Puls Biznesu – lista artykułów
Niewiele mieszkań dla singli w Rodzinie na Swoim
W 2011 roku single będą mogli skorzystać z rządowego programu wsparcia kredytów na zakup mieszkania. Wybór lokali będzie jednak znikomy – pięciokrotnie mniejszy niż obecnie. Zmiany spowodują zamrożenie programu w Szczecinie i poważne ograniczenia we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie.
18-11-2010
Centra handlowe do liftingu
Każdy obiekt handlowy, nawet najbardziej popularny, wymaga co jakiś czas zmian. Odświeża się więc wystrój i pozyskuje nowych najemców. Nowe marki i nowe aranżacje to nie jedyne zmiany w centrach handlowych takich jak Galeria Mokotów i Sadyba Best Mall.
17-11-2010
Golf i osiedle zamiast kopalni
Śląski biznesmen łączy hobby z biznesem. Za 150 mln zł buduje pole golfowe i osiedle domów.
16-11-2010
Rentowność najmu mieszkań mocno w dół
Średnia rentowność najmu mieszkań w Polsce znacząco spadła w październiku, schodząc poniżej poziomu 4 proc. netto - wyliczyli specjaliści Open Finance.
16-11-2010
Małe mają branie
Mieszkanie o powierzchni nie większej niż 20 m2 zlokalizowane w Krakowie można kupić za kwotę nie przekraczającą 130 000 zł
16-11-2010
Zielone, a w przyszłości samowystarczalne
Są nowoczesne, przyjazne dla pracowników i środowiska. Oszczędzają, ale jednocześnie przynoszą zyski.
15-11-2010
Koniunktura wraca do SEE
W Specjalnych Strefach Ekonomicznych przybywa zezwoleń i inwestycji. Pojawiają się też nowi inwestorzy. Statystyki dają powody do optymizmu - mówi Mirosław Greber, prezes wałbrzyskiej SEE.
15-11-2010
Polimex poprawi się w 2011 r.
Po III kwartale wyniki grupy, zarządzanej przez Konrada Jaskółę, są słabe. Sytuacja ma się odmienić dzięki energetyce.
10-11-2010
Fenomen zamkniętych osiedli
Liczba zamkniętych osiedli mieszkaniowych powiększa się w błyskawicznym tempie. Dlaczego tak bardzo chcemy się grodzić?
08-11-2010
Ostatni dzwonek na starą "Rodzinę na Swoim"
Od nowego roku na kredyt z rządową dopłatą będzie można kupić jedynie nowe mieszkanie. Obniżony zostanie także limit ceny i wiek kredytobiorcy. Wszystkie te czynniki mogą ograniczyć dostęp do kredytów aż o 60 proc. Aby zdążyć zaciągnąć kredyt na starych zasadach należy podpisać umowę przedwstępną przed nowym rokiem. Jest to mało czasu, bo szukanie mieszkania zajmuje przeciętnie 23 dni.
08-11-2010
