Przegląd prasy – lista artykułów
Łatwiej będzie zaskarżać decyzje o wywłaszczeniu
Niskie wpisy stałe zamiast wysokich wpisów stosunkowych
28-05-2010
Właściciel kamienicy łatwiej dostanie premię
Przepisy o dopłatach dla kamieniczników są martwe. Polsce grożą unijne kary i fala odszkodowań. 7 czerwca wchodzi w życie nowela mająca to zmienić
28-05-2010
Zalanego domu nie da się wyremontować
Woda wlewała się przez okna i wychodziła przez podłogę. - Straciliśmy wszystko - mówi pani Otylia, mieszkanka zrujnowanej kamieniczki na Zawodziu.
28-05-2010
Państwo w państwie, czyli spółdzielnia poza kontrolą
Kontrola spółdzielni mieszkaniowych w Polsce to fikcja. Kontrolerzy są opłacani przez tych samych ludzi, których dokumenty finansowe mają badać.
27-05-2010
Firmy szukające miejsca na biuro mogą przebierać w ofertach deweloperów
Duża liczba pustostanów sprawia, że stawki za najem biura utrzymują się na niskich poziomach.
27-05-2010
Zagospodarowanie przestrzenne: Uchwała intencyjna nie może naruszyć interesu prawnego właścicieli
Uchwała o przystąpieniu do sporządzenia planu miejscowego to tylko wstępny etap w procedurze planistycznej.
27-05-2010
Stolica buduje z rozmachem
Inwestycji publicznych w Warszawie przybywa. Część już powstaje, inne są planowane.
27-05-2010
Zanim wejdziesz do budynku po powodzi
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał instrukcję, jak postępować w przypadku przystąpienia do użytkowania, odbudowy, remontu lub rozbiórki obiektu budowlanego zalanego podczas powodzi
26-05-2010
Hindusi budują świątynię. Dostaną zgodę na swastykę?
Hinduska świątynia stanie na ulicy Przerno w Wólce Kosowskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ma być oddana w sierpniu. Jest jednak problem. Wciąż nie wiadomo, czy będzie można umieścić w niej swastykę, która w hinduizmie symbolizuje dobrobyt
26-05-2010
Państwo pomoże gminom w odbudowie zniszczonej infrastruktury
Jednostki samorządu terytorialnego, które zostały dotknięte powodzią, będą mogły się ubiegać o rządowe dofinansowanie na pokrycie kosztów odbudowy zniszczonej infrastruktury. Państwo może im sfinansować inwestycje aż w 80 proc. Pozostałe 20 proc. samorządy będą musiały znaleźć we własnych budżetach.
26-05-2010