Pogoda uszczęśliwiła deweloperów

Pogoda uszczęśliwiła deweloperów

Deweloperzy, którzy swoje inwestycje aktualnie budują lub wykańczają, są zadowoleni z pogody. Planując terminarze, kalkulowali przestoje związane z zimą, która pierwsze znaki dała dopiero w połowie stycznia. Czytaj dalej

 

Pod koniec 2013 roku zamiast zimy nadeszła wiosna. Temperatura bardzo rzadko spadała poniżej zera, a dopiero w drugiej połowie stycznia można poczuć powiew zimy. Choć dla branży grzewczej to powód do sporego niezadowolenia, to deweloperzy narzekać nie mogą. Co więc dzieje się na poznańskich budowach, skoro warunki pogodowe przez długi czas pozwalały niemal na wszystko?

 

Deweloperzy, jak sami przyznają, lepszej pogody w ostatnich miesiącach 2013 i pierwszej połowie stycznia 2014 nie mogli sobie wymarzyć. Aura wpływała korzystanie na postępy budowlane, jak również odegrała istotną rolę w procesie sprzedaży. - Spodziewaliśmy się corocznej zimowej stagnacji na budowie, a także tej w biurze sprzedaży związanej ze zmianami warunków kredytowania, ale nie jest ona zauważalna, jest wręcz odwrotnie. Pogoda sprzyja postępom prac na budowie, a klienci chętniej odwiedzają tereny inwestycji i wybierają dla siebie konkretny dom. Dodatkowo wejście w życie nowego rządowego programu dopłat Mieszkanie dla Młodych skutecznie ożywiło rynek nieruchomości – komentuje Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel firmy KM Building, budującej domy jednorodzinne w Błażejewku pod Kórnikiem oraz w Brodowie, nieopodal Środy Wielkopolskiej.

 

Czytaj również: Ćwierćwiecze gospodarki wolnorynkowej

 


 

Ostatnie ciepłe miesiące ubiegłego roku pozwoliły przede wszystkim na liczne prace wykończeniowe oraz terenowe wokół inwestycji Reduta Nowe Podolany przy ul. Jasielskiej w Poznaniu. - Utrzymujące się dodatnie temperatury sprzyjają inwestycjom i nie powodują opóźnień w realizacji prac oraz terminowym oddawaniem budynków do użytku. Korzystna aura pozwoliła dokończyć prace wykończeniowe, ale także dała możliwość zagospodarowania terenu wokół budynków w postaci dróg dojazdowych, chodników, placów zabaw czy przygotowania terenów pod zieleń. – mówi Iwona Matyjasik, spec. ds. sprzedaży nieruchomości w firmie Ekonbud-Fadom. - Warto też zwrócić uwagę na dużo niższe zużycie energii cieplnej, przez co znacznie spadły koszty ogrzewania budynku. Dzięki łagodnej zimie zyskał także kolejny wznoszony budynek przy ulicy Jasielskiej. – dodaje.

 

Również firmie Twoje M, inwestującej na podpoznańskich Plewiskach, sprzyjają obecne warunki pogodowe. – Dzięki korzystnym warunkom atmosferycznym nie odczuliśmy do tej pory przestoju na budowie osiedla „Słoneczne Tarasy”. III etap inwestycji jest już na ukończeniu i najprawdopodobniej uda nam się ogłosić jego oddanie przed zaplanowanym terminem – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Twoje M.

 

Czytaj również: Rewitalizacja miast z programem JESSICA

 


 

Deweloperzy nie ukrywają, że mieli obawy w stosunku do ostrej zimy. Tym bardziej cieszyli się z każdego dnia, który upływał pod znakiem pogody sprzyjającej postępom w pracach budowlanych. Choć większość z nich zaplanowała na zimne miesiące już tylko roboty wykończeniowe. – Budowa I etapu inwestycji Nowe Ogrody z zewnątrz została wykonana jeszcze jesienią. Zima rozpoczęła się w Polsce łagodnie i dzięki temu bez żadnych opóźnień pracowaliśmy nad zagospodarowaniem terenu wokół inwestycji. Budowa zrealizowana jest już w 95%. Obecnie, kiedy odczuwalne są już większe mrozy zajmujemy się już tylko ostatnimi pracami kosmetycznymi wewnątrz budynku – mówi Katarzyna Robińska, prezes Proxin Ogrody Sp. z o.o.

 

Dotychczasowa zima była łaskawa także dla tych deweloperów, którzy dopiero rozpoczynają budowę nowych inwestycji. - Ponieważ zima przyszła w tym roku stosunkowo późno, mieliśmy szanse rozpocząć budowę bez komplikacji typowych dla tej pory roku - mówi Tomasz Palacz, prezes zarządu firmy Planetbud Development, realizującej inwestycję Osiedle Wiosenne w Zalasewie koło Poznania. - Udało się uniknąć przesuwania terminów i wstrzymywania robót ze względu na mrozy czy opady śniegu - dodaje.


Pogodna i ciepła zima sprzyja budowlańcom, choć trudno przewidzieć, czy po prostu nie przesunęła się w czasie, bo od połowy stycznia mróz zawitał do Polski. Do tej pory prace przy inwestycjach postępowały zgodnie z harmonogramami, a sprzedaż okazała się o wiele wyższa niż w analogicznym okresie w latach ubiegłych.  

2014-01-27
Źródło: Mission PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pojazd turystyczny Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jakiego producenta elektryczne pojazdy turystyczne polecacie?
  • sklep z hulajnogami elektrycznymi Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jaki sklep z hulajnogami elektrycznymi polecacie? Chciałabym kupić e-hulajnogę do jazdy do pracy.
  • Zawodowy kurs podologiczny Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Stopy są niestety wrażliwe, nie trudno o odciski czy nawet infekcje! Ważne jest by o nie dbać. Z tego co wiem hurtownia podolologiczna oferuje szeroki asortymen...
  • Wakacje nad morzem Liczba postów: 27 Grupa: Trudne tema... Jeśli chcesz mieć zapewnione fajne warunki, to uderzaj w takim kierunku - https://nomade.pl/grecja. I tam masz gwarancję pogody. W niektórych częściach Grecji o...
  • Jak zaoszczędzić na transporcie Liczba postów: 393 Grupa: Opinie myślę że najtańszym transportem będzie wypożyczenie busika albo znalezienie kogoś kto jedzie przez te miejsca w których musiałbyś być. https://studiapsychologic...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >