Reakcje banków na kolejne cięcie stóp procentowych

Reakcje banków na kolejne cięcie stóp procentowych

25 marca RPP po raz trzeci w tym roku obniżyła stopy procentowe. Automatycznie spadło maksymalne oprocentowanie produktów kredytowych, ale głównie w tych bankach, które dotychczas utrzymywały stawki na najwyższym dopuszczalnym poziomie. Co w ciągu minionego tygodnia zmieniło się w bankowości dla klientów indywidualnych? Czytaj dalej

DEPOZYTY

Lokaty

DnB NORD wprowadził do oferty polisę lokacyjną NORD FORTJENE, przygotowaną we współpracy z TU Generali. Produkt łączy cechy lokaty bankowej i ubezpieczenia. Zapewnia 100% ochronę kapitału, ubezpieczenie na życie i  wypłatę zysku w wysokości 5,67% na koniec okresu ubezpieczenia – bez konieczności płacenia podatku, co jest odpowiednikiem lokaty o oprocentowaniu 7% w skali roku. Klienci mają do wyboru dwa okresy ubezpieczenia: sześć i dwanaście miesięcy. Minimalna wartość inwestycji wynosi 5 tys. zł.

AIG Bank Polska zaoferował roczną lokatę progresywną. Oprocentowanie Lokaty Zysk+ Progresja wzrasta wraz z upływem każdego kolejnego pełnego miesiąca trwania depozytu - od 1,50% w skali roku w pierwszym miesiącu oszczędzania, do 12,00% w ostatnim, dwunastym miesiącu. Średnie oprocentowanie lokaty wynosi 5,21% w stosunku rocznym. W przypadku wypłaty pieniędzy przed upływem terminu zapadalności produktu klient otrzyma naliczone wcześniej odsetki. Minimalna kwota depozytu wynosi 1 tys. zł, a lokata jest dostępna od 23 marca br.

W Dominet Banku od 23 marca br. można zakładać Lokatę Szmaragdową. 4-miesięczny depozyt gwarantuje 7% zysku w skali roku (oprocentowanie stałe). Minimalna kwota lokaty to 500 zł, a jej przedterminowe zerwanie  skutkuje całkowitą utratą odsetek. Depozyt jest automatycznie odnawiany.

Fortis Bank poszerzył ofertę depozytową o 4-miesięczną lokatę ExtraZysk ze stałym oprocentowaniem 7% w skali roku. Minimalna kwota odnawialnego depozytu wynosi 1 tys. zł. Lokatę można zakładać od 26 marca br. Jednocześnie bank obniżył oprocentowanie dotychczasowych lokat ExtraZysk 3-, 6- i 12-miesięcznych. Nowe oprocentowanie tych depozytów wynosi odpowiednio: 6,25% (spadek z 6,80%), 5,55% (obniżka z 5,80%) oraz 5,25% (wcześniej: 5,50%).

Konta

Dominet Bank obniżył oprocentowanie Dominującego Konta Oszczędnościowego (DKO). W zależności od wysokości salda rachunek oszczędnościowy gwarantuje obecnie 6% (środki poniżej 100 tys. zł lub powyżej 2 mln zł) lub 6,25% w skali roku (dla wkładu od 100 tys. zł do 2 mln zł). Przed obniżką oprocentowanie DKO wynosiło 7% w ujęciu rocznym i nie zależało od wysokości zdeponowanych na rachunku środków.

PRODUKTY STRUKTURYZOWANE

Bank BPH rozpoczął subskrypcję Strukturyzowanego Certyfikatu Depozytowego, opartego o notowania indeksu WIG 20. „Lokata WIG 20 II” daje możliwość osiągnięcia odsetek w wysokości do 30%-40%, przy jednoczesnej gwarancji zwrotu w dniu wykupu 100% zainwestowanych środków. Zysk z lokaty uzależniony jest od stopy zwrotu z indeksu WIG 20, a także jego zachowania w czasie trwania inwestycji. Minimalna kwota zapisu wynosi 5 tys. zł, a okres inwestycji to: 31 marca br. - 1 kwietnia 2010 r. Subskrypcja potrwa od 23 do 26 marca br.

mBank uruchomił zapisy na Platinum – 6-miesięczną lokatę strukturyzowaną, której zysk zależy od umiarkowanego wzrostu ceny platyny. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł, a powierzony kapitał jest gwarantowany w 100%. Subskrypcja potrwa od 24 marca do 8 kwietnia br.

ING Bank Śląski we współpracy z ING TUnŻ zaoferował klientom czwartą w tym roku subskrypcję dwóch wariantów Inwestycyjnego Planu Ubezpieczeniowego (IPU), których dochodowość jest uzależniona od zmiany kursu euro w stosunku do złotego. IPU gwarantuje 100% ochronę zainwestowanego kapitału na zakończenie inwestycji oraz ochronę na życie w czasie jej trwania. IPU zawierany jest na 12 miesięcy i proponowany w 2 wariantach. Pierwszy zorientowany jest na wzrost wartości EUR, drugi na spadek wartości EUR względem złotówki. Aby skorzystać z oferowanych wariantów produktu, należy wpłacić minimum 3 tys. zł na każdy z nich. W okresie subskrypcji środki zgromadzone na rachunkach oprocentowane są według stawki 4% w ujęciu rocznym. Całkowity możliwy do osiągnięcia zysk z inwestycji w każdym z wariantów IPU to 8% w skali roku. Subskrypcja potrwa od 24 marca do 3 kwietnia br.

MultiBank
rozpoczął subskrypcję 6-miesięcznej Lokaty Inwestycyjnej Platyna, która pozwala zarabiać na umiarkowanym wzroście ceny platyny. Instrumentem bazowym produktu jest London PM Platinum Fixing. Minimalna kwota inwestycji wynosi 5 tys. zł, a powierzony kapitał jest gwarantowany w 100%. Subskrypcja potrwa od 25 marca do 8 kwietnia br.

mBank uruchomił kolejną subskrypcję na miesięczne lokaty strukturyzowane Strefy Dolara, których zysk uzależniony jest od kształtowania się kursu USD/PLN. W ramach Strefy Dolara oferowane są 3 lokaty: Lokata Strefa Wzrostu USD 2, Lokata Strefa Spadku USD 2 oraz Lokata Strefa Stabilizacji USD 2. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł, przy 100-procentowej gwarancji zainwestowanych środków. Subskrypcja potrwa od 27 marca do 2 kwietnia br.

PRODUKTY KREDYTOWE


23 marca br. db kredyt wprowadził do oferty kredyt motoryzacyjny, który można przeznaczyć na sfinansowanie zakupu dowolnego pojazdu. Db kredyt motoryzacyjny udzielany jest do 100 tys. zł na okres do 72 miesięcy Z oferty mogą skorzystać klienci o miesięcznych dochodach brutto na poziomie 450 zł. Minimalne oprocentowanie wynosi 8,93%. Podczas udzielania kredytu bank nie wymaga przewłaszczenia, cesji polisy AC i innych standardowych zabezpieczeń stosowanych w przypadku kredytów samochodowych.

ING Bank Śląski zwiększył marże i prowizje dla nowo udzielanych kredytów i pożyczek hipotecznych. Marże uległy podwyższeniu o 0,6 - 0,8p.p., natomiast prowizje z tytułu udzielenia produktów hipotecznych o 0,2 p.p. - 1,3 p.p. Aktualne oprocentowanie produktów hipotecznych w PLN wynosi: dla kredytu hipotecznego od 6,26% do 7,36%, dla pożyczki hipotecznej od 8,16%do 9,06% a dla kredytu konsolidacyjnego od 6,76% do 8,36%. Zmiany obowiązują od 26 marca br.

Bank Pocztowy
z dniem 26 marca br. zmienił oprocentowanie nominalne Kredytu Raz Dwa - nowa stawka to 21% w skali roku (obniżka z 22%). Jednocześnie obniżeniu do 21% (z 22%) uległo maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego, który można zaciągać na kwotę od 5 tys. do 100 tys. zł.

ING Bank Śląski obniżył natomiast oprocentowanie na Pomarańczowej karcie kredytowej VISA o 1,0 p.p. (z 22% do 21%). Decyzje Banku Pocztowego i ING to efekt obniżki stóp procentowych, która miała miejsce 25 marca br. Wysokość maksymalnych odsetek musi być bowiem równa czterokrotności stopy lombardowej NBP. Po ostatnim cięciu stóp stopa lombardowa wynosi 5,25%, co oznacza, że oprocentowanie kredytu nie może przekroczyć 21,00%.

mBank obniżył oprocentowanie kredytów hipotecznych w „starym portfelu”. 27 marca br. oprocentowanie pożyczek i kredytów hipotecznych mPLAN, denominowanych we frankach szwajcarskich, udzielonych na zasadach obowiązujących do 1 września 2006 r., zostało obniżone o 0,25 p. p. Niższe jest również oprocentowanie złotówkowych pożyczek i kredytów hipotecznych mPLAN w „starym portfelu". Obniżka jest związana z ostatnimi decyzjami Rady Polityki Pieniężnej i ich wpływem na zmianę wskaźnika WIBOR.

Źródło: budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Gdzie zamierzacie spędzić wakacje? Liczba postów: 59 Grupa: Trudne tema... Polecam moim zdaniem najlepszy produkt do opalania Melanotan https://melanotan.biz/ ja nie wyobrażam sobie bez niego funkcjonować. Opalenizna po jego zastosowan...
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1539 Grupa: Trudne tema... Ja zalecam regularne wizyty u dentysty i najlepiej zrobić to tutaj https://ortodontica.pl/ jeśli jesteś z małopolski. Gabinet specjalizuje się w ortodontyce i w...
  • Reklama firmy Liczba postów: 408 Grupa: Trudne tema... W sumie dość ważną jeszcze kwestią jest również to aby wiedzieć zdecydowanie dlaczego pendrive-y reklamowe właśnie dobrze jest rozdawać naszym klientom. Uważam,...
  • Jaki podział domu po rozwodzie? Liczba postów: 815 Grupa: Trudne tema... A może uda Wam się jakoś porozumieć? Może nie wszystko jeszcze stracone? Nie podejmujcie zbyt pochopnie decyzji o rozstaniu, bo może jeśli się postaracie to uda...
  • Firma transportowa Liczba postów: 59 Grupa: Trudne tema... Użytkownik Gość: kaptera napisał: Znam taką [url]https://przeprowadzki-warszaw skie.pl/transpor t-i-przewoz-mebli-rtv-i -agd/ firmę co zajmuje się przeprowadzkami...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18528 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >