Powstanie nowych loftów na warszawskim Mokotowie

Powstanie nowych loftów na warszawskim Mokotowie

W Woronicza Qbik na warszawskim Mokotowie powstały pierwsze lofty pokazowe. Oryginalne mieszkania urządziła projektantka - Justyna Smolec, która proponuje dwa, zupełnie różne style aranżacji wnętrz. Na miłośników wschodnich kultur czeka mieszkanie w stylu orientalnym, a wielbiciele typowo loftowego, surowego klimatu odnajdą się w przestronnym lofcie o charakterze industrialnym.

 

Mieszkania można oglądać w kompleksie Woronicza Qbik u zbiegu ul. Woronicza i Racjonalizacji. Dwa, dwupoziomowe lofty mają służyć jako inspiracja dla przyszłych mieszkańców inwestycji i jednocześnie zaprezentować jak efektownie i zarazem funkcjonalne można urządzić loft. Do urządzenia wnętrz projektantka wybrała dwa, zupełnie różne od siebie style: Industrial i Orient.

 

 

Styl industrialny idealnie wpisuje się w ideę życia w surowym, oryginalnym stylu Loft-Life. Za źródło inspiracji posłużyły chłodne wnętrza dawnych budynków przemysłowych. W lofcie pokazowym króluje minimalizm oraz prostota form i kolorów. Dominującymi barwami są chłodne odcienie szarości, bieli oraz czerni przełamane elementami w żywym turkusie. Użyte materiały to przede wszystkim beton, kamień, metal i szkło. Charakterystyczna jest tu szklana balustrada na antresoli z widocznym mocowaniem z dużych śrub i centralnie usytuowane, kręcone, stalowe schody. Mocno stanowiące o charakterze wnętrza są też chropowate betonowe płyty i stalowe drzwi.

 

Czytaj również: Czy warto zamieszkać w lofcie? Lofty - ekskluzywne mieszkania.

 

Z kolei styl orientalny czerpie inspiracje z bogactwa kultur azjatyckich, a w Woronicza Qbik bazuje głównie na akcentach Japonii. W lofcie pokazowym można zobaczyć m.in. czarno - białą tapetę w mangi, charakterystyczne lampiony nawiązujące do tradycyjnego orgiami, pufy przypominające okrągłe kamienie, podłogę z białych otoczaków i  miniaturowe drzewka bonsai. Wnętrze utrzymane jest głównie w bieli przeplatanej czerwonymi i czarnymi akcentami, a gdzieniegdzie pojawiają się wyraziste, intensywne kolory. Charakterystyczne są tu proste bryły mebli, geometryczne kształty, naturalne tkaniny i materiały.

 

 

Do kompleksu przy Woronicza i Racjonalizacji zostało również przeniesione nowe, designersko zaprojektowane biuro sprzedaży Woronicza Qbik, które wcześniej mieściło się w siedzibie Ghelamco przy ulicy Domaniewskiej. Teraz bezpośrednio po wizycie w biurze można  obejrzeć całą inwestycję i odwiedzić lofty pokazowe.

 

Czytaj również: Lofty - nowy standard mieszkań

 

Woronicza Qbik - pierwszy w Polsce soft-loft, zostanie oddany do użytku w 2012 r. W czterech budynkach wchodzących w skład kompleksu Woronicza Qbik powstanie łącznie 350 mieszkań, w tym 183 dwupiętrowych loftów oraz 167 mieszkań jednopoziomowych. Przyszli mieszkańcy mają w czym wybierać. Deweloper oferuje lokale o bardzo zróżnicowanym metrażu - od 32 m² do  206 m². Wszystkie lokale Woronicza Qbik charakteryzować będą przede wszystkim duże okna i proste formy.

Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17912 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 69

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >