie się już wkrótce pierwszym w Polsce wieżowcem zapewniającym maksymalną oszczędność energii w całym budynku oraz absolutne wycieszenie hałasów z zewnątrz. Zawdzięczać to będzie innowacyjnej fasadzie trójszybowej, której montaż rozpoczął się w dn. 30 listopada 2011 r. Fasada będzie rosła równolegle z kolejnymi piętrami tak, aby stan surowy zamknięty budynku został ukończony przed Euro 2012.

 

Czytaj również: Budynek pokazowy "Miasteczka Orange"

 

Orco Property Group jako prekursor we wprowadzaniu najnowocześniejszych rozwiązań ekologicznych energooszczędnych na polskim rynku mieszkaniowym zadbał o innowacyjne, zaawansowane technologicznie i przyjazne środowisku rozwiązania również w swoim najbardziej prestiżowym projekcie - Złotej 44. Najwyższej jakości szklenie trójszybowe TGU (Triple Glazed Unit) będzie po raz pierwszy w Polsce zastosowane w fasadzie budynku wysokościowego. Innowacyjna technologia elewacji luksusowego apartamentowca będzie zdecydowanie wyróżniała się od powszechnie stosowanych w innych budynkach mieszkalno-usługowych tradycyjnych fasad słupowo-ryglowych.

 

Innowacyjnie, ekonomicznie i ekologicznie

Nowatorska, elementowa fasada trójszybowa, którą zastosowano przy budowie Złotej 44 jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnego apartamentowca usytuowanego w centrum miasta, który będzie miał aż 192 m wysokości. Potrójna warstwa szklana o wiele skuteczniej zapobiega utracie energii cieplnej, co w znacznym stopniu wpływa na poprawę izolacji cieplnej i zmniejszenie poziomu zużycia energii. Tym samym Złota 44 będzie budynkiem ekologicznym i przyjaznym środowisku.

 

 

Dzięki wykorzystaniu trójszybowych zestawów szklanych oraz połączeniu modułów fasady między sobą za pomocą pionowych i poziomych ciągłych uszczelek, w znacznym stopniu zmniejsza się przepuszczalność dźwięków zarówno z zewnątrz, jak i pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami oraz sąsiednimi apartamentami. Rozwiązanie to zapewnia tak cenną w środku metropolii ciszę. Dodatkowo specjalne, nałożone na szybę, zaawansowane technicznie powłoki kontroli słonecznej zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza budynku w okresach dużego nasłonecznienia. Pomimo zastosowania powłok szyby zachowują swój naturalny wygląd, przepuszczając zarazem w wysokim stopniu światło słoneczne.

 

Czytaj również: Im wcześniejsze kupno mieszkania, tym taniej

 

Mamy świadomość, że nasi klienci są niezwykle wymagający, dlatego przy projektowaniu i budowie Złotej 44 korzystamy z najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych stosowanych w najwyższej klasy wysokościowcach na świecie. Unikalna trójwarstwowa elewacja zapewni mieszkańcom Złotej 44 maksymalny komfort, jednocześnie zwiększając oszczędności energii aż o 20% w porównaniu z dotychczas stosowanymi na rynku rozwiązaniami. Wznosząc najwyższy luksusowy apartamentowiec w Europie pamiętamy o aspektach ekologicznych  - mówi Alicja Kościesza, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Orco Polska.

 

Wysoka wytrzymałość i trwałość

Innowacyjna fasada z zestawem trójszybowym posiada najwyższe parametry szczelności i wytrzymałości. Zastosowany w powłoce najnowocześniejszy system pozwala skutecznie odprowadzać wodę z łączników pomiędzy poszczególnymi panelami, znacznie zwiększając ich żywotność. Zastosowane w miejsce standardowych rozwiązań specjalne, nowoczesne samoczyszczące powłoki malarskie dla systemowych profili aluminiowych oraz pełne panele fasady gwarantują wysoką trwałość – gwarancja może być w tym wypadku przedłużona o ponad 50%. Powłoki fasady spełniają również wymagania specjalistycznego i bardzo rygorystycznego tzw. testu Florydy, który polega na naturalnym pomiarze klimatycznym dla powłok lakierowanych, wystawionych na oddziaływanie naturalnych czynników atmosferycznych. Mycie 3-metrowych okien w apartamentach będzie się odbywało błyskawicznie i przy niewielkich kosztach.

 

 

Indywidualny sposób produkcji, łatwość montażu

Wszystkie elementy fasady są w całości wytwarzane w specjalistycznym warsztacie. Proces ten gwarantuje o wiele większą jakość i wytrzymałość wykonania, niż w przypadku tradycyjnych fasad słupowo-ryglowych stosowanych na wysokościowcach mieszkalno-usługowych. Każdy fragment jest produkowany indywidualnie i precyzyjnie dopasowywany do konstrukcji. Dzięki temu zwiększa się także ogólna stabilność budynku. Po przewiezieniu gotowych elementów na zabezpieczonych odpowiednio paletach na miejsce budowy, są one łatwo i szybko montowane element po elemencie. Fragmenty fasady są przymocowywane do żelbetowej konstrukcji za pomocą wcześniej przygotowanych konsol mocujących. W 90 procentach powierzchni fasady do montażu wykorzystywany jest wyłącznie jeden specjalistyczny, niewielkich rozmiarów dźwig przesuwny, montowany na stropie powyżej montowanego panelu. Wszystko to w zdecydowanym stopniu upraszcza proces montażu, obniża koszty oraz skraca czas realizacji inwestycji.

 

Tym samym innowacyjna technologia montażu elewacji Złotej 44 będzie w znacznym stopniu odróżniała się od powszechnie stosowanych dotychczas fasad słupowo-ryglowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych elewacji, przy tym rozwiązaniu nie ma potrzeby składowania większych ilości poszczególnych elementów na obszarze budowy, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia modułów fasadowych. Zbędna jest również budowa specjalnych rusztowań wokół budynku. Technologia produkcji fasady trójszybowej zastosowanej na Złotej 44 eliminuje dodatkowo możliwość popełnienia błędów przez montażystów, ze względu na precyzyjne wytwarzanie każdego elementu bezpośrednio w specjalistycznym warsztacie.

Źródło: PR premium / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19065 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 207

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >