Raport Inwestycje.pl: Spada oprocentowanie lokat

Raport Inwestycje.pl: Spada oprocentowanie lokat

Pomimo braku obniżek stóp procentowych banki tną depozytowe stawki. Spada nie tylko oprocentowanie lokat, ale także atrakcyjnych dotychczas kont oszczędnościowych. Dla kredytobiorców przygotowano natomiast pożyczkę hipoteczną- produkt, któremu wróży się dużą popularność. Co w ciągu minionego tygodnia zmieniło się w bankowości dla klientów indywidualnych? Czytaj dalej

DEPOZYTY

Lokaty

Deutsche Bank PBC wprowadził do oferty db Lokatę Wibitną – produkt depozytowy o 1-,3- lub 6 – miesięcznym horyzoncie czasowym oparty o stawkę międzybankową WIBID z dnia uruchomienia lokaty oraz dodatkowy bonus w wysokości 1,25%, 1,50% lub 2%. Stawki bonusowe powiększające wartość odpowiedniego indeksu WIBID wynoszą odpowiednio: dla db Lokaty Wibitnej na okres  1 miesiąca: WIBID 1M + 1,25%, dla db Lokatej Wibitna na okres 3 miesięcy: WIBID 3M + 1,50 %, a dla db Lokaty Wibitnej na okres 6 miesięcy: WIBID 6M + 2,00%. Minimalna kwota dla każdej z lokat to 5 tys. zł, bez ograniczeń dotyczących kwoty maksymalnej. Depozyt jest nieodnawialny. Kapitalizacja odsetek następuje po zakończeniu całego okresu lokaty bez względu na jej okres, przy czym odsetki mogą być księgowane wyłącznie na konta prowadzone w Deutsche Bank PBC - konto osobiste lub konto oszczędnościowe, z którego została zasilona lokata. Warunkiem skorzystania z oferty jest więc posiadanie lub uruchomienie konta osobistego (w tym konta internetowego dbNET) lub db Konta Oszczędnościowego w Deutsche Banku.

Volkswagen Bank direct obniżył oprocentowanie wybranych produktów depozytowych. Lokata Plus zakładana na okres 60-89 dni gwarantuje obecnie 5,80% w skali roku (spadek z 6,05%), a lokata na okres 90-179 dni- 5,60% p.a. (zmiana z 5,85%). Nowe stawki obowiązują od 10 września br.

11 września br. Citi Handlowy zmienił oprocentowanie wybranych lokat terminowych w złotówkach. Podwyższył oprocentowanie lokat 6-, 9- i 12- miesięcznych. Lokata półroczna gwarantuje obecnie- w zależności od rodzaju posiadanego przez klienta konta, wysokości deponowanej kwoty, okresu na jaki klient chce odłożyć pieniądze oraz kanału, przez który zdecyduje się założyć swoją lokatę – od 4,80% do 5,20% w ujęciu rocznym. Na lokacie 9- miesięcznej można z kolei zarobić od 4,90% do 5,30% p.a., a depozyt roczny zapewnia od 5,00% do 5,40% w skali roku. Spadło natomiast oprocentowanie lokat zakładanych na 3 miesiące- wynosi teraz od 4,65% do 5,05% p.a. (wcześniej: maksymalnie 5,55%).

14 września br. Nordea Bank Polska obniżył oprocentowanie wybranych lokat terminowych. Oprocentowanie lokaty Nordea o stałym oprocentowaniu (PLN) wynosi teraz – w zależności od okresu lokaty i wpłaconej kwoty – od 3,20% do 4,50% w ujęciu rocznym (dotychczas: od 3,70% do 5%). Na Nordea lokacie o zmiennym oprocentowaniu można natomiast zarobić od 2,50% do 3,30% (przed zmianą: od 2,50% do 3,50% p.a. Bank obniżył również oprocentowanie lokaty eDepozyt, która gwarantuje od 3,30% do 4,50% w ujęciu rocznym (wcześniej: od 3,80% do 5%). Niższe jest także oprocentowanie lokaty rentierskiej na okres 9 miesięcy (3,30% p.a., spadek z 3,40%) i roku (3,40%, zmiana z 3,60%) oraz lokaty dynamicznej (od 2,90% w 1. miesiącu do 3,90% w 12. miesiącu oszczędzania, wcześniej: od 3,10% do 4,10%).

Konta

Nordea Bank Polska obniżył oprocentowanie Rachunku oszczędnościowego Nordea Progres. Od 14 września br. gwarantuje ono od 2% przy oszczędnościach do 4.999,99 zł dla Klientów Brązowych do 3,50% w skali roku przy kwocie powyżej 50 tys. zł w przypadku Klientów Złotych (wcześniej: od 2% do 4%).

Karty

BGŻ wzbogacił karty debetowe Debit MasterCard o nowe funkcjonalności. Jedną z nich jest możliwość dokonywania płatności bez fizycznego użycia karty, w szczególności dotyczy to transakcji internetowych oraz realizowanych na odległość transakcji telefonicznych. Kolejną cechą wyróżniającą nowe karty jest usługa cash back, polegająca na wypłacaniu niewielkich kwot gotówki przy okazji robienia zakupów przy użyciu tych kart w punktach oznaczonych logo MasterCard CashBack.

PRODUKTY KREDYTOWE

Deutsche Bank PBC wprowadził do oferty nową pożyczkę hipoteczną. Udzielana jest ona w PLN oraz EUR. Minimalnie może wynieść 50 tys. zł lub równowartość tej kwoty w walucie obcej. Maksymalny poziom finansowania to do 60% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Pożyczki w wysokości do 1 mln zł nie wymagają określenia celu, przy czym nie dotyczy to osób uzyskujących dochody z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Maksymalny okres kredytowania wynosi 7 lat dla finansowania na poziomie 100 tys. zł, natomiast powyżej tej kwoty - do 20 lat. Spłata następuje w ratach miesięcznych kapitałowo – odsetkowych równych (annuitet) lub malejących. Oprocentowanie może być zmienne - stawka bazowa WIBOR/EURIBOR 3M plus marża banku, lub stałe (tylko do 1 roku). Po upływie okresu obowiązywania oprocentowania stałego istnieje możliwość przedłużenia go na kolejny rok lub wyboru stopy zmiennej. Jeżeli klient nie zadeklaruje inaczej – po okresie obowiązywania stopy stałej pożyczka będzie oprocentowana według stopy zmiennej. Zmiana oprocentowania zarówno dla rat równych, jak i malejących, wpływa na wysokość raty, natomiast data końca spłaty pozostaje niezmienna. Istnieje możliwość obniżenia marży o max. 0,7% w przypadku osób posiadających konto osobiste w Deutsche Bank PBC z określonej wysokości wpływami wynagrodzenia z tytułu uzyskiwania dochodów. Klienci, którzy skorzystają z rozwiązania inwestycyjno- ubezpieczeniowego db Inwestuj w Przyszłość, mogą natomiast uzyskać marżę niższą o 0,6%.

Justyna Niedzielska
Źródło: budnet.pl
Autor: Inwestycje.pl/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Oferta banku Liczba postów: 21 Grupa: Trudne tema... Rozwój sektora finansowego ma kluczowe znaczenie dla gospodarki każdego kraju. Polska, będąc jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków w Europie Środkow...
  • Kursy i szkolenia dla dorosłych Liczba postów: 58 Grupa: Trudne tema... Kolejną korzyścią jest elastyczność czasowa. Można samodzielnie decydować, ile ankiet chce się wypełniać i w jakim tempie. Nie ma sztywnych godzin pracy ani obo...
  • Opieka nad seniorami Liczba postów: 60 Grupa: Trudne tema... Jeśli chodzi o wyjazd z firmą to mogę polecić Davi-Seniorenhilfe :) U mnie kilka osób wyjeżdzało z nimi i byli bardzo zadowoleni z warunków pracy, a także samej...
  • Gry komputerowe Liczba postów: 66 Grupa: Trudne tema... Jakie laptopy posiadacie? Zastanawiam się nad tym pomocnym wpisem i nad poradami zawartymi w nim odnośnie laptopów poleasingowych - https://magazynprzedsiebiorc...
  • praca i co dalej Liczba postów: 135 Grupa: Trudne tema... Moja przyjaciółka ostatnio wyjeżdzała z Davi-Seniorenhilfe Dawid Przybył i jest bardzo zadowolona ze współpracy :)

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18526 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 83

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >